بیشتر
367 بازدید سرور مقاله صادق قنبری 10 آگوست 2015 بدون دیدگاه

سرورHP, رمHP , هاردHP, اورجینال, قیمت, فروش , استعلام, hpقیمت ,

نیم سرور چیست؟

 نمايندگي اچپی, dl380g9, server, hp, سرور, G9, سرورML310, DL380G9,

سرور hp

سرور hp

سرور hp

سرور hp

روش انتخاب دامنه مناسب جهت ثبت آنلاین دامنه نیم سرور چیست ؟ Name Server چیست؟ روش مشاهده نیم سرورهای دامین چیست؟ همانطور که از واژه “نیم سرور”یا”Name Server” بر می آید بصورت کوتاه و مختصر این واژه همان نام سرور هاستینگ میباشد . نیم سرور ارتباط دهنده دامنه (دامین) و هاستینگ و یا فضای میزبانی وب میباشد . Name Server ها قسمت بنیادی Domain Name System )  DNS ) می باشند . وب سایتها با استفاده از نیم سرورها امکان استفاده از Domain Name  ها را به جای آی پی آدرس ها ( که بخاطر سپردن آنها بسیار دشوار است ) می دهند.

خانه » سرور HP ProLiant ML310e G8

سرور HP ProLiant ML310e G8

تعریف عامیانه نیم سرور !

برای هر دامین در هنگام ثبت باید حداقل دو  name server  ست گردد. این نیم سرورها به طور معمول به صورت ns1.servername  , ns2.servername  می باشند که به جای server name  نام سرور مربوطه قرار خواهد گرفت. اولین نیم سرور به عنوان primary  و دومی به عنوان بک آپ  نیم سرور اولی (زمانیکه اولین نیم سرور در دسترس نباشد) قرار می گیرد. اگر بخواهیم کمی عامیانه این واژه را تعریف کنیم بایدبگوییم نیم سرور میتواند دامین را بر روی سرور هاستینگ ی که بر روی آن هاست فعال میباشد ، هدایت نماید . از شرکت هاستینگ یک سرویس هاستینگ خریداری نموده اید .پس از خرید هاستینگ ، مشخصات کامل استفاده از سرویس هاستینگ برای شما ارسال میشود و همراه با این مشخصات دو نیم سرور نیز ارسال میشود تا در صورتیکه دامین خود را خارج از شرکت هاستینگ ثبت نموده باشید بتوانید با تنظیم این دو نیم سرور عملا گام اول راه اندازی وب سایت خود را انجام داده باشید .

خانه » سرور HP ProLiant ML310e G8

سرور HP ProLiant ML310e G8

زمان مورد نیاز برای شناسائی نیم سرور name server  !

وارد کنترل پنل دامین خود شده اید و نیم سرورهای مربوط به هاستینگ را بر روی دامین خود تنظیم نموده اید. از لحظه ای که نیم سرور هاستینگ را بر روی دامنه ست میکنید تقریبا 12 الی 48 ساعت زمان مورد نیاز است تا سرورهای هاستینگ و سرور های اینترنت این تغییرات را شناسائی و تایید کنند تا وب سایت شما ، ایمیل های شما و سایر سرویس های وب سایت شما فعال شود.

ارتباط بین دامین و هاست توسط نیم سرور “Name Server ” بر قرار میشود
ممکن است هاست توسط یک شرکت و دامین توسط یک شرکت دیگر ثبت شده باشد با تنظیم نیم سرورهای هاستینگ میتوانید براحتی این ارتباط را بر قرار نمایید

خانه » سرور HP ProLiant ML310e G8

سرور HP ProLiant ML310e G8

یک مثال ساده در مورد نیم سرور !

نیم سرور های ست شده روی یک دامین ، به DNS  سرورهایی اشاره داشته کهZone  مربوط به دامنه در آن قرار دارد لذا امکان یافتن آی پی آدرس های معادل هر رکورد به راحتی انجام خواهد شد. بنابراین کاربران می توانند با وارد نمودن نام (به جای وارد نمودن آی پی های مربوطه) به وب سایت و ساب دامین ها  دسترسی داشته باشند.به عنوان مثال با وارد نمودن نام دامین www.sazinco.ir  در مرورگر ( با توجه به اینکه DNS  های این دامین روی ns50.sazinIT.com و ns51.sazinIT.com تنظیم شده است ) درخواست مربوطه به DNS  سرورهای اشاره شده ارسال و از طریق رکورد www ( موجود در zone  مربوط به sazinco.ir ) آی پی وب سایت سازین یافت خواهد شد و با ارسال درخواست به وب سرور مربوطه ،  سایت (در صورتیکه مشکلی وجود نداشته باشد ) لود خواهد شد.

خانه » سرور HP ProLiant ML310e G8

سرور HP ProLiant ML310e G8

روش مشاهده نیم سرور یک دامین !

برای آگاهی و مشاهده از نیم سرور (name server) یک دامنه فعال  کافیست به ” WHois Look Up مراجعه نمایید . این ابزار به شما کمک میکند تا بتوانید مشخصات کامل ثبت کننده دامین را مشاهده نموده و علاوه بر مشاهده تاریخ ثبت دامین ، تاریخ انقضای دامین و تاریخ آخرین بروز رسانی دامین ، نیم سرورهای دامین را نیز مشاهده نمایید . با مشاهده نیم سرورهای یک دامین میتوانید تشخیص دهید خدمات هاستینگ یا سرور اختصاصی یا مجازی وب سایت مورد نظر از کدام شرکت هاستینگ تامین شده است . جهت بررسی دامین و مشاهده نیم سرورهای دامین میتوانید بصورت کاملا آنلاین بر روی  ” WHois Domain کلیک نمایید.

خانه » سرور HP ProLiant ML310e G8

سرور HP ProLiant ML310e G8

منبع
مطلب چه طور بود؟
برچسب ها
این نوشته توسط صادق قنبری ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 308
ممنونم از مستر اچ پی دیدن میکنید . در کنار کار دیتاسنتری و زیر ساخت های سخت افزاری علاقه ی بسیاری به وبلاگ نویسی و فروش دارم. و با شما برای کمک به شما همراهتون خواهم بود.سرور های اچ پی تخصص ماست،بعد ۵ سال کار تخصصی شبکه، سرور، استوریج ،ماکروسافت و سیسکو، دیگه تصمیم رو به موندن تو حوزه ی سرور و استوریج و دیتاسنتر گرفتم و تمام تلاشم رو برای داشتن دنیایی پویا تر و فعال تر خواهم کرد.و با شما برای کمک به شما همراهتون خواهم بود.هر وقت خواستید با من تماس بگیرید۹۱۹۵۱۸۰۵۱۴
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه