بیشتر
354 بازدید قطعات سرور hp صادق قنبری 30 مه 2015 ۱ دیدگاه

DL380G8, DL380G7, سرورHP, رمHP , هاردHP, اورجينال, قيمت, فروش , استعلام, hpقيمت ,

 

جلوگیری از خرابی با اجزای اضافی

افزونگی سخت افزار جلوگیری از از کار افتادگی ناشی از شکست های سخت افزاری با تشخیص یک جزء عدم قبل از آن را در واقع با شکست مواجه است و دور زدن یک شکست زمانی که آن را نشانی از رخ دهد. برای رسیدن به سرور افزونگی سخت افزار، استقرار سرور کلاس سخت افزار، زیرسیستم ذخیره سازی کار برکنار شده، و کارت شبکه کار برکنار شده است.

با استفاده از کلاس سخت افزار سرور
با استفاده از زیر سیستم ذخیره سازی وقفه در هنگام
با استفاده از کارت شبکه کار برکنار شده
با استفاده از کلاس سخت افزار سرور

کلاس سخت افزار سرور مانیتور سرور هر جزء حیاتی برای شکست، به اطلاع مدیر زمانی که شکست رخ می دهد، و شامل اجزای کار برکنار شده است که قادر به سرور برای کار در اطراف شکست. کلاس سخت افزار سرور شامل همه یا برخی از ویژگی های زیر است:
تجهیزات تامین قدرت برکنار – سرور کار برکنار شده و منابع قدرت آرایه دیسک را به یک منبع تغذیه ثانویه اگر منبع تغذیه اولیه با شکست مواجه است.
وقفه در هنگام طرفداران – طرفداران وقفه اطمینان حاصل شود که به اندازه کافی خنک کننده وجود دارد داخل سرور اگر یک فن خنک کننده با شکست مواجه است.
زیرسیستم ذخیره سازی کار برکنار شده – زیرسیستم ذخیره سازی کار برکنار شده، فراهم می کند حفاظت در برابر شکست یک هارد دیسک واحد یا کنترل است. (نگاه کنید به “با استفاده از یک زیر سیستم ذخیره سازی کار برکنار شده” بعدا در این فصل است.)
اضافی حافظه – حافظه وقفه حافظه را فراهم می کند اگر یک بانک حافظه با شکست مواجه است.
ECC حافظه – کد تصحیح خطا (ECC) حافظه تشخیص و تصحیح خطاهای تک بیتی و طول می کشد حافظه آنلاین نیست اگر یک دو بیتی خطا رخ می دهد.

 

اموزش خرید سرور DL 380 G9قسمت دو

HP ProLiant Gen9 Server

قسمت دوم اموزش خرید سرورDL 380 G9

سرور hp

تمام تلاش بنده و سایر دوستان بر این عهد میباشد که دیتاسنتری منطبق بر استاندارد های جهانی وملی و بهترین جنس و اورجینال را داشته باشید و هیچ وقت شاهد هیچ اتفاق تلخی نباشم که به علت تجهیزات غیر اورجینال خریداری شده توسط دوستان اتفاق بیفتد و سرویس ملی و حیاتی در دور ترین نقاط کشور fail گردد .سخت افزار شما مهتر از نرم افزار های شماست نرم افزار هایتان یکبار نوشته شده و تست شده میباشد ولی سخت افزار ممکن است از نوع درجه سه غیر واورجینال بوده و مشکلاتی برای شما اتفاق بیافتد.ان هم وقتی که فکرش را هم نمیکنید.

سرور DL 380 G9

جی 9 -سرور-جی 8-جی 7-جی6-جی5-HP SERVER0-DL 580-DL560

DL 380 G9

 

HP Server DL380 G9

HP Server ProLiant DL380 G9

قسمت اول اموزش خرید سرور DL 380 G9

قسمت دوم اموزش خرید سرور DL 380 G9


در این مقاله قصد داریم نگاهی کوتاه به نیازهای شما کاربر ،ادمین،مدیر ای تی مجموعه بندازیم و تمام مراحلی را که لازم مییباشد شما برای انتخاب یک سرور داشته باشید قدم به قدم با همدیگر باشیم.

 

سرور hp

البته تمام مراحل که در این داکیومنت گفته میش

قدرت در نظارت – هنگامی که سرور در ابتدا روشن، سرور تشخیص شرایط شکست راه اندازی، مانند شرایط دمای غیر طبیعی و یا یکی از طرفداران شکست خورده است.
نظارت بر Prefailure – در حالی که سرور در حال اجرا است، شرایط prefailure مانیتور شده است. اگر یک جزء، به عنوان یک منبع تغذیه، دیسک سخت، فن، و یا حافظه، شروع به خراب شدن، یک مدیر اطلاع قبل از شکست در واقع رخ می دهد. به عنوان مثال، یک شکست شناسایی حافظه ECC حافظه ECC اصلاح یا روت به حافظه کار برکنار شده، جلوگیری از خرابی سرور. است بلافاصله اطلاع مدیر به اصلاح مشکل حافظه است.
نظارت بر قدرت شکست – هنگامی که قطع برق رخ می دهد، سیستم نرم افزار خاموش کردن خاموش کردن سیستم در صورت لزوم برازنده در رابطه با یک منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) تضمین می کند.
کلاس سخت افزار سرور پیشرفته همچنین می توانید از ویژگی های حفاظت از داده های زیر عبارتند از:
پردازنده قفل پله، که دو پردازنده است که جریان آموزش و آن متقابل یکدیگر را اجرا می
پایان به پایان چک سام بر روی داده های فرستاده شده به دستگاه های ذخیره سازی
توازن در اتوبوس های داخلی
با استفاده از کلاس سخت افزار سرور، احتمال از شکست های سخت افزاری را به حداقل می رساند و با استفاده از نظارت و افزونگی برای محدود کردن اثر شکست در مرکز داده در دسترس است. کلاس سخت افزار سرور فراهم می کند تعدادی از گزینه های اطلاع رسانی، از جمله بر روی صفحه نمایش پیام، سیاهههای مربوط به سرور، پست الکترونیکی، و اطلاعیه پیجر. برخی از سرویس دهنده نیز از باطری شامل یک کارت است که ذخیره اطلاعات مربوط به خرابی دیده است که می تواند حتی زمانی که سرور به طور کامل شکست خورده است.

بالای صفحه
با استفاده از زیر سیستم ذخیره سازی وقفه در هنگام
برای اطمینان از اینکه خود مایکروسافت SQL سرور مرکز داده ها بسیار در دسترس است، دیسک های حاوی سیستم عامل، سیستم سرور SQL و پایگاه های داده های کاربر، و برنامه های کاربردی باید توسط یک زیرسیستم ذخیره سازی کار برکنار شده است. حتی اگر محتویات یک درایو فقط خواندنی هستند، آن را هنوز هم طول می کشد زمان برای جایگزینی یک دیسک سخت شکست خورده و محتویات آن برای بازگرداندن است. فایل های داده و فایل ورود به سیستم معامله برای این پایگاه داده باید بر روی آرایه دیسک جداگانه برای recoverability حداکثر قرار می گیرد.
آرایه های دیسک های خارجی از بهترین در دسترس است. آرایه دیسک خارجی باید منابع قدرت برکنار شده، خنک کننده با فن کار برکنار شده، و کنترل کار برکنار شده باشد. آرایه دیسک را می توان یا با استفاده از SCSI و یا FibreChannel به سرور متصل شده است. اگرچه SCSI است کمتر گران است، FibreChannel ارائه پهنای باند بالاتر و افزایش کارایی است. آرایه دیسک را می توان با سرور مدیریت شده و یا به طور مستقل در یک شبکه ذخیره سازی (SAN) با استفاده از نرم افزار شخص ثالث موفق. سان از هر سرور خاص و یا سیستم عامل مستقل است و به سرور با استفاده از آن از طریق یک شبکه اختصاصی FibreChannel متصل شده است.
به منظور فراهم آوردن افزونگی دیسک در صورت شکست سایت، شخص ثالث تولید کنندگان سخت افزار، ارائه راه حل های آینه از راه دور است که تکراری سیستم ذخیره سازی به صورت محلی کار برکنار شده به یک سایت از راه دور را فراهم کند و ثبات معاملاتی بین سایت های. راه حل های آینه از راه دور نیاز به یک SAN در هر سایت و کابل فیبر اختصاص داده شده بین سایت های هستند که بیش از 100 کیلومتر از هم جدا است. اگر چه آینه از راه دور فراهم می کند افزونگی دیسک به یک سایت از راه دور، اگر شما می خواهید یک راه حل فراهم می کند که failover خودکار از مرکز داده ها به یک سایت از راه دور، استقرار یک خوشه کشش است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خوشه های کشش، فصل 5، “به حداقل رساندن خرابی با استفاده از سرور وقفه است.”


RAID
پیکربندی دیسک در یک آرایه دیسک فایل های پیوست شده یا SAN به عنوان یک آرایه ای از کار برکنار شده از دیسک های مستقل (RAID). RAID پیاده سازی های مختلف، با سطوح مختلف تحمل خطا و عملکرد است. پیاده سازی RAID به محبوب ترین و رایج ترین آنها عبارتند از:
Striping (RAID 0)
معکوس (Raid 1)
Striping با برابری توزیع (RAID 5)
معکوس راه راه (حمله 10 یا حمله 1 +0)
آینه striping (حمله 0 +1)
فروشندگان مختلف با استفاده از واژگان مختلف برای پیاده سازی معکوس راه راه و منعکس striping. بسیاری از قوانین و مقررات قابل معاوضه و نادرست.
توجه: بسیاری از تولید کنندگان حمایت از پیاده سازی RAID اضافی ارائه قابلیت های پیشرفته است. این پیاده سازی های اضافی هستند که در روش های مختلف، از جمله 10E RAID، RAID 30، RAID 50، و RAID 53 نامیده می شود.
صرف نظر از اجرای RAID شما انتخاب می کنید، حداقل یک درایو را به عنوان یدکی گرم نصب شده به طوری که تحمل خطا مستمر وجود دارد که درایو فعال با شکست مواجه شده است. دیسک کنترل آرایه ها و دستگاه های SAN می تواند به طور خودکار یک درایو شکست خورده یدکی نصب جایگزین. به جای درایو شکست خورد بلافاصله به طوری که شما همیشه باید یدکی گرم.
Striping
Striping می نویسد: بلوک های منطقی از داده ها را میان دو یا چند هارد دیسک، ایجاد یک حجم منطقی و تنها با هیچ اطلاعات کار برکنار شده بین دیسک. Striping بسیار سریع و ارزان، اما آن را فراهم می کند بدون تحمل خطا است. striping با مرکز داده ها و در دسترس بودن بالا استفاده نکنید.
معکوس
معکوس می نویسد: تمام داده ها را میان دو یا چند هارد دیسک، ایجاد یک حجم منطقی با اطلاعات کار برکنار شده به طور کامل بر روی هر دیسک. معکوس سطح بالا در دسترس را فراهم می کند، حجم آینه می تواند از شکست هر دیسک در آینه برای زنده ماندن. از آنجا که هر یک از دیسک در آینه افزونگی فراهم می کند، ظرفیت در دسترس از حجم آینه برابر است به اندازه یک دیسک تک. (در یک آینه دو دیسک، از 50 درصد از ظرفیت دیسک برای حفاظت از داده ها استفاده می شود.) با معکوس، خواندن و نوشتن عملکرد نامتقارن است. دفعات بازدید: عملکرد بسیار سریع است، زیرا اطلاعات در دسترس از هر دیسک در آینه. خوانده شده عملکرد را می توان حتی سریع تر در صورتی که آرایه RAID یا SAN کنترل پشتیبانی می خواند به طور همزمان از هر عضو از آینه است. نوشتن یک آینه است کندتر از نوشتن به یک درایو تنها به این دلیل که اطلاعات باید به دیسک های متعدد نوشته شده است. یک فرایند شناخته شده به عنوان های duplexing – – در صورتی که دیسک جداگانه I / O اتوبوس با استفاده از کنترل کننده های جداگانه شما می توانید دسترسی به بالاتر با حذف کنترل به عنوان یک نقطه شکست دست یابد. معکوس نیاز حداقل دو درایو برای پیاده سازی است.
Striping با توازن توزیع شده
Striping با برابری توزیع می نویسد: بلوک های منطقی از داده ها را در سراسر دیسک های متعدد، حجم با بلوک برابری به طور مساوی در میان تمام هارد دیسک پخش شده است. بلوک توازن فعال کردن بازیابی داده ها در حجم RAID اگر یک دیسک تک با شکست مواجه است. اگر دو دیسک شکست، با این حال، حجم RAID می افتد. Striping با برابری توزیع شده است کمتر گران تر از معکوس چرا که تنها ظرفیت معادل یک دیسک است که برای حفاظت از داده ها مورد استفاده قرار می گیرد.
دفعات بازدید: عملکرد سریع تر از معکوس است چرا که داده ها به طور همزمان از هارد دیسک های مختلف را خوانده است. دیسک می نویسد کندتر از معکوس به دلیل هر یک از نوشتن طول می کشد چهار عملیات I / O برای ایجاد و نوشتن داده ها و بلوک های برابری است. این عملیات I / O رخ می دهد متوالی، هر عمل I / O باید برای قبلی عملیات I / O برای تکمیل صبر کنید. از آنجا که striping با برابری توزیع مقرون به صرفه تر از معکوس است، آن است که رایج ترین پیکربندی RAID است. هنگامی که یک هارد دیسک می افتد، با این حال، خواندن و نوشتن عملکرد فورا کاهش می یابد. هر خواندن و یا نوشتن درخواست به درایو شکست خورده آغاز فرآیند راستی آزمایی در برابر تمام درایو دیگر است. این کاهش در عملکرد ادامه می یابد تا زمانی که دیسک شکست خورده جایگزین شده است و این سیستم را به طور کامل بازسازی حجم RAID است.
معکوس راه راه
معکوس راه راه می نویسد: بلوک های منطقی از داده ها را میان دو یا بیشتر از دو مجموعه آینه از دیسک، ایجاد یک حجم تنها با هیچ اطلاعات کار برکنار شده بین مجموعه آینه روی دیسک. هر آینه مجموعه ای از دیسک های متشکل از دو یا چند هارد دیسک است. معکوس راه راه فراهم می کند سطح بالا در دسترس بودن به عنوان معکوس است. ظرفیت در دسترس از یک آینه راه راه مساوی به هر یک از دیسک در مجموعه آینه (در دو دیسک مجموعه آینه، 50 درصد از ظرفیت دیسک است که برای حفاظت از داده ها مورد استفاده قرار می گیرد). با این حال، بر خلاف معکوس، معکوس راه راه فراهم می کند عملکرد متقارن است. دفعات بازدید: عملکرد بسیار سریع است، زیرا اطلاعات در دسترس از هر دیسک در آینه. در آینه راه راه اجرای، RAID آرایه ای و کنترل SAN پشتیبانی همزمان می خواند از هر عضو از آینه، که حداکثر عملکرد به عنوان خوانده شده. نوشتن عملکرد نیز سریع می نویسد به دلیل رخ می دهد به طور همزمان در سراسر هر یک از مجموعه ای آینه.
با معکوس راه راه، اگر یک درایو نتواند، خواندن و نوشتن عملکرد کمی کاهش می یابد، اما تنها برای داده های ذخیره شده بر روی آینه مجموعه شامل دیسک های شکست خورده است. خواندن و نوشتن عملکرد و از مجموعه آینه های دیگر تحت تاثیر قرار نمی. معکوس راه راه را می شکست از دیسک های چندگانه، حداقل یک درایو را در هر یک از مجموعه ای آینه باقی مانده است زنده بماند.
معکوس راه راه، بهترین راه حل برای سرور پایگاه داده نیاز به کارایی بالا و در دسترس بودن بالا است. ظرفیت می تواند یک مشکل، با این حال، به دلیل تعداد از دیسک های مورد نیاز و هزینه های خود را.
آینه Striping
striping آینه می نویسد: بلوک های منطقی از داده ها را میان دو یا چند هارد دیسک، ایجاد یک حجم منطقی و تنها با هیچ اطلاعات کار برکنار شده بین دیسک، و سپس حجم را آینه. خواندن و نوشتن عملکرد بسیار سریع است، اما آینه striping است که به عنوان متحمل به گسل معکوس راه راه نیست. هنگامی که یک دیسک تنها در یک نوار با شکست مواجه، داده های موجود در نوار دیگر باقی می ماند، اما نوار شکسته است. با استفاده از یک نوار شکسته، شکست یک دیسک در نوار باقی مانده باعث می شود که داده ها برای تبدیل شدن به در دسترس نیست. علاوه بر این، هنگامی که نوار نتواند، خواندن عملکرد آهسته تر است، زیرا فقط یک نوار عملکردی است.
توجه: از آنجا که بسیاری از فروشندگان اشتباه RAID 10، RAID 1 +0، RAID و 0 +1، استفاده از قوانین و مقررات منعکس معکوس striping و راه راه. برای به حداکثر رساندن در دسترس، استفاده از معکوس راه راه.
کارت کنترل کننده
استفاده از کارت های SCSI و یا کنترل کانال فیبر های متعدد در آرایه خارجی برای افزونگی و به منظور افزایش عملکرد از طریق توازن بار اتوماتیک. را انتخاب کنید کارت های با کانال به اندازه کافی به تقسیم گروه بندی منطقی از دیسک – است که، داده ها و یادداشت – مشاجره I / O برای کاهش.
همه ذخیره امن برای نوشتن یک سرور پایگاه داده برای استفاده از. مطمئن شوید که کنترل کننده هارد دیسک خود را جلوگیری از راه اندازی مجدد کنترل نشده از کنترل ذخیره، دارای باتری پشتیبان در هیئت مدیره، و با استفاده از آینه و یا ECC حافظه. آیا پیاده سازی نیست ذخیره مگر اینکه فروشنده سخت افزار تضمین می کند که کش نوشتن شامل تمام ویژگی های مورد نیاز برای جلوگیری از از دست دادن داده ها.
اگر شما با استفاده از Failover Clustering آموزش، با استفاده از کنترل داخلی ذخیره می تواند فساد مگر اینکه کنترل آینه، کش خود را به تمام گره ها از خوشه داده شود. با استفاده از کنترل کننده ذخیره داخلی در یک خوشه، کش در کنترل در یک گره ناموفق ممکن است معاملات تکمیل که به گره بازمانده (مگر اینکه معکوس کش استفاده می شود) هستند ناشناخته باشد.
داده ها و ورود جایگذاری فایل ها
محل و دستگاه های ورود اطلاعات بر روی دیسک های جداگانه برای هر پایگاه داده، با استفاده از کانال های بسیاری که ممکن است برای اطمینان از افزونگی در مورد یک دیسک و یا مجموعه ای از آینه می افتد. شکاف I / O بین دیسک را کاهش می دهد مسائل مربوط به عملکرد ناشی از تنگناها، که کاربران می توانند به عنوان عدم در دسترس بودن اطلاعات مرکز درک. با استفاده از راهنمایی های زیر در هنگام تعیین نوع افزونگی برای ذخیره سازی داده ها و فایل ها وارد شوید:
اطلاعات فایل درایوهای – برای پایگاه داده های بزرگتر از یک دیسک تک، استفاده از معکوس راه راه را برای تمام فایل های داده برای در دسترس بودن و حداکثر عملکرد حداکثر. برای پایگاه داده است که می تواند بر روی یک دیسک تک موجود، با استفاده از معکوس است. برای پایگاه داده های بسیار بزرگ پوشا دیسک های بسیاری، استفاده از striping با برابری توزیع مگر اینکه هزینه های اضافی از راه معکوس را می توان توجیه است.
وارد معامله درایو فایل – مگر در مواردی که معامله با کارایی ورود شماره، با استفاده از معکوس برای همه فایل ها ورود به معامله است. از کجا معامله عملکرد ورود به سیستم، شماره، استفاده از معکوس راه راه برای افزایش عملکرد. striping با برابری توزیع به دلیل عملکرد ضعیف نوشتن آن استفاده نکنید.
نکته: دیسک های حاوی سیستم عامل باید جدا از داده ها و فایل ورود به سیستم معامله است. آنها همچنین باید به آینه ای می شود برای اطمینان از در دسترس بودن سیستم عامل.
بالای صفحه
با استفاده از کارت شبکه کار برکنار شده
برای اطمینان حاصل شود که کاربران می توانند به مرکز داده ها، دسترسی به استفاده از کار برکنار رابط کارت شبکه (NIC ها)، و استفاده از NIC شراکت و همراهیمون به ارائه failover خودکار بین NIC ها در صورت شکست. NIC شراکت و همراهیمون ترکیبی از دو یا بیشتر از NIC ها فیزیکی به یک NIC تنها منطقی است، که تضمین می کند که مرکز داده ها همیشه دارای یک لینک فعال به شبکه است. برای استفاده از شراکت و همراهیمون NIC، اتصال هر کارت NIC به یک سوئیچ های مختلف بر روی یک زیرشبکه متفاوت است. NIC شراکت و همراهیمون نیاز به نرم افزار از فروشنده NIC، و هر NIC پیکربندی شده است به استفاده از یک آدرس IP مجازی مشترک است. وقتی تمام NIC ها در حال کار به درستی، ترکیب پهنای باند خود را برای افزایش عملکرد با هم مخلوط شده است. هنگامی که یک NIC تیمی شروع به شکست است، این نرم افزار با استفاده از NIC عدم و مسیرهای بیش از NIC ها یا NIC باقی مانده تمام ارتباطات شبکه متوقف می شود. این فرایند failover شفاف به سیستم عامل و دستگاه های دیگر را که در شبکه می باشد.

جلسات مشاوره ی فنی و کاملا رایگان  با کارشناسان فنی و خبره ی  ما، با حضور در سایت شما  و بررسی نیازمندی های کاستی های دقیق سازمانتان بهترین گزینه را برای شما میباشد اگر نیاز به مشاوره و توجیه هزینه های برای مدیران ارشد سازمانتان هستید حتما با ما تماس بگیرید.ما ارامش را درسازمانان به ارمغان می اوریم.

EMC, emc storage فروش, Emc آموزش, Emc نمايندگي, Emc2, Emcee, HP 3PAR Storage,

DL380G8, DL380G7, سرورHP, رمHP , هاردHP, اورجينال, قيمت,

منبع
مطلب چه طور بود؟
این نوشته توسط صادق قنبری ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 308
ممنونم از مستر اچ پی دیدن میکنید . در کنار کار دیتاسنتری و زیر ساخت های سخت افزاری علاقه ی بسیاری به وبلاگ نویسی و فروش دارم. و با شما برای کمک به شما همراهتون خواهم بود.سرور های اچ پی تخصص ماست،بعد ۵ سال کار تخصصی شبکه، سرور، استوریج ،ماکروسافت و سیسکو، دیگه تصمیم رو به موندن تو حوزه ی سرور و استوریج و دیتاسنتر گرفتم و تمام تلاشم رو برای داشتن دنیایی پویا تر و فعال تر خواهم کرد.و با شما برای کمک به شما همراهتون خواهم بود.هر وقت خواستید با من تماس بگیرید۹۱۹۵۱۸۰۵۱۴
دیدگاه خود را بنویسید
یک دیدگاه