بیشتر
849 بازدید قطعات سرور hp مقاله راد 23 ژوئن 2015 2 دیدگاه

DL380G8, DL380G7, سرورHP, رمHP , هاردHP, اورجينال, قيمت, فروش , استعلام, hpقيمت ,

 • چرا مجازی سازی
 • امروزه گسترش شبکه ها و محاسبات رایانه ای و نیاز به استفاده از آن جزء لاینفک یک فعالیت، اعم از تجاری و غیر تجاری به شمار می آید، به این معنی که شرکت ها و موسسات گوناگون نه تنها ناگزیر به استفاده از این تکنولوژی جهت تسریع فرآیند دستیابی به اهداف تعین شده سازمانی خود می باشند، بلکه می بایست شرایطی را فراهم نمایند تا بتوانند بیشترین تطبیق را با تغیرات محیط رقابتی داشته باشند.از سوی دیگر استفاده از این تکنولوژی ها وابستگی و مشکلات خاص خود را به همراه دارد. امروزه یکی از چالشهای سازمانهای بزرگ، خرابی شبکه و مشکلات سخت افزاری و نرم

  سرور hp

  سرور hp

  سرور hp

  افزاری است که منجر به فلج شدن کلیه فعالیتهای سازمان می گردد. هر چند ممکن است این مشکلات برای زمان محدود رخ دهند، نتایج آن برای سازمان زیان آور و پر هزینه خواهد بود. برخی از این چالشها عبارتند از:
  آلودگی شبکه بدلیل استفاده کاربران از فایلهای ویروسی پهنای باند محدود در سازمان و هزینه های افزایش آن سرقت اطلاعات سازمان عدم تجمیع داده ها و فایلهای سازمان مشکلات تهیه نسخه پشتیبان اطلاعات بدلیل عدم تمرکز داده ها هزینه های بروز رسانی مکرر نرم افزاری/ سخت افزاری خرابی سخت افزاری کلاینت ها خرابی نرم افزاری کلاینت ها هزینه های بالای نیروی انسانی مدیریت شبکه چالشهای کنترل برنامه های مورد استفاده کاربران و….

  اهميت مجازی سازی
  چه راهکاری را می ­توان به منظور حداقل سازی هزینه­ها به کار برد؟ چه راهکاری را می­توان به منظور سرمایه گذاری مفید در دوران رکود اقتصادی جهان به کار گرفت؟ چگونه می­توان با سرمایه گذاری درست، ریسک بحران شدید اقتصادی را که کشورمان را تهدید می ­کند، کاهش داد؟
  مجازی سازی می­ تواند راهکاری بسیار مناسب باشد. فکر کنید به جای آنکه 10 سرور فیزیکی داشته باشید که 10 سیستم عامل مختلف بر روی آن­ها نصب باشد و هر کدام سرویس خاصی را به کاربران دهند، تنها دو سرور فیزیکی داشته باشید و در عین حال 10 سیستم ­عامل که بر روی این دو سرور به صورت همزمان به کاربران سرویس دهی نمایند.

  جالب است بدانیم، این راه کار کارایی شبکه ما را نیز افزایش می دهد و زمان از کار افتادگی سرویس ها را چه به صورت سخت افزاری و چه نرم افزاری به میزان قابل توجه ای کاهش می دهد طوری که کاربر نهایی هرگز متوجه این اختلال نمی شود، بنابراین می توانیم با اطمینان خاطر به سمت پیاده سازی این راهکار حرکت نماییم.

  مزایا و منافع مجازی سازی چیست
  هزینه برق مصرفی هزینه نیروی فنی مورد نیاز به منظور نگهداری سیستم­ها هزینه سرمایش اتاق سرور هزینه خرید و تعویض سخت افزار مورد نیاز سرورها هزینه خرید و تعویض سخت افزار مورد نیاز سرورها هزینه ناشی از عدم کارکرد صحیح شبکه و از کار افتادن آن و … حذف بسیاری از تجهیزات شبکه صرفه جویی در تجهیزات یو پی اس صرفه جویی در فضای اتاق سرور

  از اساسی ترین دغدغه های مدیران انفورماتیک می توان به کاهش هزینه ­های نگهداری شبکه اشاره داشت. هزینه هایی که روز به روز در حال افزایش هستند مانند: كه می توان این لیست را تا مدت ­ها ادامه داد و فهرست بلند بالایی از این هزینه های سنگین تهیه کرد. بدين جهت می توان با استفاده از مجازی سازی از مزايا و کاربردهای بيشمار آن استفاده نمود که در زیر به چند مورد از اين مزايا اشاره می‌گردد:

  بهره وری هر چه بیشتر از سخت افزار و کاهش هزینه ها استفاده بهینه از فضای فیزیکی در مراکز داده و کاهش هزینه ها کاهش شدید در مصرف انرژی الکتریسیته مصرفی در مراکز داده و کاهش هزینه ها کاهش هزینه نگهداری و مدیریت سرور و سرویس ها و کاهش هزینه ها امکان ایجاد محیطهای Test & Developmentبه صورت بسیار مقرون به صرفه پشتیبان گیری و بازیایی سرورها Disaster Recovery & Backup امنیت سرورها کاهش شدید هزینه تجهیزات شبکه

  VDI

  مجازی سازی دسکتاپ
  امروزه گسترش شبکه ها و محاسبات رایانه ای و نیاز به استفاده از آن جز لاینفک یک فعالیت اعم از تجاری و غیر تجاری به شمار می آید، به این معنی که شرکت ها و موسسات گوناگون ناگزیر به استفاده از این تکنولوژی جهت تسریع فرآیند دستیابی به اهداف تعیین شده سازمانی خود می باشند. سازمان ها می بایست شرایطی را فراهم نمایند تا بتوانند بیشترین تطبیق را با تغییرات محیط رقابتی داشته باشند. امروزه یکی از چالش های سازمان های بزرگ، رشد جزیره ای سرویس های مختلف سازمان ، خرابی شبکه ، مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری و مبحث امنیت است که منجر به فلج شدن کلیه فعالیت های سازمان می گزدد. هر چند ممکن است این مشکلات برای زمان محدود رخ دهد، اما نتایج آن برای سازمان زیان آور و پر هزینه خواهد بود. برخی از این چالش ها عبارت اند از
  1 -آلودگی شبکه به دلیل استفاده کاربران از فایل های ویروسی
  2-پهنای باند محدود در سازمان و هزینه های افزایش آن
  3 -سرقت اطلاعات سازمان
  4-عدم تجمیع داده ها و فایل های سازمان
  5-عدم تسهیل در دسترسی به موقع به منابع مختلف با کیفیت بالا
  6-مشکلات تهیه نسخه پشتیبان اطلاعات به دلیل عدم تمرکز داده ها
  7-هزینه های بروز رسانی مکرر نرم افزاری و سخت افزاری
  8-خرابی سخت افزار و نرم افزار کلاینت ها
  9-هزینه های بالای نیروی انسانی مدیریت شبکه
  10-چالش های کنترل برنامه های مورد استفاده کاربران و …
  چالش های فوق سبب ایجاد نیاز برای خلق تکنولوژی نوین مجازی سازی گردید.

  دلایل حرکت به سوی مجازی سازی دسکتاپ
  1. امنیت بسیار بالا و حفاظت از اطلاعات و اسناد سازمان
  با بکارگیری این تکنولوژی دیگر نگرانی ای درباره به سرقت رفتن اسناد ، اطلاعات و فایل های مهم سازمان وجود نخواهد داشت و هر کاربری به دسکتاپ ، برنامه و اسناد خود دسترسی خواهد داشت و تمامی این منابع و اطلاعات فقط بر  روی دیتا سنتر وجود دارد و به هیچ شیوه ای کاربر قادر به انتقال این اسناد مهم نخواهد بود. چرا که دسترسی ها به شیوه ی کاملاً فیزیکی محدود می باشد و کنترل کاربران به CD ، USB ، Drive و اسناد به اشترک گذاشته شده کاملا تحت کنترل است.
  2. کم کردن هزینه ها با تغییر در زیر ساخت سخت افزاری
  در ساختاری که در بستر مجازی ایجاد می شود ، به کامپیوترهای فیزیکی کمتری برای کلاینت ها نیاز است ، دیگر نیاز به تهیه کامپیوترهای قوی و گران قیمت نیستید و می توانید از سخت افزارهایی نظیر تین کلاینت بهره ببرید.
  3. تجمیع داده ها در دیتا سنترها و مراکز داده
  متمرکز کردن دسکتاپ ها ، برنامه های کاربردی ، بانک های اطلاعاتی و اسناد و فایلهای مهم به اشتراک گذاشته شده در مراکز داده ها ، هزینه ی نگهداری و کنترل دسترسی ها را بطور چشم گیری کاهش می دهد و موضوعاتی مانند یکسان سازی اطلاعات (Syncronization، Replication) را از دستور کار خارج می کند.
  4. کم کردن هزینه های مدیریتی و نگهداری
  سخت افزار کمتر، مدیریت به مراتب کمتری نیاز دارد.همچنین استهلاک و هزینه های جانبی از جمله برق مصرفی کمتر ، فضای کمتر و …را موجب می شود
  5. پایداری و بازیابی به موقع و سریع کامپیوترها و برنامه ها در حالت Down شدن و از کار افتادن
  بستر مجازی سازی ، راهکارهای منحصر به فرد برای پایدار ماندن سیستم عامل کلاینت ها ، ویروس ها ، برنامه ، Recovery سریع و مطمئن در مواقع خرابی و بروز مشکل فراهم می کند.
  تکنولوژی مجازی میزکار ، با استفاده از مدل پردازشی مبتنی بر سرور ، دسکتاپ کاربر از محل فیزیکی سخت مستقل می کند. در این مدل ، دسکتاپ کاربر بجای اینکه روی حافظه محلی رایانه روی کامپیوتر کاربر ذخیره شود ، روی سرور ذخیره می شود. بنابراین زمانی که کاربر در کار است، تمامی برنامه ، پردازش ها و داده روی سرور در حال اجرا و نگهداری هستند. کاربران با استفاده از مجازی سازی دسکتاپ قادر به دسترسی به دسکتاپ و برنامه های مجازی شده خود از هر شبکه و دستگاهی خواهند بود.

  .

  تمام معیار هایی که شما برای امنیت شبکه داخلی خودتون بکار میبرید در این پروسه دیگه شاید نیازی نیست اصلی ترین و بارز ترین مزیت این پروسه کاهش هزینه ها و صرفجویی در وقت و زمان شما ادمین گرامیست .
  دیگر نیازی ندارید که کیسی با هزینه ی بسیار بالا تهیه کنید و به عنوان کلاینت در شبکه استفاده بکنید هر وقت مشکلی برای کیس پیش بیاید چه سخت افزاری و جه نرم افزاری مجبورید با صرف زمان و انرژی در سایت حضور یافته و به حل مشکل بپردازید در حالی که وقتی کلاینت شما با تین کلاینت به شبکه JOIN  میشود د ویندوز مجازی خود را از روی سرور بوت میکند همه زمان شما صفر میشود کوچکترین مشکل نرم افزاری را با کپی کردن یک ویندوز جدید حل میکنید البته اگر نیاز بود  و گرنه از همان جا پشت سرور به راحتی میتوانید ویندوز را بالا بیاورید و مشکل را حل نمایید
  و تین کلاینت مشکل دار را به واحد فنی منتقل کرده (حتی میتونید بزاربد تو جیبتون) و مشکل را حل بکنید.اصولا نیازی به اپدیت کردن کلاینت ها ندارید زیرا همه ویندوز های شما در سرور مرکزی می باشد و تنها با اپدیت کردن سرور همه کلاینت ها به روز رسانی خواهند شد.
  کلا تمام منابع شبکه در دستان خود شماس و میتوانید هر ویندوزی را با هر کانفیگی در اختیار کلاینت های خاص قرار بدهید.
  نیازی به نصب ویندوز ندارید تنها یا یک کپی ویندوز شما اماده است.
  .
  و بسیاری از مزایای یگر…/

  انواعتکنیکهایمجازیسازیدسکتاپ
  مجازیسازیدسکتاپهابراساستکنولوژیهایشرکتهایمختلفدستهبندیهایمختلفیدارندما
  دراینجا 1 نوعپرکاربردآنهارابررسیمیکنیماین 1 نوعبهشرحزیرهستند.

  1 : Local Desktop Virtualization
  2 : Remote Desktop Virtualization
  3 : Virtual Desktop Infrastructure (VDI)

  محصولاتيكهكمپانيهایمختلففعالدرحوزهمجازیسازیدسکتاپدارندبهشرحزيرميباشند.

  كمپانيCitrix
  مجازیسازیسروربامحصول Citrix XenServer
  مجازیسازیدسکتاپبامحصول Citrix XenDesktop
  كمپاني– VMWare
  مجازیسازیسروربامحصول VMWare ESX
  مجازیسازیدیسکتاپبامحصول VMWare VDI

  آموزش نصب

  کامپوننت های مهم ی که در نصب لازم است: VMware View Composer vSphere client VMware View Manager Installing Windows XP into a VM Installation of the VMware Tools and the View Agent into the VM Creation of an “Individual Desktop” pool containing a single VM Initial connection testing
  ما سعی خواهیم کرد که در این مقوله ی اموزشی به تشریح و نصب تصویری تک تک موضوهات بالا بپردازیم لازم به ذکر می دانم که مقوله مجازی سازی دیسک تاپ بسیار گسترده و پیچیدگی های خاص خود را دارد بنابراین نمی توان گفت که تنها با صرف خواندن این PDF بتوانید یک VDI بی نقص بالا بیاورید ولی من سعی خواهم کرد که اموزش ها تا حد قابل قبول روشن و هیج ابهامی نداشته باشند:در ضمن با مراجعه به سایت یا وبلاگ ما میتوانید با ما تماس بگیرید یا سوالات خود را در بخش های مرتبط بگذارید.

  1-VIEW CONNECTION SERVER

  البته شما وقتی کل فایل رو دانلود میکنید خب نرم افزار view connection توش هست که باید نصبش کنید سعی میکنیم مراحل نصب رو تا اونجایی که امکان داشته باشه با همدیگه جلو بریم…
  حداقل ترین VSPHERE که میتویند روش VIEW رو نصب بکنید ESX4 اپدیت 3 به بالا میشه.
  مخصات سرور CONNECTION SERVER

  سرور 2008 را حتما در اکتیو دایرکتوری JOIN میکنیم پس برای پیاده سازی نیار به سرور اکتیو دایرکتوری دارید و
  در مراحل نصب از شما سرور JOIN شده میخواهد حتما به این نکته دقت داشته باشید و نباید روی خود اکتیو دایرکتوری نصب بکنید.

  (MANGER-CONNECTION BROCER)نام های دیگر

  صفحه خوش آمد گویی رو هست حالا توصیح خاص نداره ولی دیگه./کلا هر چی NEXTمیاد بزنید تا جایی که برسیم…

  در قسمت بعد محل از هارد رو که برنامه رو میخواهید اونجا نصب بکنید انتخاب بکیند:

  این برنامه هسته اصلی VDI می باشد و در حال نصب به ما چهار حالت میداد:که در شکل مشاهده میکیند:
  -استاندارد:اولین حالت بود و اولین سرور خود را در اینحالت قرار می دهیم   وشرایط استاندارد را برای ما تامین می کند/برای وقتی هست که برای اولین بار نصب میکنیم.
  REPLICATION-برای بک اپ و پشتیبان گیری استفاده می کنیم و سروری را که میخواهیم کمکی سرور کانکشن اولی ما باشد از این استفاده میکنیم/
  SECURITY-در DMZقرار همان سرور استاندارد ما  که در DMZ قرار میگیرد و به کلاینت ها از بیرون اجازه کانکت شدن می دهد.  یعنی اگر از بیرون یا از اینترنت بخواهند به ما وصل گردند از این استفاده میکنیم.همون سرور استاندارد ولی توی dmzقرار میگیرد.
  TRANSFER-به کلاینت ها اجاره میداد که دیسک تاپ را بصورت افلاین داشته باشند تا بتونند در خانه نیز با دیسک تاپ مجازی خود کار بکنند.


  من شاید بعضی از مرال نصب رو نیاورده باشم ولی در مرحله  ی بالایی
  در یکی از مراحل پورت ها
  یوزر و پسوورد دامین رو میخاد که بهش میدیم

  بعد از نصب ایکونی به صورت زیر در دیسک تاپ شما نشان داده میشود.

  کافیه روش نصب بکیند تا صفحه  ای بصورت زیر برای شما بیاورد و صد درصد از شما FLASH PLAYER می خواهد  که باید که نصب بکنید تا صفحه ی کنسول مدیریتی را براتون بیاره:
  چون یوزر و پس دامینی را دادید همون رو بزنید تا بتونید وارد کنسول بشید البته قبلش باید COMPOSERرا باید نصب بکنید.

  انوع دیسک تاب ها که در این سولشن میتویند در اختیار کلاینت ها بگذارید:
  1-      HOSTED MODE
  2-      LOCAL MODE
  3-      KIOSK MODE
  مثل عابر بانک ها که دیسک تاب به دیوایس داده می شود.
  انواع لایسنس هایی که میتونید برای سازمان خود تهیه بکیند:
  1-ENTERPRIZER
  2-PREMIER

  2 . COMPOSER
  مراحل نصب COMPOSER
  چرا اصلا باید COMPOSERرا نصب بکنیم؟
  خب در بسیاری از جاها پیش میاد که شما برای بیش از 2000 نفر باید دیسک تاپ ایجاد بکنید برای همین هم نمی تویند که بشینید یکی یکی برای همه اینا دیسک تاب CREATEبکنید این کامپوننت به شما این توانایی رو می دهد که بتونید از یک ویندوز کپی یا همون SNAPSHOT  ایجاد کرده و کپی هاش را در اختیار کلاینت ها قرار بدهید و با این کار شما کپی هایی در دست دارید که حجمشان به مراتب کمتر از نسخه ی پرینتPARENTشما هست و هروقت هم خواستید کلاینت ها را اپدیت بکنید کافیست همین یک دانه PARENT را اپدیت کنید.بسیار اسان و مقرون به صرفه.
  اکثرا میبینم که دوستان اصرار میکنند که با ید کامپوزر را بر روی VCENTER نصب بکنیم ولی اصراری به این کار نیست چون کامپوزر نیاز بهSQLدارد دوستان مخان بر روی VCENTER نصب بکنند تا از مشکلات نصب جدید ویندوز و SQL در امان باشند. ما نسخه ی 3 ر و نصب میکنیم.
  قابلیت link mode ها=یعنی دیسک تاپ ها را بصورت لینک مود در اختیار کاربران میزاریم.
  -همشون از روی یک پرنت تولید می شدند.
  -اپدیت بسیار اسان

  فقط کارش LINK MODE است و یک ماشین را به عنوان PARENTدر نظر  میگیرفت و هر کی دیسک تاپ خاست از اون چرینت یک TEMPLATE میکیره و در اختیار کلاینت ها قرار میده.د
  روش دوبار کلیلک کنید و استارت بکیند مثل همیشه NEXT ها رو بزنید.

  حتما از ما یه DATA BASE میخواهد تا امار LINL CLONE DESKTOP ها را نگه بدارد

  چون ما در روی وی سنتر دیتا بیس داره کافیه همون رو بهش بدیم تا کارمون رو ادامه بدیم و یوزر و پس دامین رو میدیم.
  الیته اگر بخاهیم روی سرور دیگری نصب بکنیم داستان های خاص خودشو داره که در ادامه به اون موضوع خواهیم پرداخت.

  حالا FINISH میکینم و تموم میشه…
  نصب sql
  1. Click on Run Setup.EXE

  2. Click next

  3. Since this is a brand new install, choose “New Installation or add features to an existing installation” across the top of the page.

  4. it’s going to make sure everything is squared away and it should come back with PASS and no fails.  Click Ok

  5. Next it asks you to enter in the product key – click next

  6.  accept the licenses (or not and click next

  7.  it’s going to install the setup files needed for the rest of the installation – click next

  8 – you will see the process take off – shouldn’t take very long.

  9. Support files looks good – notice the firewall warning – it comes back to haunt me later !!

  10. I chose to do the whole thing – I didn’t want to take a chance of needing something down the road.

  11. This shows you everything that will be installed – click next

  12. Should go in easy peasy – with no errors.

  13. Specify any names you want – I just took the defaults and clicked next

  14. Review the disk space requirements – my guess is I’ll regret not making this SQL Server bigger then I did – probably a future blog post

  15. Click on Use the “Use the same account for all SQL server Services”

  16. I just chose my normal domain admin account – this is my home lab, so security isn’t really something I’m worried to much about – probably another thing I’ll regret down the road – onwards and upwards – click next to get all this squared away and on to the next step !!

  17. Specify the database engine authentication – In this screen shot I selected Windows Authentication – but I would recommend going to Mixed Mode – trust me in View 5 you will need this.

  18. Click on Add current user

  19. You should then see your user name show up

  20. Just take the default on this and click next

  21. Choose whatever makes you sleep better at night !!

  22. Setup runs the rules to make sure everything is okay – and then click next.

  23. Double check everything – and then click next and go grab a coffee.

  24. If everything goes well, you should see the bottom screen shot.  Congrats, you just installed Microsoft SQL 2008 R2

  See, told you next, next next blah blah – easy peasy…for now.

  تنظبمات مربوط به SQL
  البته اگر کامپوزر را جداگانه نصب بکنید مجبورید دوباره sql نصب بگنید و همه کار های زیر را انجام بدهید.

  نحوه معرفی VCENTER به CONNECTION MANAGER
  درخواست ها به منجر می ایند و منجر انها را به وی سنتر می فرستد  و یا نحوه ی گرفتن INSTANCE
  وارد محیط کانکشن منجر می شویم . ولی اول کرک میکنیم که مراحل خودش رو داره که می دونید
  قسمت SERVER می رویم و اونجا میتونیم همه سرور ها مون رو ببنیم دکمه ADD رو میزنیم ادرس IP رو بهش میدیم و یوزر و پس دامین رو بهش میدیم . پورت مورد نظر 443 رو انتخاب میکنیم یعنی از SSL استفاده میکند.

  تنظیمات اولیه

  Max concurrent vCenter provisioning operations – Determines the maximum number of concurrent requests that View Manager can make to provision and delete full virtual machines in this vCenter Server instance.
  کانکشن منجر از ادمین میپرسه درخواست دیسک تاپ ها را جندتا چندتا به وی سنتر بدم ایا 30 تا 30 تا یدم یا 20 تا 20 تا تا اون مقدار اولیه دیسک تاپ نکیرند درخواست های بعدی جواب داده نمی شود.
  البته مونده به سرور های ESXشما اگر قوی باشند خوب باشند میتونید بالا بدید

  Max concurrent power operations – Determines the maximum number of concurrent power operations (startup, shutdown, suspend, and so on) that can take place on virtual machines managed by View Manager in this vCenter Server instance.
  روشن و خاموش و همه تنظیمات پاور اگر کلاینت ها همجنین درخواست هایی می فرستند من جند تا ندتا بفرستم
  POWER OF-SUSPEND-;OG OF
  حالا من کامپوزر اینا رو چندتا چندتا بفرستم به وی سنتر تا روی دیسک تاپ های کلاینت ها اعمال بکند.
  Max concurrent View Composer maintenance operations – Determines the maximum number of concurrent View Composer refresh, recompose, and rebalance operations that can take place on linked clones managed by this View Composer instance.
  :LLINK CLONE DESKTOP
  دیسک تاپ هایی بودند که ازروی یک پرنت یا والد ایجاد می شوند و هنگامی که می خواهیم اپدیتشان بکنیم کافیست این پرنت ر ااپدیت بکنیم تا به همه اونها اعمال گردد.روی CHILD ها جندتا چندتا اتعمال بکند اچدیت ها چطوری اعمال بشه
  Max concurrent View Composer provisioning operations – Determines the maximum number of concurrent creation and deletion operations that can take place on linked clones managed by this View Composer instance.
  چندتا چندتا باید CLINT DESK TOP تولید بکنیم.

  Figure 1, Summary of vSphere operations during a desktop pool recompose

  تنظیمات مربوط به GLOBAL SETTING
  View Administrator console > View Configuration > Global settings > Edit

  گزینه های مهم در GLOBAL SETTING
  Session time out
  مدت زمان کاری ما ده است و به این خاطر ماکزیمم را ده ساعت گذاشتن و هم برای کاربرانی که دیسک تاپ وصل شده اند و هم برای منی که به کنسول وصل شده ام گذاشته اند و بعد از این تایم زمانی ما را بیرون می اندازد.
  Mware View Administrator Session Timeout
  اگر تا 30 دقیقه با کنسول مدیریتی  کاری نکنی ودوباره LOG ON  , LOG IN بکنی
  ENABLE AUTOMATIC STATUOS UPDATE
  آون بالا دارید امار رو میبینید به این استاتوس میگن تیک روبزنی همش ریفریش میکنه و اون 30 دقیقه دیگه کار نمیکنه و سطح امنیتی شما پایین میاد.

  قبل همه اینا حتما برید و سرویس VIEW CONNECTION MANAGERرا ری استارت بکنید.
  Display warning before forced logoff
  قبل از اینکه بیرونشون بندازیم از دیسک تاپشان یک پیغام بدیم که تا چند لحظه دیگه ریسیت میشید.
  Display a pre-login message
  قبل اینکه کاربر بیاد بالا پیغامی خاص را بهش نشون بده

  Reauthenticate secure tunnel connections after network interruption
  ارتباط بین کلاینت ها و دیسک تاپ ها با SSH می باشد و ممکن است کلاینتی بخواهد وی پی ان بزند و وصل شود اگه یکی از دیسک تاپ ها کانکشنش رو گم کرد دوباره همون دیسک تاپ رو به اون یوزر بدیم ممکنه کاری داشته باشه که بخاد ادامه بده و نصفه نیمه مونده.
  Message security mode
  برای همین اگر بخواهیم کلا کامپوننت هاVDI همدیگه را شناسایی بکنند یا نه مثل کانکشن ،یوز ر ،AGENT  ایا شما خودی هستی که داری به من درخواست میدی…یا داری از من درخواست میگیری

  دستوری همه باید قبول بکنند-همه ورژن ها باید بالای 3 باشد زیر 3را اینبل نکن      دستور ENABLE= REQUIRE
  خواهش مهم نیس قبول بکنند یا نهMIXED = REQUEST

  Use IPSec for Security Server connections
  between security servers and View Connection Serverایا برای این ارتباط از تکنولوژِ ی IPSEC استفاده بکنم.
  Disable Single Sign-on for Local Mode operations=OFFLINE DESKTOP
  یکبار وارد شدند دیگه نیاز نیست وارد بشوند.

  بخش سوم:
  Desktop source
  به اون دیسک تاپ هایی که تحت VDI به مشتری ها میدیم دیسک تاپ سورس می گودند برای استفاده از دیسک تاپ سورس ها مجبور هستیم یکسری پول هایی بسازیم در حقیقت pool ها قوانینی هستند کهبه connection  serverنحوه ی ارائه ی دیسک تاپ به کلاینت و درخواست ان از vcenter را مشخص می کنند.
  MANAGE DESKTOP :
  به ماشین های محازی که تحت مدیریت vcenter هستند مثل ایکس پس سروریس پک3 – 7-8-و یکسری از لینوکس ها
  به سه طریق در اختیار کلاینت ها میتوانند گذاشته شوند.
  1-deslktop source in manual source—شرکت
  هر کس وارد میشه یه دیسک تاپ میگیره یعنی به تعداد نیاز به دیسک تاپ دارید.
  template in automatic pool-2—سازمان کوچک
  تو وی سنتر یک دیسک تاپ ایجاد میکنیم و بقیه از رو این کلون میگیرن  هر تعداد بخاهیم دیسک تاپ میگیریم.
  Parent in link clone desktop pool3—ایران خودرو
  از template یه snapshot میگیریم و به بقیه میدیم سرعت بالاتر هم میشه

  UNMANAGE DESKTOP SOURCE:
  به کامپیوتر هایی اطلاق میشود که تحت مدیریت VCENTTER نسیتند :
  1-فیزیکال کامپیوتر ها
  2-دیسک تاب را از رو ی ترمینال سرور بدم
  3-ممکن است دیسک تاپ رو از روی OTHER PLATFORMبدم ممکن است از نرم افزار سیتریک یا هایپر وی یا کی وی ام بدم که مال لینوکس هست.
  مراحل معرفی یک کامپیوتر واقعی به عنوان دیسک تاپ سورس
  1-حتما اون کامپیوتر ها join domain شوند
  2-remote desktop باید رو یاونها فعال باشد و از روی فایروال هم پورتش باز شده باشد پورت 3389 باشه
  3-یوزری که می خواهد استفاده بکند باید عضور گروه لوکال ریموت دیسک تاپ اون کامپیوتری باشد که مخاد دیسک تاپ اون رو ببیند.
  4-   View agentحتما باید روی اون سیستم نصب شده باشد.
  5-   موقع نصب اجنت اپشن های زیر باید قابل نصب باشند
  6-   MMR باید باشه MULTI MEDIA REDIRECTION   حتما قبل از این باید مدیا پلیر نصب بشه بخاط CODECهایی که نیاز هست.فیلمی که در حال پخش هست رو STREAM کنیم روی دیسک تاپ خودمون.
  7-   USB REDIRECTION
  8-   PCOIP  رو باید نصب بکیند که تا در کلاینت نصب گردد
  9-   Smart kart
  10-                      کامپوزر رو نصب کنیم میشه ازش به عنوان پرینت استفاده بکنیم البته برای دیسک تاپ های کلون

  پارامتر هایی که باید در نظر بگیریم تا به عنوان یک دیسک تاپ سورس استفاده بکینم:
  1-برای حالت manual باید به دامین join بکینم یعنی حالت اولی ولی در بقیه موارد خود وی سنتر این کار رو می کند یعنی با استفاده از گزینه ای به نام costomise spesfication
  2-
  3-تایم بین ماشین ها و هاست یکی هست
  4-سروی س پکک ها و اپدیت ها را نصب میکنیم
  5-مدیا پلیر و در صورت نیاز درایور های مورد نیاز را نصب مبکنبم
  6-RDP را فعال میکینم و پورت های زیر را باز میکنیم
  4172پورت
  4172 PCOIP
  8172 پورت WSUS
  3389 RDP
  33111    USB REDIRECTION
  9427  MMR
  7-حتما ای پی را اپیپا نمی گذاریم و یا ا ی پی دستی یا DHCP میگذا ریم البته حتما سرور DHCP رو ران میکنیم.
  8-باید عضو گروه لوکال ریموت کامپیوتری که میخاوهیم دیسک تاپش رو ببینمی بشیم
  9-اگر کلاینت ها با coip وصل میشوند عبارت turn off display رو غیر فعال میکنیم.
  10-مظمئن می شویم ماشین محازی ما حتما به یک سوئیچ روی esxمتصل هست
  11-دات نت فریم ورک را حتما بعد از AGENT نصب بکنید.
  12-
  13-تمام لاگ ها را پاک میکنم
  14-
  تایم 1:34

  انواع پول ها به شرح زیر می باشد:
  1-automatic pool
  در اینجالت یکی از کامپیوتر ها را به عنوان templateمی ساختیم و به ازای هر درخواست از این clone یک templateساخته میشد و در اختیار کلاینت ها گذاشته می شد. که بهترین روش هم همین بود چون صرف اتوماتیک بودن templateهایی که ساخته میشودخیلی سبک و دارای حجم بسیار کمی هستند
  1-الف:link clone pool:
  اینجا مثل ردیف یک هست ولی شما از snapshot  ها کپی میکیرید و یک template دارید و یک snapshotنفر اول که درخواست می ده از روی snap shot بهش میدین.
  2-terminal server pool
  این روش منسوخ شده وزیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد. و وی سنتر به عنوان یک واسط به کار می رود.
  3-manual desktop pool
  در این همه چی دستی می باشد

  ایجاد کردن Manual desktop source
  ساختن یک ویندوز xp سفارشی شده:
  توی ESXیک ماشین ایکس پی اصافه میکنیم و سپس برنامه VIEW AGENT رو تو اون ایکس پی نصب میکنیم.
  ویندوز XPرا باز میکنیم  و برنامه AGEENTرو در اون نصب میکنیم…

  اینم برنامه مورد نظر :کافیه دوبار کلیلک بکیند و مراحل رو ادامه بدید

  فکرکنم شکها به اندازه کافی گویا هستند و نیازی به توضیح نیست:

  USB Redirection Changes in VMware View 5.1
  به کلاینت اجازه میدهد اگر فلش زدند به کلاسنت توی دیسک تاپشون هم بیاد

  VIEW COMPOSER AGENT
  بتونیم در حالت LINK CLONEنیز از دیسک تاپ هایمان استفاده بکنیم.گزینه فوق را در قسمت های قبلی توضییح داده ام.
  VIRTUL PRINTING
  به کلاینت ها دسترسی استفاده از پرینتر شبکه رو بدیم تا بتونند ازش استفاده بکنند.
  PCOIP
  با این گزینه پروتکل مورد نظر رو روی سیستم کلاینت ها فهال میکنید.

  -لازم به ذکر می باشد که حتما پشت اون ایکس پی تیک REMOTE DESLTOP رو بزنید

  در مرحله ی اخر هم که میپرسه دوست دارید ریسیت بکنید یا نه که می بینید.

  اینم مراحل نصب برنامه AGENT در ویندوز XP

  خب حالا از وی سنترتون از XP مورد نظر یک CLONE بگیرید تا بتونید اعمال بکنید./

  حالا پشت اکتیو دایرکتوری باید یه کارایی انجام بدیم…
  پشت اکتیو دابرکتوری:
  1-اول OU درست میکنیم و اسمش رو VMWARER VIEW می گذاریم و توی اون یک گروه درست میکنم.
  NEW GROUP-VIEW USERSاسم گروه
  و یک یوزر تو اون به نام یوزر 1 درست میکنم.
  2-وارد کنسول GROUP POLICY MANAGEMENT می شویم.روی OU الان میاد اینجا و بازش میکنیم تا پالسی جدید روش اعمال بکنیم

  البته روی OU مورد نظر راست کلیلک میکنیم و گزینه CREATE GPO را میزنیم

  لازم به ذکر هست که همه کار های فوق برای اینه که شما باید تمام یوزر هاتون توی ریموت دیسک تاب کلاینت ها join باشه و یه راه اینه که یکی یکی پشت سیستم ها برید این کار رو انجام بدید ولی با اکتیو دایرکتوری با روشی که گفته شد به راحتی میتونید این کار رو انجام بدید.

  و ادرس فک کنم به روشنی در تصویر بالا معلومه.
  Local Computer Policy –> Computer Configuration –> Windows Settings –> Security Settings –> Local Policies –> User Rights Management
  حالا گروه view-user که ساخته بودیم رو عضو این میکنیم.

  حالا کاری که باید بکنیم یک restricted group بسازیم:

  و اسمشو remote desktop user می کذاریم

  فقط بصورت زیر میکذاریم
  Builtin\remote deskto pusers

  البته در تصویر بالایی همان طور که کفتیم شما جمله جایگزین را بگذارید built in رو فراموش نشود.

  فصل چهارم

  نحوه ی SNAPSHOT گرفتن از  ویندوزی که میخواهید به کلاینت ها بدید..
  قبلش هم حتما بایدAGENT رو نصب بکنید.
  ولی اگر DESKTOP POOL شما MANUALباشه حتما باید دیسک تاپ خود رو   JOIN DOMAIN   بکنیم/

  1-ابتدا VCENTERرو باز کنید و ویندوزی رو که میخواهید از رو اون  اس نپ بگیرید رو خاموش بکنید البته می دانیم که قبلا باید تنظیمات خاصی  را بر روی این ویندوز انجام بدهیم.

  2. Right click on your powered off desktop, click on Snapshot, Take Snapshot

  خب یه اسم برای اس نپ هاتون انتخاب بکیند و بزارید در مراحل بعدی نیاز به این اس نپ شات ها خواهید داشت.

  4. I then created another called “CallCenter” as you can see below.  Click close when you are done and we are done in vCenter so lets move on to the View Admin Portal

  Now we need to create the pool of desktops using this snapshot.
  خب حالا وقت اون رسیده که pool مورد نظر را بسازیم
  1. Let’s log into View Admin Portal

  2. You get the familiar portal site
  خودتون با محیط مدیریتی کانکشن سرور اشنا هستید .

  3. Under Inventory – click Pools and then click Add under pools to the right.
  همون طور که در شکل زیر هم مشاهده میکنید روی poolکلیک کنید سپس دکمه ی add رو بزنید

  4. I’m choosing Automated Pools.  Automated pools use a vCenter Server template or VM Snapshot to generate new desktops.  Manual Pools provide access to an existing set of machines that you simple installed the Desktop Agent on and Terminal Services Pool are pretty self explanatory. – Again, I’m choosing Automated Pools for all the fun reasons !!
  گزینه اتوماتیکالی را انتخاب میکنیم که از وی سنتر برای ارائه دیسک تاپ های مجازی استفاده میکنه و خیلی راحت و اسونه با اون مدیریت .البته manual رو هم برای دادن دیسک تاپ دیگر مثل دیسک تاپ ترمینال سرور استفاده میکنیم.

  5. Whats the point of a dedicated desktops !!  I want to play with Floating Pools!! Change the default from Dedicated to Floating.  I do give up the ability to have Local Mode which is the ability to “check out” a desktop and not have to be connected to the internet for it to work.  I’ll mess around with that in a future blog.  For now, I’m sticking with Floating Pools FTW !

  6. Same thing here, I don’t want to mess with Full Virtual Machines, I want to play with View Composer Linked Clones so make the change on this screen.

  8.      I’m naming the pool CallCenter
  9.      اسم پول رو چی بزارم
  10.

  اسم پول رو جی بزارم و به چه نامی نشون بدم  و کجا ذخیره بکنم. توضیحات هم زیاد مهم نیست.

  ایا پول فعال باشد یا نه ؟

  CONNECTION SERVER
  پول هایی که ساختیم
  VCENTER
  PC
  سوال دوم:ایا میخواهید کانکشن سرور ها را روی این محدود بکنید.

  REMOTE DESKTOP POWER POLICY
  دیسک تاپ ما در حال FLOOT رو اگز یوزر خاموش کرد چه باید کرد؟بهترین حالت این است که مطمئن شو دیسک تاپ ها همیشه ON هستند و نمیشه اون ها رو خاموش کرد.
  اگر کسی خاموش کرد وی سنتر شما دوباره روشن بکن.اگر دیسک تاپ دی دی کیت بود ازاد بگذارید هر کاری بکند.

  اگر DEDICATE باشه میزارم کمی با تاخیر LOG OFF بشه.
  ALLOW USER TO RESTART DESKTOP
  اگر دیسک تاپ ها اختصاصی باشن بله و گرنه خیر
  و کلی تنظیمات دیگه که زیاد سخت نیست و مطالعه ای کم داشته باشید درباره ی انها.
  9. I kept the default for the Disposable File Redirection – and left the default size.

  10. Provisioning Settings, one thing I will point out and this is important from a naming convention.  Notice in the naming pattern I’m using:                     “Desktop-{n:fixed=2}”
  This means that when composer creates my linked clone desktops, they will be named “Desktop-01″, “Desktop-02″ etc in vCenter.  If you change Fixed=1 then it will drop the 0 in front and if you change it to Fixed=3 then it will add 2 digits so in my case it would be Desktop-001.  Also, from a pool sizing perspective, Max number of Desktops, Number of Spare Desktops and at what time you want them provisioned plays a big part in larger installations.  The more you can have spun up, the quick your users can get a desktop assigned to them.  This is a great way to cut down on bootstorms.

  11. This is where the work we did at the top in doing the Snapshots pays off.  Click Browse and lets go find that snapshot to use as the “replica” or “master” image for this pool.

  12. Click Browse on the “Parent VM”

  13. Select the Windows 7 template VM

  14. Now we need to select the Snapshot we took.

  15. To help keep our hands around the many many potential Desktops that could be created, it’s a good idea to create a Folder in vCenter and place the desktops into it.  Here is where we would set that up.  If you are not sure how to do that, leave a comment below and I’ll walk you through it.

  16. When you click on the browse button you will see the Linked Clones Area folder I created.  Select it.

  17. Next thing we need to do is setup the Host or Cluster info so lets click on Browse for that.

  18. You will notice the Plano Cluster I have so I’ll select it.

  19. Let’s do the same thing for the Resource Pool.

  20. Next thing we will do is select the various different Datastores we want for each of our components.  In my case, I’m putting everything in 1 Datastore.  In future blog posts I’ll be adding some different tiers of storage and will be making some changes – I’ll blog about it when I’m done.  For now, lets put these on my Iomega PX6-300d iSCSI datastore.

  21. Lets give everything a once over – it looks fine, no changes needed so lets click Next.

  22. This last screen gives you the chance to review all the options you selected.  Once you are done looking it over – simply hit Finish.

  23. Looks like we created our very first Pool of Desktops.  Now, we need to Entitle our users to this pool.

  24. First click on the CallCenter ID and then you will see that the Entitlements button is no longer greyed out, click on it to assign the users.

  25. Click on Add

  26. Do a quick search for “View” which was the Groups we created in our Windows AD OU a few blogs ago – when you do a search it produces the names of the 2 groups we created.  Go ahead and entitle both groups.

  27. Verify the 2 groups were added and click Ok.

  28. By the way, while we were entitling these groups, if you snuck over to vCenter you would have noticed that VMware View Composer was busy at work deploying our Desktops.  SOOOO cool

  That’s it, we are done.  Now on to testing if all of this worked and what better way to test then on your iPad   “How to setup your iPad to connect into VMware View 5″ is the next blog post in the series.  Don’t worry, if you don’t have one you can follow along on “How to install VMware View 5 Client on your Desktop”  blog post to check and make sure everything works well.

  نمونه ی 2:
  خوب در محیط مورد نظر کافیه دکمه addرو بزنیم همون طور که در تکرین قبلی خودتون دیدید و برای ساختن یک پول جدید اماده گردیم.

  خب از تمام 3 تا گزینه ای که در قسمت قبلی گفته شد manual pool رو انتخاب میکنیم تا بتواینم پول های غیر اتوماتیک بسازیم.

  ترمینال دیگه منسوخ شده است و دیگه استفاده نمی شود.
  اتوماتیک ها لوکال مد بشه یعنی OFFLINEE هم بشه ولی MANUAL نمی تونه.
  در اتوماتیک از روی فزیزیکال ها نمی تونین دیسک تاپ بدین.چون در اتوماتیک کپی ایجاد میشه ولی از فیزیکال نمی تونه کپی بگیریه که باید دستی باشه.
  تو manual کامپوزر غیر فعال است چون کامپوزر از رو وی سنتر داده میشه اونم که در اینجا نداریم.
  به گزینه هایی که با کادر قرمز مشخص شده اند دقت کنید چون بسیاری از مفاهیم در این گزینه ها نهفته شده است چند بار روی 3 تاگزینه بالا کلیلک کنید و تغییرات را در کادر مربعی شکل مشاهده بکنید..

  ENABLE AUTOMATI C ASSINGMANT
  دیسک تاپ را چطوری مخا یبه کلاینت ها بدی؟
  دستی یا اتوماتیک؟
  Manualها رو هیچ وقت dedicated نمی دیم مگر اینکه دیسک تاپ هامون برابر یوزر ها مون باشه.ولی اگر فوتینگ گذاشتید به تعداد ماشین هاتون یوزر خواهید داشت.
  اگر شما نیاز داشته باشید خصوصیت LINK MODE رو داشته باشید مجبور هستید گزینه ی DEDECTEDرو انتخاب بکنید یعنی LOCAL MODE رو باید داشته باشید..

  دیسک تاپ سورس رو از کجا تخصیص میدی؟یعنی دسک تاپ سورس شما MANAGE یا غیر MANAGE؟تحت وی سنتر است یا نه؟

  اگر من در مراحل با لا VCENTER رو نتخاب کرده باشم بادید در مرحله ی بعد باید با چنین عکسی رو برو گردم؟
  اگر OTHER SOURCE را انتخاب بکینم باید سخت افزار شما از PCOIP ساپورت بکنند مثل مشکل در یکی از سازمان ها پیش امد ولی اگر گزینه ی اولی رو انتخاب بکنید AGENT خودش براتون نصب میکنه بصورت نرم افزاری.

  یعنی کدام وی سنتر رو انتخاب میکیند در مرحله ی بعد نیز باید یک ماشین مجازی را که قبلا ساختید را انتخاب بکیند تا

  برای کلاینت ها نشون داده بشه…

  مخاد  که وضعیت کش رو مشخص بکیند.
  در تصویر زیر نیز جمه بندی کلی را نشون میده

  و همه چی تموم میشه.//.

  VMware View – Installing the VMware View Client
  11. You will find that there are x32 and x64 bit VMware client software installs. There are available in two flavours, (with local mode, or without local mode).
  Note: Local Mode: This is a mechanism where users can ‘check out’ their virtual machines and work on them remotely, then ‘sync’ them back to the network when they return, it requires a VMware Transport Server (use the connection server install media and change the server type to Transport Server).

  12. During setup it will ask you the name of your connection server.

  13. Normally you would tick “Set default option to login as current user”. If not you will see the login option in step 16 below.

  14. When you launch the software, you may want to change the certificate options. The Connection server will have installed with a ‘self signed’ certificate, (which is fine) but you might want to change the ‘Configure SSL” options.

  15. Here I’ve set them to allow, it says not secure – but its still encrypted, it should really say ‘least secure’.

  16. If you didn’t tick the box in step 13 above you will need to login again.

  17. Now you will see all the pools you have an entitlement to, select as appropriate and click connect.

  18. All being well the desktop will connect and dynamically resize to fit.

  19. Whist connected you will can control your connection with the menu on the view client bar at the top of the screen, also here you will see options for connecting USB Devices (Note: USB will only be available if you had it selected when you installed the client, it IS selected by default).

  SSD هارد ویژه سرور ها
  + نوشته شده در چهارشنبه یکم آبان ۱۳۹۲ ساعت 17:31 شماره پست: 492
  هارد های SSD و دنیای جدیدی از سرعت

  بکار گیری مجازی در سرور

  + نوشته شده در چهارشنبه یکم آبان ۱۳۹۲ ساعت 15:46 شماره پست: 491

  How to Configure

   VMware High Availability

   (VMHA)


  Introduction

  I am not biased to one virtualization solution or another but I know a great product and amazing features when I see them. VMware ESX Server and the VMware Infrastructure suite has a lot of amazing features that really “set the bar” for other virtualization products. One of those features is VMware’s High Availability feature – dubbed VMHA.

  When a physical server goes down or loses all network connectivity, VMHA steps in and migrates the virtual guest machines off of that server and onto another server. This way, the virtual machines can be up and running again in just the time that it takes them to reboot.


  Figure 1: VMware High Availability (VMHA) – Image Courtesy of VMware.com

  This is a very powerful feature because it means that any operating system and appliance can have high availability just by running inside the VMware Infrastructure.

  There are a number of requirements to make this happen and there are both good and bad qualities of VMHA. I will cover all of that and show you how to configure VMHA in this article.

  Let’s get started.

  What is required to make VMHA work?

  There are a number of requirements that you will have to meet to make VMHA work. Those requirements are:

  • VMware Infrastructure Suite Standard or Enterprise (no you cannot do it with the free ESXi nor can you do it with the VMware Foundations Suite).
  • At least 2 ESX host systems.
  • A shared SAN or NAS between the ESX Servers where the virtual machines will be stored. Keep in mind that with VMHA the virtual disks for the VMs covered by VMHA never move. What happens when a host system fails is that the ownership of those virtual machines is transferred from the failed host to the new host.
  • CPU compatibility between the hosts. The easiest way to test this is to attempt a VMotion of a VM from one server to another and see what happens. Here is what CPU incompatibility looks like when it fails:


  Figure 2: CPU Incompatibility

  If you cannot achieve CPU compatibility between hosts in the HA resource pool, then you will have to configure CPU Masking (see VMworld: VMotion between Apples and Oranges).

  • Highly Recommended – to have VMware management network redundancy (at least two NICs associated with the VMware port used for VMotion and iSCSI). If you do not have this, you will see:


  Figure 3: Configuration issues because there is no VMware management network redundancy

  What is great about VMHA?

  Here are some of the great features of VMHA:

  • Provides high availability for all virtual machines at a low cost (compared to purchasing a HA solution on a per machine basis).
  • Works for any OS that runs inside VMware ESX. That means that even if I create a Vyatta virtual router running inside ESX Server, that ESX Server is in a HA resource pool, and the server it is running on goes down, then that Vyatta virtual router OS will migrate and have it reboot on the ESX host system.
  • VMHA is easy to configure. If you have the right equipment, licenses, and VMware Infrastructure already set up, you can configure VMHA in just a few minutes.
  • Works with DRS (distributed resource scheduler) such that when a VMs are going to be brought to other hosts in the resource pool due to host failure, DRS is used to determine where that load should be placed and to balance that load.

  What is “not so great” about VMHA?

  Just like with any solution, there are some features of VMHA that are not as great. Those features are:

  • CPUs on each host must be compatible (almost exactly) or you will have to configure CPU masking on every virtual machine.
  • Virtual machines that are on the host system that goes doem WILL have to be restarted.
  • VMHA is unaware of the underlying applications on those VMs. That means that if the underlying application data is corrupt from an application crash and server reboot, then even though the VM migrates and reboots from a crashed machine, the application still may be unusable (not that this is necessarily VMware’s fault).

  How do I configure VMHA?

  Configuration of VMHA is easy, just follow these steps:

  Note:
  The following assumes that you already have two ESX Server host systems, the VMware Infrastructure Suite (VI Suits), the CPUs on the host systems are compatible, you have a shared storage system, and all licensing related to VMHA and the VMHA feature is in place.

  1. In the VI Client, Inventory View, Right-click on your datacenter and click on New Cluster.

  Figure 4: Adding a New HA Cluster

  1. This brings up the New Cluster Wizard. Give the Cluster a name and (assuming you are only creating a HA cluster), check the VMware HA cluster feature.


  Figure 5: Naming the HA Cluster

  1. Next, you will be given a chance to configure the HA options for this cluster. There is a lot to consider here – how many hosts can fail, if guests will be powered on if the proper amount of resources is not available, host isolation, restart priority, and virtual machine monitoring. To learn more about these settings, please read the VMware 3.5 Documentation.


  Figure 6: Configuring HA Options

  1. Select the swapfile location – either with the VM on your shared storage or on the host. I recommend keeping the swapfile with the VM on your shared storage.
  2. And finally, you are shown the “ready to complete” screen where you can review what you are about to do and click Finish.
  3. Once the HA cluster is created, you need to move ESX host systems into the cluster by clicking on them and dragging them into the cluster. You can also move VMs to the cluster in the same way. Here are my results:


  Figure 7: HA Cluster created with ESX Server hosts and VMs inside

  1. At this point, you should click on the cluster to see if there are any configuration issues (as you see in Figure 3). Also, notice how the cluster has its own tabs for Summary, Virtual Machines, Hosts, Resource Allocation, Performance, Tasks & Events, Alarms, and Permissions.
  2. Even though I had configuration issues (no redundant management network), my VMHA cluster was still functional. To get around the “insufficient resources to satisfy configured failover level for HA” error message when powering up a VM, I changed the HA configuration to “Allow VMs to be powered on even if they violate availability constraints”.

  Let’s test it.

  How do I know if VMHA worked?

  To test VMHA, I had two low end Dell Servers in my cluster. I had one Windows Server 2008 system running on ESX host “esx4”. To perform a simple HA test, I rebooted host “esx4” without going into maintenance mode. This caused the Windows 2008 Server to move from “esx4” to “esx3” and be rebooted. Here is the “before and after”:


  Figure 8: Before causing the failure of server ESX4


  Figure 9: After the failure of server ESX4 – proving the VMHA was successful

  In this test, we saw that the Windows 2008 VM was moved from “esx4” to “esx3” when “esx4” we restarted.

  Conclusion

  In this article, you learned what VMware’s High Availability solution is and how to configure it. We started off with the requirements to use VMHA. From there, you saw what was good and what was not so good about VMHA. After showing you how to configure VMHA, I demonstrated exactly how it works in a real server failure. VMHA is really the leader when it comes to virtualization high availability.

  بکار گیری مجازی در سرور
  + نوشته شده در چهارشنبه یکم آبان ۱۳۹۲ ساعت 14:48 شماره پست: 490

  خیلی وقت ها به این فکر کردم اگه مجازی سازی تو سرور های با این قدرت نبود اصلا چیزی به نام سرور با کانفیگ بالا معنی پیدا میکرد…کل کاری که برای نصب vmware tools باید انجام بدید کافیه OS جدیدتون رو نصب بکنید بعد برید و منوی زیر را دنبال بکنید…


  خوب کافیه برید تو مسیر زیر VM > Install VMware Toolsو کلیک بکنید تا اتوماتیک براتون نصب بشه…

  جایگذاری کارت گرافیک در سرور

  + نوشته شده در چهارشنبه یکم آبان ۱۳۹۲ ساعت 9:31 شماره پست: 489

  یکی از دوستان طی تماسی برقرار نمودند و برای نصب کردن کارت گرافیک با اسلات x16 بر روی سرور شون سوالاتی داشتند البته سرورشونdl 160 g6بود و مشکل اینجا بود که متاسفانه روی سرور اسلات 16x برا گرفیک نیست


  QPI LINK FAILD
  + نوشته شده در سه شنبه سی ام مهر ۱۳۹۲ ساعت 16:0 شماره پست: 488

  توی سرور هایی  که بیشتر از 2 تا پروسیسور داره متونه این مشکل پیش بیاد براتون که سعی کنید با جابجایی سی  یو ها شاید مشکل حل بشه البته من تو سرور DL580G7با این مشکل برخورد کرده ام که نتونستم جواب قطعی وقانع کننده ای برای مشکل پیدا کنم البته با توجه به بررسی هایی که کردم حالا تو این مدل گفته که برد A با برد B درست کانکشن نداره حالا فکر نکنم مشکل با این حل بشه ولی من خب یه جابجایی تو برد ایجاد کردم مشکل درست شد ببینم چی میشه …

  SPD EROR TEST

  + نوشته شده در سه شنبه سی ام مهر ۱۳۹۲ ساعت 10:58 شماره پست: 487

  بزودی…

  مشکل ریست شدن درجا ی سرور
  + نوشته شده در سه شنبه سی ام مهر ۱۳۹۲ ساعت 10:10 شماره پست: 486

  یکی از مشکلاتی که تازگی ها با اون روبرو شدم مشکلی هست که یا یه سرور dl 380 g7برخورد کردم سرور به صورت full بسته شده و وقتی شما دستگاه رو روشن میکنی بعد از 10 ثانیه دوباره ریست میشه البته شرح مشکلاتی رو اینجا میارم تا در فرصت مناسب یتونم راه حل ها رو هم براتون بزارم چون الان شرکت هستیم و فرصت اپدیت کامل رو ندارم برا همین شرح داستان رو میزارم تا در فرصت مناسب برگردم و توضیحات کامل رو بزارم شما اگه در پستی دیدید ناقص هست ایمیل بزنید یا در اینده ای نه چندان دور حتما ردیف میکنم.

  کارت مموری raid

  + نوشته شده در سه شنبه سی ام مهر ۱۳۹۲ ساعت 9:57 شماره پست: 485

  گفتم خال از لطف نباشه یه توضیحات کوتاه درباره ی کارت حافظه رید کنترلر براتون بزارم نکته قابل توجه اینه که من میبینم بسیار ی از دوستان این کارت ممکن 1گیگ باشه یا 2 گیگ رو به عنوان کنترلر بشناسن ولی در اصل اینطوری نیست این فقط کارت مموری کنترلر میباشد و کلا کش بالا برا کنترلرتون فراهم میکنه و رید بالای 5 رو هم براتون فعال میکنه …ادامه مطالب

  How to add another drive
  + نوشته شده در دوشنبه بیست و نهم مهر ۱۳۹۲ ساعت 13:54 شماره پست: 484

  Restart you Machine –> Wait Untill you screen displays Smart Array Controller P400 in Red Color –> Press F8 Immediately when prompted –> Select Create New Logical Drive –> Select the free available Disk in Bay 7 –> Press Enter –> Press F8 to Confirm –> Escape to Exit –> Now you can see the new HDD Displayed in your Operating System.

  اسمبل dl380 g8

  + نوشته شده در شنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۹۲ ساعت 9:44 شماره پست: 483

  در این پست مخام با گذاشتن چند تا عکس که کار بچه های پشتیبانی هستش البته برای تدوین جزووه ی اموزشی خودشون و میشه گفت ومنم یه جور کش رفتم ازشون و تو این پست اگه وقت بشه و سرعت اینترنت یاری بکنه براتون میزارم تا استفاده بکنید ..نحوه اسمبل سرور DL380 G8 +سرور های اچ پی+HP SERVER


  گویا وقت زیادی مخاد همون بچه ها کتابچش رو تکمیل کردند براتون میزارم

منبع
مطلب چه طور بود؟
برچسب ها
این نوشته توسط راد ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 149
ممنونم از سایت من دیدن میکنید . در کنار کار دیتاسنتری و زیر ساخت های سخت افزاری علاقه ی بسیاری به وبلاگ نویسی دارم. / با شما برای کمک به شما همراهتون خواهم بود.هر وقت خواستید با من تماس بگیرید... 09190391486/9190391476
دیدگاه خود را بنویسید
تعداد دیدگاه : 2