google-site-verification: google2a0f0ec252a563a6.html سرور HP , نمایندگی فروش سرور HP , قیمت سرور HP DL380G7, سرورHP, رمHP , هاردHP, اورجينال, قيمت, فروش , استعلام, hpقيمت ,
بیشتر
380 بازدید قطعات سرور hp مقاله راد 23 ژوئن 2015 ۱ دیدگاه

DL380G7, سرورHP, رمHP , هاردHP, اورجينال, قيمت, فروش , استعلام, hpقيمت ,

سه نسخه ی کامل اپلود شد

 

خدمت شما دوستان عزیز با تمام مشغله کاری که هست و بیداری بنده تا ساعت 3 نصفه شب برای ویرایش و تنظیمات جزوه سرور بالاخره نتیجه داد و تونستم ورژن 3 رو اماده کنیم که در این جزوه نگاهی گسترده ای به سرور های BLADE شده است ولی باز هم خیلی جای کار داره….


دانلود
پسورد فایل :www.dl980.ir     password
این جروه در روز های ایند ه تکمیل و تکمیل تر خواهد شد امید است به روزی که یکی از پی دی اف های معتبر اموزشی برای دیتا سنتر و تجهیزات HP در ایران باشد.ج3—————–
ج2—————–
ج1—————-صادق قنبری 26-9-92

جلسات 1الی 3 اموزش VDI
+ نوشته شده در پنجشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۲ ساعت 23:44 شماره پست: 600

خیلی بهتر دیدم کلیه PDF هایی رو که اماده سازی میکنم قسمت بندی بکنم و قسمت به قسمت در وبلاک بزارم بهتر ه خیلی خوبه چون اینطوری نظرات شما میتونه خیلی ما رو در ساخت مراحل بعدی جزو ها یاری بکنه البته تا تونستم توضیحات کامل کامل تر بشه


این پست در روز های اینده به روز رسانی خواهد شدو…

متاسفانه حجم فایل اپلودی بسیار بالا شد نمبشه کاریش کرد باید دوباره حجمش رو کم کنم عذر خواهی در اولین فرصت می زارمش

این پست با قسمت های جدیدی از اموزش به روز رسانی خواهد شد….

دنیای VDI

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۲ ساعت 22:49 شماره پست: 599

امروز جلسه ی چهارم کلاس بود بسیار کلاس شیرین و خوبی بود برعکس چند جلسه ی قبلی که متاسفانه به علت CRASHکردن سرور نتونسته بودیم چندتا تست بگیریم داشتم دلسرد می شدم از کلاس ،که خدا رو شکر امروز تونستیم اولین دیسک تاپ مجازی را بالا بیاریم اما اونقدری سوال تو ذهنم هست که نمی دونم چطوری باید به دنبال جواب هایی برای این سوالام باشم.

البته ناگفته نمونه که کل جزوه رو جمع اوری میکنم و خلاصه نویسی و سعی میکنم تا اخر کلاس یک پی دی اف خوب و عالی برای اموزش VDIداشته باشیم.در ادامه…


البته جای سپاس داره از استادی که خیلی انرژی می زاره سر کلاس و بعضی مفاهیم رو خیلی خوب و جالب توضیح میده مهندس عقربی شاید تنها کسیه که در من عشق شبکه افرید و منو ناخوداگاه مجبورم کرد برم دنبال ایت غول بی شاخ و دم.

امیدوارم که کلاس خوبی داشته باشیم و بتونم یه اموزش جامع و کامل نیز براش تهیه بکنم و البته جزوه سرور خیلی خیلی وقتم رو گرفته اما سعی میکنم در همین ماه جزوه تکمیلی سرور رو برا دانلود بزارم و جزوه VDI رو نسخه ی اولش رو هم تا ماه اینده میزارم….

این روز ها مصادف هست با چندتا از پروژه های بزرگ که میترسم یکم زیادی وقت ازم بگیره ولی بازم

التماس دعا دارم….از همه تون.

اپدیت کنترلر های استورج p2000
+ نوشته شده در سه شنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۲ ساعت 13:15 شماره پست: 598

چند روزی بود یکی از کنترلر های دستگاه p2000 داشت خیلی خیلی اذیت میکرد حالا مشکل فنی خاصی نداشت ولی تو یوزر و پس دادن یا اوردن صفحه ی وب پدر ادم رو در میاورد با کلی زحمت و مشقت و با زدن sshو تلنت تونستم پسورد ش رو عوض کنم و تنظیمات ش رو به تنظیمات کارخونه ای برگردونم تا بتونم لاگ بهتری از ش بگیرم…/در ادامه


تمام هارد ها رو برداشتم و دیدم اکثر لاگ ها برا هارد ها بود و فریم ور کنترلر رو اپدیت کردم تایمی برابر با 30 دقیق این پروسه طول کشید ولی بالاخره درست شد و بالا امد فریم ور به روز شد کنترلر تا اینجا بدون نقص در حال کاربود ولی زیر بار معلوم نیست چه خبری میشه//.

راهنمای خرید سرور

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۲ ساعت 11:22 شماره پست: 597

راهنمای خرید سرور

جهت انتخاب یک دستگاه سرور مناسب می بایست آیتم های متعدد و مهمی را در نظر گرفت. در صورتیکه نیازهای واقعی یک مجموعه درست تعریف گردد، سرور انتخاب شده به مدت حداقل 5 سال سرویس های مورد نیاز را تامین می نماید که ذیلا به این موارد می پردازیم:


راهنمای خرید سرور

جهت انتخاب یک دستگاه سرور مناسب می بایست آیتم های متعدد و مهمی را در نظر گرفت. در صورتیکه نیازهای واقعی یک مجموعه درست تعریف گردد، سرور انتخاب شده به مدت حداقل 5 سال سرویس های مورد نیاز را تامین می نماید که ذیلا به این موارد می پردازیم:

          سرور جهت چه کاربردی انتخاب می گردد:

در مرحله ی اول، می بایست کاربرد سرور مشخص گردد. سرورها بر اساس کاربرد ، دارای توانایی های مختلفی هستند. سرورها به عنوان Storage Server, File Server, Internet Server, Application Server ، Database Server و … در مجموعه های مختلف سرویس دهی می کنند. بنابراین تقسیم بندی، می بایست کاربرد سرور در مجموعه را مشخص نمائیم.

          تعداد user هایی که می بایست به آنها سرویس بدهیم:

با توجه به طراحی فنی سرورها، تعداد کاربرهایی که می توانند به این سرور متصل گردند، متفاوت است. بنابراین تعداد کاربران حال حاضر در مجموعه و احتمال افزایش این کاربران تا 3 سال آینده (عمر مفید سرور) را در نظر گرفت.حتما در نظر داشته باشید مکان نگهداری هم معیار بسیار مهمی است ما در این بحث مکان قرار گیری را بررسی نمی کنیم و این را بر عهده ی شما می گذاریم .

با در نظر گرفتن دو سرفصل مذکور، به جزئیات انتخاب سرور مناسب می پردازیم:

کاربرد سرور:

با توجه به کاربرد در نظر گرفته شده ، تعداد CPU ، میزان Ram و میزان Storage  مورد نیاز و لزوم وجود Redundancy در موارد مختلف (که سرور قابلیت Support آن را داشته باشد) انتخاب می گردد. همچنین فضایی که قرار است سرور در آن نصب گردد، حائز اهمیت است. عموما سرورها در دو مدل Rack Mount و Tower ارائه می گردند. بنابراین می بایست با توجه به فضای تعیین شده، مدل متناسب با فضای اختصاصی انتخاب گردد.

معمولا نرم افزارهای کاربردی ، حداقل سخت افزار مورد نیاز به جهت میزان Ram  و CPU  مورد نیاز را ارائه می دهند ، پس با توجه به نرخ افزایش حجم کاربران و سرویس های مورد نیاز، می بایست این حداقل ها را در حد نیاز افزایش دهیم. قابل ذکر است که تعداد و ظرفیت هارد (Storage) مورد نیاز ، با درنظر گرفتن حجم داده ها و میزان رشد آن در طول زمان مشخص ، در نظر گرفته میشود .

          نگهداری از سرورها :

سرورها به گونه ای طراحی شده اند که در طول سال بصورت شبانه روزی وظیفه سرویس دهی صحیح را بعهده داشته باشند. در این بین انجام سرویس های به موقع و روتین در فواصل زمانی مشخص، به عدم افت کارآیی سیستم کمک می نمایند. همچنین شرایط محیطی مناسب به کارایی بهتر سیستم کمک می نماید.

          شرایط محیطی مناسب :

شرایط محیطی مناسب عبارتست از محیطی عاری از گرد و غبار، دارای دمای محیطی بین 15 الی 20 درجه سانتیگراد. همچنین از نظر رطوبت می بایست در شرایط نرمال قرار گیرد. این فضا با نصب دستگاههای تهویه میسر است.

در ادامه به نمونه ای از انتخاب سرور با شرایط محیطی ب شرح ذیل توجه فرمائید :

در مجموعه ای قرار است که سروری خریداری گردد که با شرایط ذیل سازگار باشد :

Data Base از نوع SQL و تعداد کاربران Online  در حال حاضر 50 تفر میباشند . این تعداد تا 3 سال آینده ، حداکثر دوبرابر خواهند شد . این سرور میبایست سرویسهای مورد نیاز مجموعه را نیز ارائه نماید . این مجموعه در سه طبقه و دارای اتاق سرور به ابعاد 3 * 4 میباشد . همچنین دارای تجهیزات شبکه و یک دستگاه رک میباشد .

پیشنهاد :

یکدستگاه سرور رک مدل ، دارای دو دستگاه پردازنده ، حداقل RAM 4GB ، تعداد 4 دستگاه هارد با ظرفیت 72 GB 10K ، کنترلر جهت Raid ، دارای 2 دستگاه پاور بهمراه DVD/RW جهت تهیه نسخه پشتیبان از فایلها .

 

البته همه اینها در شرایطی می باشد که محیط شما در حد یک شرکت کوچک می باشد و ما میخواهیم حداقل هزینه را داشته باشیم در صورتی شما مشکلی با هزینه نداشته باشید (سازمان های دولتی بسیار مهم)می توان سولشن جامع تر و گیرا تر و مورد اعتماد تریس را پیاده سازی کرد .

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:”Table Normal”; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:”Calibri”,”sans-serif”; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:”Times New Roman”; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

convert sas to sata
+ نوشته شده در دوشنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۲ ساعت 11:58 شماره پست: 596

یا سوال رو اینطوری مطرح بکنم بهتره که ایا میشه کابل sas یک از هارد ها رو تبدیل sata کرد؟

نصب و راه اندازی جند دستگاه سرور در سایت مشتری

+ نوشته شده در یکشنبه بیست و چهارم آذر ۱۳۹۲ ساعت 9:49 شماره پست: 595

 

اخرین جزوه ها
+ نوشته شده در یکشنبه بیست و چهارم آذر ۱۳۹۲ ساعت 9:27 شماره پست: 594

متاسفانه عذر خواهی بنده را پذیرا باشید طی قولی که به شما داده بودیم قرار بود جزوه کامل سرور را اماده کنیم ولی متاسفانه به علت کثیری پروژه ها نمی تونیم اون وقت لازم رو رو جزوه ها بزاریم برای همین فکر نکنم تا ماه ابنده هم بتونیم جزوه رو اماده بکنیم البته ما تو برنامه ها مون جزوه ی p2000که یکی از استورج های معروف اچ پی هست رو هم داریم و حتی عکس ها و اموزش های لازم نیز جمع اوری شده است ولی هنوز وقت نکردیم ببنم که چطوری اون رو ویرایش بکنیم بدتر از همه اینا جزوه ی VDI , VCPمونده رو زمین ….

با هم به علت همه بد قولی ها عذر خواهی بنده را پذیرا باشید زیرا با توجه به اخرین ماه های سال و فشردگی کارها ان فرصت لازم را برای تدوین پی دی اف های اموزشی رو نداریم ولی سعی میکنم حداقل جزوه ی سرور را تا ماه اینده کامل بکنم.

هارد های اورجینال

+ نوشته شده در یکشنبه بیست و چهارم آذر ۱۳۹۲ ساعت 9:20 شماره پست: 593

‘گارانتی
+ نوشته شده در شنبه بیست و سوم آذر ۱۳۹۲ ساعت 0:56 شماره پست: 591

یک دستگاه سرور DL380 G8 رو به یاد داشته باشید پنل جلویی دستگاه رو میبینید که تمام اطلاعات حساس و مهم دستگاه  رادر این قسمت میتوانید ببینید. در هر حالتی همیشه نیم نگاهی هم به این پنل جلویی دستگاه داشته باشید که بسیار مهم نیز می باشد.


همیشه قبل از تماس با واحد پشتیبانی یا جایی که سرور رو از اونها تهیه کردید از این پنل جلویی عکسی تهیه بکنید و به همراه صورت مسئله برای واحد پشتیبانی میل بزنید حتی من به دوستانی که از شهرستان هم تماس می گیرند عنوان میکنم که حتما اگر مشکل هارد نیز دارند از هارد هایشان عکسی تهیه کنند و ارسال بکنند.

همون طور که در تصویر نیز می بینید مارک hp در قسمت پایین سمت راست هک شده است  البته سریال دستگاه در قسمت رویی می باشد که تو بایوس سیستم هم میتونید مشاهده بکنید.نکته مهم پارت نامبر دستکاه می باشد همیشه پارت نامبری را که روی دستگاه شما می باشد در اینترنت بزنید اطلاعات کامل تر و تکمیل تری از کانفیگ دستگاه به شما خواهد داد.

جزوه VDI

+ نوشته شده در شنبه بیست و سوم آذر ۱۳۹۲ ساعت 0:26 شماره پست: 590

در ادامه مطلب صفحاتی از جزوه در حال ساخت راه اندازی VDI رو میبینید که امیدوارم با تلاش خودم و دوستان تا چند ماه اینده کامل تر بشه….


 

این نسخه در حال کامل شدن و تصحیح می باشد…

بسم الله الرحمن الرحیم

 

نگاهی به محصولات VMware
دو گرایش با نگاهی کوتاه به
VCP & VDI
کاری از گروه فنی شاهد
اذر ماه 92

1-ارائه مشاوره و راهنمایی رایگان درباره ی  کلیه سرور های HP
2-تهیه LOM برای سایت شما: SMALL OR  ENTERPRISE
3- راهنمایی در هنگام مواجهه با مشکلات آنی
4-ارائه طرح های SAN /NAS /DAS
5-پیاده سازی کلیه زیر ساخت های شبکه ی شما از 0 تا 100
6-پیاده سازی نرم افزاری سرویس های ماکروسافت …AD-DHCP-FILE SHARING-ANTI VIRUS
6-ساپورت و پشتیبانی شبکه داخلی شرکت شما در 7*24
7-ارائه سولشن های پشتیبان گیری و بک آپ گیری
8-ارائه مجازی سازی و تبدیل بستر فیزیکی به مجازی     شبکه شما
9-تبدیل   زیر ساخت های شبکه شما به فیبر
10-برگزاری کلیه کلاس های شبکه بویژه سرور واستورج
11-تعمیر سرور های شما یا گارانتی 3ماهه
12-تامین کلیه قعطات شبکه داخلی شما از سرور تا رک و کابل و…
ما درکنار شما هستیم تا با اطمینان قدم بردارید…
حتما از سایت ما دیدن فرمائید…
DL980.IR  تهران سرور

مجازی سازی   چیست ؟
Virtualization  یا به اصلاح مجازی‌سازی تکنولوژی است که بوسیله آن می توان اجرای همزمان دو یا چند سیستم عامل بر روی یک سرور را داشته باشیم به نحوی که باعث بهره وری در هزینه های سخت افزار و نرم افزار و همچنین استفاده بهینه از تمامی منابع سیستمی می باشد.
اما نکته حایز اهمیت این است که مجازی سازی به تنهایی، مشکلاتی را در بر دارد که در صورت خرابی یک سرور تمامی سرویس‌های مجازی سازی شده روی ان از مدار خارج خواهند شد.

برای حل این مشکل می توان از تکنولوژی هایی مانند Clustering که شامل گروهی از هاست ها(ESX) میباشد استفاده نمود.با استفاده از قابلیت کلاسترینگ ما قادر خواهیم بود تمامی Resource، هاست های خود(ESX) را مدیریت نماییم و از مواردی مانند  High Availability و Load  Balance بهره جوییم آشنایی با برخی از اصطلاحات و کاربردهای هر یک از آنها

1.         HA , Fault Tolerance  چیست و دارای چه مزایایی می باشد؟
High availability Cluster که آن را با اصطلاحات HA Cluster و یا Failover Cluster نیز می شناسند.
با فعال نمودن HA بر روی cluster مورد نظرمان، ما قادر خواهیم بود از قابلیت Fault Tolerance (تحمل خطا) بهره جوییم که در این صورت اگر هر یک از سرورهای فیزیکی دچار مشکل گردید، با توجه به این که Secondary VM بر روی سرور دیگر ما وجود دارد، هیچ Down Time و یا قطعی از طرف سرورها وجود نخواهد داشت.
با استفاده از این راهکار که برخلاف راهکار سخت افزاری بسیار کم هزینه است و پیچیدگی های آن را نیز ندارد می توان به راحتی مشکلات سخت افزاری سرورهای فیزیکی را مدیریت کرده و این اطمینان را داشت که سرویس های حیاتی این سرورها بدون Down Time  در حال سرویس دهی خواهد بود

از مزایای استفاده از Fault Tolerance میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
ü      از بین رفتن هزینه های بسیار زیاد و هنگفتی که در اثر از کار افتادن یک سرور فیزیکی به یک سازمان وارد می شود
ü      ارائه سرویس دهی ممتد برای تمام نرم افزار ها بدون وابستگی به سیستم عامل

1.      Load Balance چیست و دارای چه مزایایی می باشد؟
از مزایای دیگری که می توان در این طرح به آن اشاره نمود ، تقسیم بار بر روی سرورها می باشد.با فعال نمودن قابلیت Load Balance ، ما قادر خواهیم بود از حداکثر توان سخت افزاری سرورها استفاده نماییم.مدیریت منابع توسط  VMware DRS صورت خواهد پذیرفت که در این حالت منابع سخت افزاری در حالت تعادل نگه داشته خواهند شد.
یکی از مهمترین ویژگی های استفاده از طرح مجازی سازی با VMware استفاده از قابلیت VMware Distributed Resource Scheduler(DRS) می باشد  که اساس کار آن به این صورت می باشد که اگر بر روی یکی از سرورهای فیزیکی(ESX Server) چندین ماشین مجازی Virtual machine)) داشته باشیم و منابع این سرور(RAM,CPU) بر روی آنها به نسبت معین مشخص شده باشد و حال یکی از ماشین های مجازی دچار کمبود RAM و یا CPU شود، در حالیکه بقیه ماشین های موجود بر روی همان ESX Server از تمامی RAM و CPU اختصاص یافته خود استفاده نکرده اند، با استفاده از این تکنولوژی در کسری از ثانیه RAM و CPU لازم برای ماشین مجازیی که دچار کمبود منابع سیستمی شده است قرض گرفته می شود و پس از پایان کار دوباره آن را در اختیار سایرین قرار می دهد.حال اگر بر روی همان سرور فیزیکی منابع سیستمی مورد نیاز یافت نشد با کمک یکی دیگر از قابلیت های VMware به نام Vmotion، سیستم عامل ماشین مجازی مذکور به یکی دیگر از سرورهای فیزیکی دیگر که منابع آزادی دارد منتقل می شود.تمامی مراحل ذکر شده به صورت اتوماتیک بوده و هیچ وقفه ایی در ان وجود ندارد

2.      ESX چیست؟
ESX یکی از محصولات VMware است که بارزترین مشخصه آن، این است که به صورت مستقیم بر روی سخت افزار نصب می گردد و دیگر نیازی به یک OS  رابط نمیباشد، که در سرعت کارکرد سیستم بسیار موثر است

3.      VSphere Client چیست؟
همانگونه که در بالا مشاهده می کنید خود نرم افزار ESX به صورت CLI است. بنابراین برای مدیریت ماشین های مجازی از نرم افزار VSpher Client استفاده می گردد
4.      Vcenter چیست؟
نرم افزاری که VSphere را مدیریت مینماید و برای کلاستر کردن هاست ها به آن احتیاج است را Vcenter می گویند

5.      Vmotionچیست؟
یکی از بهترین و جذاب ترین قابلیت هایی که Vsphere در اختیار ما قرار میدهد این است که ما میتوانیم یک VM را در حالی که روشن است و در حال سرویس دهی است از روی یک سرور فیزیکی (ESX) به روی یک سرور فیزیکی دیگر بدون هیچ Down Time ببریم
6.      Storage Vmotion چیست؟
یکی دیگر از امکانات جالب Vsphere همین امکان آن است که شما را قادر میسازد یک ماشین مجازی را در حالیکه روشن و در حال سرویس دهی است از روی یک Storage (جایی که محل قرارگیری ماشین های مجازی است) بر روی یک Storage دیگر انتقال دهد
7.      Distributed Power Manager(DPM) چیست؟
با توجه به وضع کنونی و اهمیت و صرفه جویی در برق مصرفی دیتا سنترها این تکنولوژی بسیار می توان کارامد باشد.اساس کار این تکنولوژی به این صورت می باشد که پس از پایان ساعات کاری که بار بر روی سرورها کم می شود، به صورت اتوماتیک آنها را به یک یا چند ESX Server مشخص منتقل مینماید و بقیه ESX ها را تا زمانی که دوباره بار کاری زیاد شود(فردا صبح)به صورت Stand by نگه دارد.این کار تاثیر زیادی در میزان برق مصرفی خواهد گذاشت همچنین عمر سرورها را هم افزایش خواهد داد
مزایای کلی استفاده از Virtualize چیست؟
•           بهره وری هر چه بیشتر از سخت افزار و کاهش هزینه ها
•           مدیریت بهتر و آسانتر سرورها و سرویس ها و کاهش هزینه های مدیریتی
•           استفاده هر چه بهتر از فضای موجود در Data Center و کاهش هزینه های آن
•           پشتیبان گیری و بازیابی سرورها در حداقل زمان ممکن ( isaster Recovery And Backup )
•           کاهش مصرف برق موجود در Data center که در شرایط کنونی حائز اهمیت بسیاری می باشد
•           در محیط های آموزشگاهی می توان با ایجاد ساخت چند ماشین مجازی به صورت بسیار مقرون به صرفه یک محیط آزمایشگاهی ایجاد نمود

2          ذخیره سازی اطلاعات 2.1   SAN
SAN (Storage Area Networ)  یک شبکه اختصاصی با مدیریت آسان و متمرکز است که ارتباط بین ادوات ذخیره‌سازی و سرور ها را ممکن می سازد.
از مزایای استفاده از SAN در این طرح می توان به موارد زیر اشاره نمود:
•           امکان به کارگیری قابلیت Fault Tolerance بر روی ماشین های مجازی
•           امکان وجود سیستم عامل سرورها بر روی SAN که نتیجه آن اعتماد و پایداری بیشتر خواهد بود

مزایای کلی استفاده از SAN شامل موارد زیر می گردد
1.         کارایی بالاتر در حین عملیات پشتیبان گیری و همچنین کارایی بیشتر سرورها به علت انجام ندادن عملیات پشتیبان‌گیری بر روی آنها
2.         داشتن یک شبکه اختصاصی که باعث تفکیک ترافیک شبکه داخلی و ترافیک ارتباطی بین سرورها در شبکه می شود
3.         در این فن‌آوری می توان از تجهیزاتی استفاده نمود که امکان انتقال اطلاعات از یک SAN به SAN دیگر را در دو موقعیت جغرافیایی مختلف فراهم نماید. این کار به صورت Data Migration و یا Asynchronous و Synchronous  امکان پذیر خواهد بود. این امکان برای مواقعی که یکی از حوادث زلزله،آتش سوزی و …. رخ دهد مفید است
4.         امکان Redundant تجهیزات (دو عدد Controller ، دو عدد SAN Switch، دو عدد کارت HBA و ….)
5.         تجمع پایگاه های داده و دیتاهای سازمانی در یک محل امن و به صورت متمرکز
6.         افزایش میزان فضای ذخیره سازی به صورت Online و  بدون Downtime
7.         در مقایسه با سیستم های پشتیبان گیری قدیمی میتوان به حذف بار موجود بر روی سروری که نقش یک سیستم پشتیبان گیر را ایفا می نمود اشاره کرد.

برای آنکه بتوان از قابلیت FT(Fault tolerance) استفاده نمود حتما باید از یک Shared storage مانند SAN استفاده کرد
2.2   Tape
پشتیبان گیری از اطلاعات یکی از مسائل بسیار مهم در سازمان هاست. بهترین ابزار پیشنهادی برای پشتیبان گیری Tape می‌باشد از این رو در این طرح از تجهیزاتی مانند Tape استفاده می گردد که دارای قابلیت زیر می باشد:
•           ظرفیت بسیار زیاد و قابل ارتقاء با توجه به نیاز سازمان
•           پشتیبان گیری با سرعت بسیار بالا و خارج از ترافیک LAN
•           قابلیت Restore با اطمینان بسیار زیاد
•           قابلیت تعویض و ارتقا Storage بدون Downtime
•           عمر مفيد مناسب ( بيش از سی سال )
تمامی اطلاعات سازمان که روی SAN است روی Tape به صورت مدوام پشتیبان گیری می گردد.
Server
در این طرح با توجه به اینکه باید تمامی برنامه های کاربردی و سرویس های سازمان به صورت Virtual Machine گردند از اینرو باید سرورهای متناسب با حجم سخت افزاری مورد نیاز تهیه گردد.
این نکته حائز اهمیت است که مشخصات سرورها باید به گونه ای انتخاب شود که در صورت از مدار خارج شدن یکی از سرورها سایر سرورها توانایی سرویس دهی به همه Virtual Machine را دارا باشند.
نکات زیر در انتخاب سرورها حائز اهمیت است
تمامی قطعات باید با نرم افزار مجازی ساز همخوانی کامل داشته باشند.
CPU  سرورها حتما باید شبیه یکدیگر باشند. (ترجیحا سایر قطعات نیز به همین صورت)
نوع و مدل قطعات باید با توجه به حجم برنامه های سازمان با آینده نگری تهیه گردد.
سرورها باید دارای دو کارت HBA برای ارتباط با SAN Switch باشند.

مجازی‌سازی تکنولوژی است که امکان اجرای چندین سرویس و سیستم عامل مختلف بر روی یک سرور را برای ما مهیا می کند به نحوی که باعث بهره وری در هزینه های سخت افزار و نرم افزار و همچنین استفاده بهینه از تمامی منابع سیستمی می باشیم و همچنین از دیگر امکانات این تکنولوژی متمرکز کردن نرم افزارها و حتی سیستم عامل های کاربران است که در این روش صرفه جویی در به کار گیری نیروی متخصص انفورماتیک، هزینه های نگهداری شبکه و کلاینت ها، به روز رسانی نرم افزارها کاهش یافته و مدیریت بر کل سیستم شبکه به صورت متمرکز و یکپارچه انجام خواهد شد.

.

چرا مجازی سازی

امروزه گسترش شبکه ها و محاسبات رایانه ای و نیاز به استفاده از آن جزء لاینفک یک فعالیت، اعم از تجاری و غیر تجاری به شمار می آید، به این معنی که شرکت ها و موسسات گوناگون نه تنها ناگزیر به استفاده از این تکنولوژی جهت تسریع فرآیند دستیابی به اهداف تعین شده سازمانی خود می باشند، بلکه می بایست شرایطی را فراهم نمایند تا بتوانند بیشترین تطبیق را با تغیرات محیط رقابتی داشته باشند.از سوی دیگر استفاده از این تکنولوژی ها وابستگی و مشکلات خاص خود را به همراه دارد. امروزه یکی از چالشهای سازمانهای بزرگ، خرابی شبکه و مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری است که منجر به فلج شدن کلیه فعالیتهای سازمان می گردد. هر چند ممکن است این مشکلات برای زمان محدود رخ دهند، نتایج آن برای سازمان زیان آور و پر هزینه خواهد بود. برخی از این چالشها عبارتند از:
آلودگی شبکه بدلیل استفاده کاربران از فایلهای ویروسیپهنای باند محدود در سازمان و هزینه های افزایش آنسرقت اطلاعات سازمانعدم تجمیع داده ها و فایلهای سازمانمشکلات تهیه نسخه پشتیبان اطلاعات بدلیل عدم تمرکز داده هاهزینه های بروز رسانی مکرر نرم افزاری/ سخت افزاریخرابی سخت افزاری کلاینت هاخرابی نرم افزاری کلاینت هاهزینه های بالای نیروی انسانی مدیریت شبکهچالشهای کنترل برنامه های مورد استفاده کاربران و….
اهميت مجازی سازی

چه راهکاری را می ­توان به منظور حداقل سازی هزینه­ ها به کار برد؟ چه راهکاری را می­توان به منظور سرمایه گذاری مفید در دوران رکود اقتصادی جهان به کار گرفت؟ چگونه می­ توان با سرمایه گذاری درست، ریسک بحران شدید اقتصادی را که کشورمان را تهدید می ­کند، کاهش داد؟
مجازی سازی می­ تواند راهکاری بسیار مناسب باشد. فکر کنید به جای آنکه 10 سرور فیزیکی داشته باشید که 10 سیستم عامل مختلف بر روی آن­ها نصب باشد و هر کدام سرویس خاصی را به کاربران دهند، تنها دو سرور فیزیکی داشته باشید و در عین حال 10 سیستم ­عامل که بر روی این دو سرور به صورت همزمان به کاربران سرویس دهی نمایند.

جالب است بدانیم، این راه کار کارایی شبکه ما را نیز افزایش می دهد و زمان از کار افتادگی سرویس ها را چه به صورت سخت افزاری و چه نرم افزاری به میزان قابل توجه ای کاهش می دهد طوری که کاربر نهایی هرگز متوجه این اختلال نمی شود، بنابراین می توانیم با اطمینان خاطر به سمت پیاده سازی این راهکار حرکت نماییم.

مزایا و منافع مجازی سازی چیست
هزینه برق مصرفیهزینه نیروی فنی مورد نیاز به منظور نگهداری سیستم­هاهزینه سرمایش اتاق سرورهزینه خرید و تعویض سخت افزار مورد نیاز سرورهاهزینه خرید و تعویض سخت افزار مورد نیاز سرورهاهزینه ناشی از عدم کارکرد صحیح شبکه و از کار افتادن آن و …حذف بسیاری از تجهیزات شبکهصرفه جویی در تجهیزات یو پی اسصرفه جویی در فضای اتاق سرور

از اساسی ترین دغدغه های مدیران انفورماتیک می توان به کاهش هزینه ­های نگهداری شبکه اشاره داشت. هزینه هایی که روز به روز در حال افزایش هستند مانند: كه می توان این لیست را تا مدت ­ها ادامه داد و فهرست بلند بالایی از این هزینه های سنگین تهیه کرد. بدين جهت می توان با استفاده از مجازی سازی از مزايا و کاربردهای بيشمار آن استفاده نمود که در زیر به چند مورد از اين مزايا اشاره می‌گردد:

بهره وری هر چه بیشتر از سخت افزار و کاهش هزینه هااستفاده بهینه از فضای فیزیکی در مراکز داده و کاهش هزینه هاکاهش شدید در مصرف انرژی الکتریسیته مصرفی در مراکز داده و کاهش هزینه هاکاهش هزینه نگهداری و مدیریت سرور و سرویس ها و کاهش هزینه هاامکان ایجاد محیطهای Test & Developmentبه صورت بسیار مقرون به صرفهپشتیبان گیری و بازیایی سرورها Disaster Recovery & Backupامنیت سرورهاکاهش شدید هزینه تجهیزات شبکه

VDI

مجازی سازی دسکتاپ
امروزه گسترش شبکه ها و محاسبات رایانه ای و نیاز به استفاده از آن جز لاینفک یک فعالیت اعم از تجاری و غیر تجاری به شمار می آید، به این معنی که شرکت ها و موسسات گوناگون ناگزیر به استفاده از این تکنولوژی جهت تسریع فرآیند دستیابی به اهداف تعیین شده سازمانی خود می باشند. سازمان ها می بایست شرایطی را فراهم نمایند تا بتوانند بیشترین تطبیق را با تغییرات محیط رقابتی داشته باشند. امروزه یکی از چالش های سازمان های بزرگ، رشد جزیره ای سرویس های مختلف سازمان ، خرابی شبکه ، مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری و مبحث امنیت است که منجر به فلج شدن کلیه فعالیت های سازمان می گزدد. هر چند ممکن است این مشکلات برای زمان محدود رخ دهد، اما نتایج آن برای سازمان زیان آور و پر هزینه خواهد بود. برخی از این چالش ها عبارت اند از
1 -آلودگی شبکه به دلیل استفاده کاربران از فایل های ویروسی
2- پهنای باند محدود در سازمان و هزینه های افزایش آن
3 -سرقت اطلاعات سازمان
4-عدم تجمیع داده ها و فایل های سازمان
5-عدم تسهیل در دسترسی به موقع به منابع مختلف با کیفیت بالا
6-مشکلات تهیه نسخه پشتیبان اطلاعات به دلیل عدم تمرکز داده ها
7-هزینه های بروز رسانی مکرر نرم افزاری و سخت افزاری
8-خرابی سخت افزار و نرم افزار کلاینت ها
9-هزینه های بالای نیروی انسانی مدیریت شبکه
10-چالش های کنترل برنامه های مورد استفاده کاربران و …
چالش های فوق سبب ایجاد نیاز برای خلق تکنولوژی نوین مجازی سازی گردید.

دلایل حرکت به سوی مجازی سازی دسکتاپ
1. امنیت بسیار بالا و حفاظت از اطلاعات و اسناد سازمان
با بکارگیری این تکنولوژی دیگر نگرانی ای درباره به سرقت رفتن اسناد ، اطلاعات و فایل های مهم سازمان وجود نخواهد داشت و هر کاربری به دسکتاپ ، برنامه و اسناد خود دسترسی خواهد داشت و تمامی این منابع و اطلاعات فقط بر  روی دیتا سنتر وجود دارد و به هیچ شیوه ای کاربر قادر به انتقال این اسناد مهم نخواهد بود. چرا که دسترسی ها به شیوه ی کاملاً فیزیکی محدود می باشد و کنترل کاربران به CD ، USB ، Drive و اسناد به اشترک گذاشته شده کاملا تحت کنترل است.
2. کم کردن هزینه ها با تغییر در زیر ساخت سخت افزاری
در ساختاری که در بستر مجازی ایجاد می شود ، به کامپیوترهای فیزیکی کمتری برای کلاینت ها نیاز است ، دیگر نیاز به تهیه کامپیوترهای قوی و گران قیمت نیستید و می توانید از سخت افزارهایی نظیر تین کلاینت بهره ببرید.
3. تجمیع داده ها در دیتا سنترها و مراکز داده
متمرکز کردن دسکتاپ ها ، برنامه های کاربردی ، بانک های اطلاعاتی و اسناد و فایلهای مهم به اشتراک گذاشته شده در مراکز داده ها ، هزینه ی نگهداری و کنترل دسترسی ها را بطور چشم گیری کاهش می دهد و موضوعاتی مانند یکسان سازی اطلاعات (Syncronization، Replication) را از دستور کار خارج می کند.
4. کم کردن هزینه های مدیریتی و نگهداری
سخت افزار کمتر، مدیریت به مراتب کمتری نیاز دارد.همچنین استهلاک و هزینه های جانبی از جمله برق مصرفی کمتر ، فضای کمتر و …را موجب می شود
5. پایداری و بازیابی به موقع و سریع کامپیوترها و برنامه ها در حالت Down شدن و از کار افتادن
بستر مجازی سازی ، راهکارهای منحصر به فرد برای پایدار ماندن سیستم عامل کلاینت ها ، ویروس ها ، برنامه ، Recovery سریع و مطمئن در مواقع خرابی و بروز مشکل فراهم می کند.
تکنولوژی مجازی میزکار ، با استفاده از مدل پردازشی مبتنی بر سرور ، دسکتاپ کاربر از محل فیزیکی سخت مستقل می کند. در این مدل ، دسکتاپ کاربر بجای اینکه روی حافظه محلی رایانه روی کامپیوتر کاربر ذخیره شود ، روی سرور ذخیره می شود. بنابراین زمانی که کاربر در کار است، تمامی برنامه ، پردازش ها و داده روی سرور در حال اجرا و نگهداری هستند. کاربران با استفاده از مجازی سازی دسکتاپ قادر به دسترسی به دسکتاپ و برنامه های مجازی شده خود از هر شبکه و دستگاهی خواهند بود.

.

تمام معیار هایی که شما برای امنیت شبکه داخلی خودتون بکار میبرید در این پروسه دیگه شاید نیازی نیست اصلی ترین و بارز ترین مزیت این پروسه کاهش هزینه ها و صرفجویی در وقت و زمان شما ادمین گرامیست .
دیگر نیازی ندارید که کیسی با هزینه ی بسیار بالا تهیه کنید و به عنوان کلاینت در شبکه استفاده بکنید هر وقت مشکلی برای کیس پیش بیاید چه سخت افزاری و جه نرم افزاری مجبورید با صرف زمان و انرژی در سایت حضور یافته و به حل مشکل بپردازید در حالی که وقتی کلاینت شما با تین کلاینت به شبکه JOIN  میشود د ویندوز مجازی خود را از روی سرور بوت میکند همه زمان شما صفر میشود کوچکترین مشکل نرم افزاری را با کپی کردن یک ویندوز جدید حل میکنید البته اگر نیاز بود  و گرنه از همان جا پشت سرور به راحتی میتوانید ویندوز را بالا بیاورید و مشکل را حل نمایید
و تین کلاینت مشکل دار را به واحد فنی منتقل کرده (حتی میتونید بزاربد تو جیبتون) و مشکل را حل بکنید.اصولا نیازی به اپدیت کردن کلاینت ها ندارید زیرا همه ویندوز های شما در سرور مرکزی می باشد و تنها با اپدیت کردن سرور همه کلاینت ها به روز رسانی خواهند شد.
کلا تمام منابع شبکه در دستان خود شماس و میتوانید هر ویندوزی را با هر کانفیگی در اختیار کلاینت های خاص قرار بدهید.
نیازی به نصب ویندوز ندارید تنها یا یک کپی ویندوز شما اماده است.
.
و بسیاری از مزایای یگر…/

انواع تکنیک های مجازی سازی دسکتاپ
مجازی سازی دسکتاپ ها بر اساس تکنولوژی های شرکت های مختلف دسته بندی های مختلفی دارند ما
در اینجا 1 نوع پرکاربرد آنها را بررسی می کنیم این 1 نوع به شرح زیر هستند.

1 : Local Desktop Virtualization
2 : Remote Desktop Virtualization
3 : Virtual Desktop Infrastructure (VDI)

محصولاتي كه كمپاني های مختلف فعال در حوزه مجازی سازی دسکتاپ دارند به شرح زير مي باشند.

كمپاني Citrix
مجازی سازی سرور با محصول Citrix XenServer
مجازی سازی دسک تاپ با محصول Citrix XenDesktop
كمپاني – VMWare
مجازی سازی سرور با محصول VMWare ESX
مجازی سازی دیسک تاپ با محصول VMWare VDI

آموزش نصب

کامپوننت های مهم ی که در نصب لازم است: VMware View ComposervSphere clientVMware View ManagerInstalling Windows XP into a VMInstallation of the VMware Tools and the View Agent into the VMCreation of an “Individual Desktop” pool containing a single VMInitial connection testing
ما سعی خواهیم کرد که در این مقوله ی اموزشی به تشریح و نصب تصویری تک تک موضوهات بالا بپردازیم لازم به ذکر می دانم که مقوله مجازی سازی دیسک تاپ بسیار گسترده و پیچیدگی های خاص خود را دارد بنابراین نمی توان گفت که تنها با صرف خواندن این PDF بتوانید یک VDI بی نقص بالا بیاورید ولی من سعی خواهم کرد که اموزش ها تا حد قابل قبول روشن و هیج ابهامی نداشته باشند:در ضمن با مراجعه به سایت یا وبلاک ما میتوانید با ما تماس بگیرید یا سوالات خود را در بخش های مرتبط بگذارید.

1-VIEW CONNECTION SERVER

البته شما وقتی کل فایل رو دانلود میکنید خب نرم افزار view connection توش هست که باید نصبش کنید سعی میکنیم مراحل نصب رو تا اونجایی که امکان داشته باشه با همدیگه جلو بریم…
حداقل ترین VSPHERE که میتویند روش VIEW رو نصب بکنید ESX4 اپدیت 3 به بالا میشه.
مخصات سرور CONNECTION SERVER

سرور 2008 را حتما در اکتیو دایرکتوری JOIN میکنیم پس برای پیاده سازی نیار به سرور اکتیو دایرکتوری دارید و
در مراحل نصب از شما سرور JOIN شده میخواهد حتما به این نکته دقت داشته باشید و نباید روی خود اکتیو دایرکتوری نصب بکنید.

(MANGER-CONNECTION BROCER)نام های دیگر

صفحه خوش آمد گویی رو هست حالا توصیح خاص نداره ولی دیگه./کلا هر چی NEXTمیاد بزنید تا جایی که برسیم…

در قسمت بعد محل از هارد رو که برنامه رو میخواهید اونجا نصب بکنید انتخاب بکیند:

این برنامه هسته اصلی VDI می باشد و در حال نصب به ما چهار حالت میداد:که در شکل مشاهده میکیند:
-استاندارد:اولین حالت بود و اولین سرور خود را در اینحالت قرار می دهیم   وشرایط استاندارد را برای ما تامین می کند/
REPLICATION-برای بک اپ و پشتیبان گیری استفاده می کنیم و سروری را که میخواهیم کمکی سرور کانکشن اولی ما باشد از این استفاده میکنیم/
SECURITY-در DMZقرار همان سرور استاندارد ما  که در DMZ قرار میگیرد و به کلاینت ها از بیرون اجازه کانکت شدن می دهد.  یعنی اگر از بیرون یا از اینترنت بخواهند به ما وصل گردند از این استفاده میکنیم.
TRANSFER-به کلاینت ها اجاره میداد که دیسک تاپ را بصورت افلاین داشته باشند تا بتونند در خانه نیز با دیسک تاپ مجازی خود کار بکنند.


من شاید بعضی از مرال نصب رو نیاورده باشم ولی در مرحله  ی بالایی
در یکی از مراحل پورت ها
یوزر و پسوورد دامین رو میخاد که بهش میدیم

بعد از نصب ایکونی به صورت زیر در دیسک تاپ شما نشان داده میشود.

کافیه روش نصب بکیند تا صفحه  ای بصورت زیر برای شما بیاورد و صد درصد از شما FLASH PLAYER می خواهد  که باید که نصب بکنید تا صفحه ی کنسول مدیریتی را براتون بیاره:
چون یوزر و پس دامینی را دادید همون رو بزنید تا بتونید وارد کنسول بشید البته قبلش باید COMPOSERرا باید نصب بکنید.

انوع دیسک تاب ها که در این سولشن میتویند در اختیر کلاینت ها بگذارید:
1-      HOSTED MODE
2-      LOCAL MODE
3-      KIOSK MODE
مثل عابر بانک ها که دیسک تاب به دیوایس داده می شود.
انواع لایسنس هایی که میتونید برای سازمان خود تهیه بکیند:
1-ENTERPRIZER
2-PREMIER

2 . COMPOSER
مراحل نصب COMPOSER
چرا اصلا باید COMPOSERرا نصب بکنیم؟
خب در بسیاری از جاها پیش میاد که شما برای بیش از 2000 نفر باید دیسک تاپ ایجاد بکنید برای همین هم نمی تویند که بشینید یکی یکی برای همه اینا دیسک تاب CREATEبکنید این کامپوننت به شما این توانایی رو می دهد که بتونید از یک ویندوز کپی یا همون SNAPSHOT  ایجاد کرده و کپی هاش را در اختیار کلاینت ها قرار بدهید و با این کار شما کپی هایی در دست دارید که حجمشان به مراتب کمتر از نسخه ی پرینتPARENTشما هست و هروقت هم خواستید کلاینت ها را اپدیت بکنید کافیست همین یک دانه PARENT را اپدیت کنید.بسیار اسان و مقرون به صرفه.
اکثرا میبینم که دوستان اصرار میکنند که با ید کامپوزر را بر روی VCENTER نصب بکنیم ولی اصراری به این کار نیست چون کامپوزر نیاز بهSQLدارد دوستان مخان بر روی VCENTER نصب بکنند تا از مشکلات نصب جدید ویندوز و SQL در امان باشند. ما نسخه ی 3 ر و نصب میکنیم.
قابلیت link mode ها
-همشون از روی یک پرنت تولید می شدند.
-اپدیت بسیار اسان

فقط کارش LINK MODE است و یک ماشین را به عنوان PARENTدر نظر  میگیرفت و هر کی دیسک تاپ خاست از اون چرینت یک TEMPLATE میکیره و در اختیار کلاینت ها قرار میده.د
روش دوبار کلیلک کنید و استارت بکیند مثل همیشه NEXT ها رو بزنید.

حتما از ما یه DATA BASE میخواهد تا امار LINL CLONE DESKTOP ها را نگه بدارد

چون ما در روی وی سنتر دیتا بیس داره کافیه همون رو بهش بدیم تا کارمون رو ادامه بدیم و یوزر و پس دامین رو میدیم.
الیته اگر بخاهیم روی سرور دیگری نصب بکنیم داستان های خاص خودشو داره که در ادامه به اون موضوع خواهیم پرداخت.

حالا FINISH میکینم و تموم میشه…

تنظبمات مربوط به SQL

نحوه معرفی VCENTER به CONNECTION MANAGER
درخواست ها به منجر می ایند و منجر انها را به وی سنتر می فرستد  و یا نحوه ی گرفتن INSTANCE
وارد محیط کانکشن منجر می شویم . ولی اول کرک میکنیم که مراحل خودش رو داره که می دونید
قسمت SERVER می رویم و اونجا میتونیم همه سرور ها مون رو ببنیم دکمه ADD رو میزنیم ادرس IP رو بهش میدیم و یوزر و پس دامین رو بهش میدیم . پورت مورد نظر 443 رو انتخاب میکنیم یعنی از SSL استفاده میکند.

تنظیمات اولیه

Max concurrent vCenter provisioning operations – Determines the maximum number of concurrent requests that View Manager can make to provision and delete full virtual machines in this vCenter Server instance.
کانکشن منجر از ادمین میپرسه درخواست دیسک تاپ ها را جندتا چندتا به وی سنتر بدم ایا 30 تا 30 تا یدم یا 20 تا 20 تا تا اون مقدار اولیه دیسک تاپ نکیرند درخواست های بعدی جواب داده نمی شود.
البته مونده به سرور های ESXشما اگر قوی باشند خوب باشند میتونید بالا بدید

Max concurrent power operations – Determines the maximum number of concurrent power operations (startup, shutdown, suspend, and so on) that can take place on virtual machines managed by View Manager in this vCenter Server instance.
روشن و خاموش و همه تنظیمات پاور اگر کلاینت ها همجنین درخواست هایی می فرستند من جند تا ندتا بفرستم
POWER OF-SUSPEND-;OG OF
حالا من کامپوزر اینا رو چندتا چندتا بفرستم به وی سنتر تا روی دیسک تاپ های کلاینت ها اعمال بکند.
Max concurrent View Composer maintenance operations – Determines the maximum number of concurrent View Composer refresh, recompose, and rebalance operations that can take place on linked clones managed by this View Composer instance.
:LLINK CLONE DESKTOP
دیسک تاپ هایی بودند که ازروی یک پرنت یا والد ایجاد می شوند و هنگامی که می خواهیم اپدیتشان بکنیم کافیست این پرنت ر ااپدیت بکنیم تا به همه اونها اعمال گردد.روی CHILD ها جندتا چندتا اتعمال بکند اچدیت ها چطوری اعمال بشه
Max concurrent View Composer provisioning operations – Determines the maximum number of concurrent creation and deletion operations that can take place on linked clones managed by this View Composer instance.
چندتا چندتا باید CLINT DESK TOP تولید بکنیم.

Figure 1, Summary of vSphere operations during a desktop pool recompose

تنظیمات مربوط به GLOBAL SETTING
View Administrator console > View Configuration > Global settings > Edit

http://www.dl980.ir/images/DANLOOD/DL980.IR

گزینه های مهم در GLOBAL SETTING
مدت زمان کاری ما ده اسعت هست و به این خاطر ماکزیمم را ده ساعت گداشتن و هم برای کاربرانی که دیسک تاپ وصل شده اند و هم برای منی که به کنسول وصل شده ام گذاشته اند و بعد از این تایم زمانی ما را بیرون می اندازد.
Mware View Administrator Session Timeout
اگر تا 30 دقیقه کاری نکنی ودوباره LOG ON  , LOG IN بکنی
ENABLE AUTOMATIC STATUOS UPDATE
آون بالا دارید امار رو میبینید به این استاتوس میگن تیک روبزنی همش ریفریش میکنه و اون 30 دقیقه دیگه کار نمیکنه و سطح امنیتی شما پایین میاد.

قبل همه اینا حتما برید و سرویس VIEW CONNECTION MANAGER را ری استارت بکنید.
Display warning before forced logoff
قبل از اینکه بیرونشون بندازیم از دیسک تاپشان یک پیغام بدیم که تا چند لحظه دیگه ریسیت میشید.
Display a pre-login message
قبل اینکه کاربر بیاد بالا پیغامی خاص را بهش نشون بده

Reauthenticate secure tunnel connections after network interruption

Message security mode
کامپوننت ها همدیگه را شناسایی بکنند  ایا شما خودی هستی که داری به من درخواست میدی…
اکسیپت نکرد زیاد مهم نیست-همه ورژن ها باید بالای 3 باشد   خواهشENABLE= REQUIRE
=MIXED دستور REQUEST

Use IPSec for Security Server connections
between security servers and View Connection Serverایا برای این ارتباط از تکنولوژِ ی IPSEC استفاده بکنم.
Disable Single Sign-on for Local Mode operations
یکبار وارد شدند دیگه نیاز نیست وارد بشوند.

Tips for implementing a VMware Horizon View Security Server
Published 05/03/2013 | By Ivo Beerens
A security server is a special instance of View Connection Server that runs a subset of View Connection Server functions. You can use a security server to provide an additional layer of security between the internet and your internal network. A security server resides within a DMZ and acts as a proxy host for connections inside your trusted network.
Setting up a VMware Horizon View Security server can be a challenging task because you have to deal with firewalls and some ports that’s need to be opened between the servers. Here are some tips for implementing a VMware Horizon View Security server: A Security server resides within a DMZ The security server is not a member of the Active Directory Create or obtain a signed certificate for the Security Server from a  trusted Certificate Authority. More information about the certificate options can be found here. To allow tunneling of the PCoIP protocol from the Security Server  to a Connection Server, configure the PCoIP Secure Gateway. More info can be found here Verify that Windows Firewall with Advanced Security is set to on in the active profiles. It is recommended that you turn this setting to on for all profiles. By default, IPsec rules govern connections between security server and View Connection Server and require Windows Firewall with Advanced Security to be enabled Back-end firewalls must be set up to support IPsec. If you have a back-end firewall between security servers and View Connection Server instances, you must configure firewall rules to allow the connections to work. More information: See “Configuring a Back-End Firewall to Support IPsec ” in the View Installation guide. Windows Firewall with Advanced Security must be enabled on Security Server and View Connection Server hosts.  By default, IPsec rules govern connections between the View security server and View Connection Server and require Windows Firewall with Advanced Security to be enabled.  Best choice: Set Windows Firewall with Advanced Security to on before you install the View servers. Make sure it’s on for any active profiles; better still, set it to on for all profiles.  Alternative: Before you install security servers, open View Administrator and disable the Global Setting, Use IPsec for Security Server Connections, by setting it to no. (This is not recommended.)
The firewall rules that needs  to  be used can be found here. I made a drawing (based on VMware Horizon View Security server version 5.2) of a single View Security server that list the ports and rules that needs to be opened between the servers:

بخش سوم:
Desktop source
برای استفاده از دیسک تاپ سورس ها مجبور هستیم یکسری پول هایی بسازیم در حقیقت pool ها قوانینی هستند که به connection  serverنحوه ی ارائه ی دیسک تاپ به کلاینت و درخواست ان از vcenter را مشخص می کنند.
انواع پول ها به شرح زیر می باشد:
1-automatic pool
در اینجالت یکی از کامپیوتر ها را به عنوان templateمی ساختیم و به ازای هر درخواست از این clone یک templateساخته میشد و در اختیار کلاینت ها گذاشته می شد. که بهترین روش هم همین بود چون صرف اتوماتیک بودن templateهایی که ساخته میشودخیلی سبک و دارای حجم بسیار کمی هستند
1-الف:link clone pool:
اینجا مثل ردیف یک هست ولی شما از snapshot  ها کپی میکیرید و یک template دارید و یک snapshotنفر اول که درخواست می ده از روی snap shot بهش میدین.
2-terminal server pool
این روش منسوخ شده وزیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد. و وی سنتر به عنوان یک واسط به کار می رود.
3-manual desktop pool
در این همه چی دستی می باشد

ایجاد کردن Manual desktop source
ساختن یک ویندوز xp سفارشی شده:
توی ESXیک ماشین ایکس پی اصافه میکنیم و سپس برنامه VIEW AGENT رو تو اون ایکس پی نصب میکنیم.
ویندوز XPرا باز میکنیم  و برنامه AGEENTرو در اون نصب میکنیم…

اینم برنامه مورد نظر :کافیه دوبار کلیلک بکیند و مراحل رو ادامه بدید

فکرکنم شکها به اندازه کافی گویا هستند و نیازی به توضیح نیست:

USB Redirection Changes in VMware View 5.1
به کلاینت اجازه میدهد اگر فلش زدند به کلاسنت توی دیسک تاپشون هم بیاد

VIEW COMPOSER AGENT
بتونیم در حالت LINK CLONEنیز از دیسک تاپ هایمان استفاده بکنیم.گزینه فوق را در قسمت های قبلی توضییح داده ام.
VIRTUL PRINTING
به کلاینت ها دسترسی استفاده از پرینتر شبکه رو بدیم تا بتونند ازش استفاده بکنند.
PCOIP
با این گزینه پروتکل مورد نظر رو روی سیستم کلاینت ها فهال میکنید.

-لازم به ذکر می باشد که حتما پشت اون ایکس پی تیک REMOTE DESLTOP رو بزنید

در مرحله ی اخر هم که میپرسه دوست دارید ریسیت بکنید یا نه که می بینید.

اینم مراحل نصب برنامه AGENT در ویندوز XP

خب حالا از وی سنترتون از XP مورد نظر یک CLONE بگیرید تا بتونید اعمال بکنید./

حالا پشت اکتیو دایرکتوری باید یه کارایی انجام بدیم…
پشت اکتیو دابرکتوری:
1-اول OU درست میکنیم و اسمش رو VMWARER VIEW می گذاریم و توی اون یک گروه درست میکنم.
NEW GROUP-VIEW USERSاسم گروه
و یک یوزر تو اون به نام یوزر 1 درست میکنم.
2-وارد کنسول GROUP POLICY MANAGEMENT می شویم.روی OU الان میاد اینجا و بازش میکنیم تا پالسی جدید روش اعمال بکنیم

البته روی OU مورد نظر راست کلیلک میکنیم و گزینه CREATE GPO را میزنیم

لازم به ذکر هست که همه کار های فوق برای اینه که شما باید تمام یوزر هاتون توی ریموت دیسک تاب کلاینت ها join باشه و یه راه اینه که یکی یکی پشت سیستم ها برید این کار رو انجام بدید ولی با اکتیو دایرکتوری با روشی که گفته شد به راحتی میتونید این کار رو انجام بدید.

و ادرس فک کنم به روشنی در تصویر بالا معلومه.
Local Computer Policy –> Computer Configuration –> Windows Settings –> Security Settings –> Local Policies –> User Rights Management
حالا گروه view-user که ساخته بودیم رو عضو این میکنیم.

حالا کاری که باید بکنیم یک restricted group بسازیم:

و اسمشو remote desktop user می کذاریم

فقط بصورت زیر میکذاریم
Builtin\remote deskto pusers

البته در تصویر بالایی همان طور که کفتیم شما جمله جایگزین را بگذارید built in رو فراموش نشود.

فروشگاه مــــــــــــــــــــــــا
+ نوشته شده در جمعه بیست و دوم آذر ۱۳۹۲ ساعت 13:7 شماره پست: 589

فروشگاه مــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا../

حتما دیدن کنید…

در ادامه مطلب….


       
 

DL380G7,
سرورHP,
رمHP ,
هاردHP,
اورجينال,
قيمت,
فروش ,
استعلام,
hpقيمت
,

منبع
مطلب چه طور بود؟
این نوشته توسط راد ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 309
ممنونم از سایت من دیدن میکنید . در کنار کار دیتاسنتری و زیر ساخت های سخت افزاری علاقه ی بسیاری به وبلاگ نویسی دارم. / با شما برای کمک به شما همراهتون خواهم بود.هر وقت خواستید با من تماس بگیرید... 09190391486/9190391476
دیدگاه خود را بنویسید
یک دیدگاه