بیشتر
امروز سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ شما در وب سایت دکتر اچ پی هستید

HP DL360 سرور کارکرده,فروش سرور دست دوم HP

وب سرور چیست؟

ت

۱- یک برنامه کامپیوتری است که مسئول قبول کردن درخواستهای http از مشتریان است که همان مرور گرهای وبسرور hp

سرور hp

سرور hp

سرور hp

هستند و پاسخ ها را به همراه یک سری اطلاعات به آنها پست می‌کنند. این پاسخ ها همان صفحات Html هستند.بطور مثال اگر در صفحه مرور گرتان آدرس http://fa.wikipedia.org/index.php را وارد کنید ، یک درخواست به دامنه ای که نامش fa.wikipedia.org است ، فرستاده می‌شود. آنگاه سرور صفحه index.php را برای شما میفرستد.۲– یک کامپیوتراست که یک برنامه ی کامیپوتری را اجرا می‌کند و کارای اش همانند مطالبی است که دربالا گفته شد. هر کامپیوتری میتواند با نصب نرم افزار سرور به وب سرور تبدیل شود.

ویژگی های مشترک
در عمل بسیاری از وب سرورها، ویژگیهای زیر را نیز پیاده سازی می‌کنند:

۱-شناسایی : درخواست شناسایی اختیاری فبل از اجازه دسترسی به انواع منابع

۲- نه تنها مفاهیم استاتیک (مفاهیم فایلی که بر روی سیستم فایلی وجود دارد) بلکه مفاهیم داینامیک را با یک یا چند ساختار نیز مانند SSI, CGI, SCGI,FastCGI,JSP,PHP,ASP,ASP.NET اداره می‌کند.

۳- پشتیبانی از HTTPS تا به کاربران اجازه دهد اتصالات مطمئنی به سرور را بر روی پورت ۴۴۳ به جای ۸۰ برقرار کنند.

۴- فشرده سازی مطالب تا بتوان از حجم پاسخها کم کرد. ( توسط کد سازی GZIP )

۶-پشتیبانی از فایلهای بزرگ تا بتواند فایلهای بزرگ‌تر از ۲ گیگا بایت را سرویس دهی کند.

۷-کنترل کردن پهنای باند : تا سرعت پاسخها را محدود کند و شبکه را پر ازدحام نکند و قادر باشد تعداد بیشتری مشتری را سرویس دهی کند.

سرورهاي اينترنتي
آپاچي (Apache)  :
اين وب سرور در توسعه و همگاني شدن وب جهاني نقش بسيار مهمي داشته است . اين وب سرور که به زبان C نوشته شده است داراي قابليت cross- platform بوده و بر روي ماشين هاي مختلف قابل اجرا ميباشد . دليل انتخاب اين اسم براي اين وب سرور را نيز دو مورد ذکر کرده اند اول اينکه به يکي از قبايل قديمي بومي آمريکا که به خاطر مقاومت و مهارت در ساخت ابزار آلات جنگي مشهور ميباشند احترام گذاشته شود و ثانيا به اين دليل که (Root)ريشه پروژه به صورت يک سري پچ (Patch)ميباشد . اين وب سرور در يک گروه و به صورت کد باز (open source) گسترش يافت و از سال ۱۹۹۶ به عنوان محبوب ترين وب سرور براي HTTP در وب جهاني شناخته شده بود ولي در سال ۲۰۰۵ ميدان مبارزه را به IIS مايکروسافت باخت و در حال حاضر نزديک به ۴۹ % بازار وب سرور هاي جهان را به خود اختصاص داده است همچنين MAC OS آن را به عنوان وب سرور اصلي در پشتيباني از WEB OBJECT خود برگزيده است . اين وب سرور داراي ماژولهاي امنيتي بسيار خوبي از جمله mod_access, mod_auth, mod_digest ميباشد . آپاچي براي ميزباني هر دو نوع وب ايستا و وب پويا مناسب است .

IIS
وب سروري است كه ارائه دهنده آن شركت مايكروسافت ميباشد و آخرين نسخه آن ۷٫۰IIS است .در واقع IIS مجموعه اي از سرويس هاي اينترنتي است كه بصورت يكجا نمايش داده شده است . طبق آخرين آماري كه منتشر شد بعد از وب سرور آپاچي بيشترين محبوبيت را بين كاربران داشته است و هم اكنون نزديك به ۳۶% بازار وب سرور هاي جهان را در اختيار دارد . پلت فرمي كه اين وب سرور پشتيباني ميكند Microsoft Windows ميباشد و در محيط هاي ديگر كار نميكند . ورژن هاي مختلف آن را در زير ميبينيم :  IIS 1.0, Windows NT 3.51 available as a free add-on  IIS 2.0, Windows NT 4.0  IIS 3.0, Windows NT 4.0 Service Pack 3  IIS 4.0, Windows NT 4.0 Option Pack  IIS 5.0, Windows 2000  IIS 5.1, Windows XP Professional,Windows MCE  IIS 6.0, Windows Server 2003 and Windows XP Professional x64 Edition  IIS 7.0, Windows Server 2008 and Windows Vista براي اولين بار مايكروسافت آن را در يك پروژه آكادميك در دانشگاه اسكاتلند به صورت مجاني عرضه كرد . وسپس براي اولين بار از آن در Windows NT استفاده كرد که در آن قابليتActive Server Page يا صفحه هاي فعال سرور را به آن افزود . بعدها با تكامل نسخه هاي ويندوز ، IIS هم تكامل پيدا كرد و در نسخه شماره ۶٫۰ آن مايكروسافت پشتيباني از IPV 6.0 را نيز به آن اضافه كرد . ۳- مقايسه مشخصات امنيتي وب سرورهاي آپاچي و IIS قبل از مقايسه بايد به اين نکته اشاره کنيم که به دليل مجتمع بودن وب سرور IIS با سيستم عامل راه انداز آن ، و دارا بودن مسائل Integration مسائل امنيتي در اين وب سرور بهتر رعايت شده است يعني همان سيستمي که مسائل امنيتي را براي کابران سيستم اصلي فراهم ميکند براي سيستم IIS هم کار ميکند ولي آپاچي چون حالت Cross-platform دارد چنين قابليتي را دارا نمي باشد .

مقايسه عملکردهاي امنيتي وب سرور هاي Apache و IIS
قابلیت آپاچی  IIS
Secure Login         Yes         Yes
SSL         Yes         Yes
Basic Authentication         Yes         Yes
Digest Authentication         Yes         Yes
LDAP Authentication         Yes        Yes
Passport Authentication          Yes          No
Active Directory Authentication Yes Only with third-partym         odules

ترجمه مسیر
وب سرورهاقادرند تا کامپوننت مسیر url را نگاشت کنند به :

۱- منابع فایل سیستم محلی ( برای درخواستهای استاتیک)

۲- نام برنامه داخلی یا خارجی( برای درخواستهای داینامیک)

برای مثال کاربر آدرس زیر را درخواست می‌کند :http://www.example.com/path/file.html مرورگر وب کاربر آنرا به یک اتصال به http://www.example.com با درخواست http 1.1 ترجمه می‌کند: GET/path/file.html.php HTTP/1.1 HOST: http://www.example.com وب سرور بر روی http://www.example.com ، مسیر درخواستی را به آدرس مسیر اصلی اضافه می‌کند. آنگاه وب سرور اگر فایل وجود داشته باشد آنرا خوانده و پاسخ را که مجموعه ای از مطالب فایل است به عنوان پاسخ میفرستد.

سهم استفاده در بازاردر زیر لیستی از نرم افزارهای وب سرور داده شده است که در برآورد Netcraft در ژانویه ۲۰۰۹ منتشر شده است

فروشنده محصول وب سایتهای میزبانی شده درصد
بنیاد نرم افزار آپاچی سرور آپاچی ۹۶,۵۳۱,۰۳۳ ۵۲٫۰۵%
مایکروسافت IIS 61,023,474 32.90%
گوگل GWS 9,864,303 5.32%
nginx nginx 3,462,551 1.87%
lighttpd lighttpd 2,989,416 1.61%
Oversee Oversee 1,847,039 1.00%
دیگر – ۹,۷۵۶,۶۵۰ ۵٫۲۶%
مجموع – ۱۸۵,۴۷۴,۴۶۶ ۱۰۰٫۰۰%

“هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد ”
( شیخ ابوالحسن خرقانی )
مطلب چه طور بود؟
238 بازدید سرور, مقاله صادق قنبری سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
برچسب ها
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
این نوشته توسط صادق قنبری ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 308
ممنونم از مستر اچ پی دیدن میکنید . در کنار کار دیتاسنتری و زیر ساخت های سخت افزاری علاقه ی بسیاری به وبلاگ نویسی و فروش دارم. و با شما برای کمک به شما همراهتون خواهم بود.سرور های اچ پی تخصص ماست،بعد ۵ سال کار تخصصی شبکه، سرور، استوریج ،ماکروسافت و سیسکو، دیگه تصمیم رو به موندن تو حوزه ی سرور و استوریج و دیتاسنتر گرفتم و تمام تلاشم رو برای داشتن دنیایی پویا تر و فعال تر خواهم کرد.و با شما برای کمک به شما همراهتون خواهم بود.هر وقت خواستید با من تماس بگیرید۹۱۹۵۱۸۰۵۱۴
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه


*

فروشگاه محصولات ما را اینجا میتوانید مشاهده کنید... رد کردن