بیشتر
603 بازدید سرور صادق قنبری 23 ژوئن 2015 2 دیدگاه

dl380g9, server, hp, سرور, سرور hp, hp سرور, G9,

وضعیت JBOD

1-      در تکنولوژِ ی اسکازی به صورت موازی است یعنی ارسال  و دریافت اطلاعات بصورت موازی است.

2-      سرعت در اینها تا 7200 دوور در دقیقه است.

سرور hp

سرور hp

سرور hp

3-      اسکازی حتما دارای کنترلر هستند.

4-      بهشون اسمارت اری کنترلر گفته می شود.

5-      دارای اسکازی باس است که هارد ها به این باس متصل می شوند.

6-      کنترلر به هارد ها اجازه نمی دهد که سطح پایینش را سیستم عامل ببیند یعنی در کنترلر میتونیم هر جوری بخواهیم لون درست بکنیم ولی به سیستم عامل بگیم اینطوری ببین.

7-      کل تنظیمات کنترلر در تمام هارد های فیزیکی به نام چیزی بنام بتا داده میریزد.

8-      ساتا بع علت ارزون بودن در استقبال هستند.

9-      هارد های 10 کیی  دارای عمر بیشتری دارا هستند و کمتر میسوززند نسبت به هارد های 15 کی

10-   SSD=SOLID STATE DRIVE

11-   قیمت بسیار بالایی دارد و حجم زیادی هم ندارد.

12-   MSA 20 هارد های ساتا میخوردن ا  14 تا هارد میخورن

13-   MSA30 هارد  اسکازی

14-   بهشون JBODیا انکلوزر هم میکویند ولی کنترلری از خودشان ندارند

15-   MSA 50-60-70 برای پورت های سس هستند  و سریالی هستند و لی چون پورت هاش محدود هستند و مزیت سریالی بودن را دارا هستند میتوان بوسله پورت های خروجی که رو هر انکلوزر هست به انکلوزر دیگر وصل کرد.

16-   قضیه بالا مثل انکلوزر ها است در همون استورج ها که حدماثر تا6 تا رو ساپورت می کرد

17-   کابل شبکه ی معمولی تا 180 متر ازمایشگاهی ولی دیگه 120 متر چون بصورت موازی است

18-   ولی در فیبر تا 500 متر نیز تنها با یک FSBزدن سریالی شده و بیشتر می شود

19-   در اسکازی بیشتر از 18 سانتی مترممکن است نویز بندازه و به درد نمی خوره

UPS
+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۹۲ ساعت 8:31 شماره پست: 437
چند روزی هست که بحث یو پی اس داغ شده و بسیاری از دوستان نیز که از DOWN شبکه ی خود گریزان هستند سعی می کنند که یو پی اس مناسب را تهیه بکنند البته الان دیگه اکثر یو ی اس ها کاملا پیشرفته شدن و نمی خاد در این باره زیاد تحقیق بکنید ولی اینکه حداقل شناخت رو از یک یوپی اس داشته باشید خیلی خوبه.

 


 

خب در ادامه مطالبی را درباره نوع یو پی اس براتون میگم و نحوه کارش اینکه در چه شکل و ابادی هستند البته بهتره بگم که شما برای یو پی اس کاربرد هایی زیادی رو می تونید حدس بزنید ولی همیشه یادتون باشه هر نوع یو پی اسی هم که گرفتید برای کار با دستگاه هایی مثل کپی و پرینتر واینها اصلا از برق یو پی اس استفاده نکنید که حالا بچه های برق بهتر میونند این دستگاه ها برای گرم کردن کاتریج خود برق با امپر بسیار بالا نیاز دارند که باعث میشه ولتاژ بالایی از یو پی اس شما را بگیره و چیزی که انتظارش رو ندارید یعنی کم اوردن یو پی اس باهاش روبرو بشید.

قنبری

البته شایان ذکر است که یو

ی اس ها ی گه ما در اداره ها یا شرکت های کوچک استفاده میکنیم در حده 2 الی 5 کاوا می باشده حالا مب توبند تاور یا رک مونت نیز اینا رو تهیه بکنید که مونده به خود شما .

البته و پی اس های جدید دیگه به اون سنگینی قبل نیستن اینم یه نکته خوب هست بار دوستان ی که در باب پاور میخان یه مطلبی رو یاد بگیرن که هر چقدر پاور شما سبک تر باشه البته همه جا صدق نمی کنه حتما تکنولوژِ ی جدید تر و به روز تر است البته اینم خود من سر یکی از پروژها یکی از دوستان بانکی که حداقل 15 سال در زمینه سخت افزار سابقه داشت بهم گفت که خیلی خوشم امد از این قوه ی تحیلیش.

اگر یو پی اس  رک مونت انتخاب میکنید که حالا میتویند توی رک تون بغل سرور های دیگه بزارید حالا بعضی مزایا داره ولی برخی معایب رو نیز داره ولی اینم است که یو پی اس های رک مونت کاوای پایین تری دارند فکر کنم بالای 3 کاوا دیگه رک مونتی نداریم و این بیشتر به درد شرکت های کوچک می خوره .

مهندس قنبری

البته حالا بسته به نوع یو پی اسی که انتخاب مکنید تعداد باتری نیز به شما می دهند که حالا میتویند ظرفیت از نظر تعدادی بالا ببرید

یک جدولی را حالا با توجه به پی سی هایی که در بازار هست من تهیه کردم ولی هیچوقت به این جدول دقت نکیند و سعی کنید خودتون تحیلی ااز نوع دستگاهاتون داشته باشید که خیلی مهم وحیاتی هست.

6 KVA

7 KVA

10 KVA

15 KVA

20 KVA

24 PC

30 PC

35 PC

45 PC

65 PC

البته همه این یو پی اس ها صنعتی هستند و ما سعی من خودم اینا رو ترجیح نمی دم و سعی میکنم از اینا در دیتا ینتر ها و یا محیط های صنعتی استفاده بکنم  و اونایی که بیشتر در شرکت ها ی کوچک به درد شما میخورن به شرح زیر هستند

2 KVA

3KVA

5KVA

8 PC

14 PC

21 PC

 

دوستان مد نظر ذاشته باشند که حالا اگه ر ک مونت انتخاب کردید دقت داشته باشید که حالا چند یونیت هم ممکنه باشه و چقدر از حجم رک شما را بگیره و ایا این میتونه برا شما مفید باشه یا نه؟

 

انواع پاور

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۹۲ ساعت 15:6 شماره پست: 436

در بحث سرور های اچ پی میشه گفت یکی از اساسی ترین نکاتی را که شما باید مد نظر قرار بدهید و بسیار مهم و حیاتی است نوع پاور انتخابی شماست که داری چه استاندارد هایی باید باشد .

شاید سوالی که برای شما پیش می اید این باشد که خب همه پاور ها ساخت و تاییدیه اچ پی را ندارند پس من چرا و باید نگران چه چیزی باشم.

در ادامه مطالبی در این باره را خواهیم داد..


خب شرکت معتبری که برای پاور های مختلف را استاندارد می دهد و  سازمان 80 PLUSپنج استاندارد مختلف را برای پاور ارایه می دهد و حتی بسیار ی از شرکت های سازنده پاور نیز حتی استناد به این استاندارد 80PLUSمیکنند  و یکی از افتحارات تولیداتشان را لایسنس هایی می دانند که از این شرکت 80 پلاس دریافت می کنند.
برای پاور سرور های اچ پی نیز میتوان گفت که 5 استاندارد مختلف داده شده است که در زیر با توجه به مستندات ی خود بنده در طی زمان انها را جمع کرد ه ام سعی بران خواهم کرد که توضیحاتی را نیز دباره ان بدهم/


خب قبل از وارد شدن به این مبحث بهتر است درباره PERFORMANCE پاور ها صحبت های را داشته باشیم.
خب برق شهری شما بصورت AC هست و وقتی وارد پاور سیستم شما میشه اولین کاری که انجام میشه اینه که برق متناوب را به مستقیم تبدیل بکنه در این بین در نرخ نوسانات و تبدیل ها کمی از انرژی به گرما تبدیل میشه و به خاطر اصطکاک اگر ورودی شما 220 ولی متناوب باشه به شما 210 ولت مستقیم میده و اینجاست که استانداررد وارد میشود ونسبت انرژِی که داراست بخاطر اصطکاک از بین میره .خب هر چقدر نرخ از بین رفتن این انرژِی کمتر باشد کارایی پاور شما بهتر است و در جداول زیر شما این درصد ها ر ا مشاهده میکنید

20% load 50% load 100% load
80 PLUS 80% 80% 80%
80 PLUS Bronze 82% 85% 82%
80 PLUS Silver 85% 88% 85%
80 PLUS Gold 87% 90% 87%
80 PLUS Platinum 90% 92% 89%
فاکتور های مهم برای سی پی یو
+ نوشته شده در دوشنبه بیست و پنجم شهریور ۱۳۹۲ ساعت 11:24 شماره پست: 435

چه ویژگی هایی باید یک سی پی یو داشته باشه تا شما به عنوان کسی که میخواهید معیاری برای اندازه گیری داشته باشید ان را به کا ر ببرید در مبحث زیر سعی بر ان داریم که شما را به سه مشخصه ی اساسی یک سی پس یو اشنا بکینم

 Several factors distinguish one processor type from another


Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

چه ویژگی هایی باید یک سی پی یو داشته باشه تا شما به عنوان کسی که میخواهید معیاری برای اندازه گیری داشته باشید ان را به کا ر ببرید در مبحث زیر سعی بر ان داریم که شما را به سه مشخصه ی اساسی یک سی پس یو اشنا بکینم

 

Several factors distinguish one processor type from another.

• Clock speed

کلا ک هر سی پو یو مشخص کننده تعداد دستور العمل هایی هست که در واحد ثانیه انجام میگیرد  یعنی برای مثال شما یک سی پی یو  3MH دارید یعنی در طول یک ثانیه نزدیک به 3 میلیون عملیات را انجام می دهد.

 

بسیاری از دوستان فکر میکنند که تنها معیار مهم برای یک سی پی یو خوب فقط کلاک اون هست در صورتی که اینطور نیست و کلاک یکی از معیار های مهم برای سی پی یو می باشد و در کنار برخی دیگر از ویژگی ها باید ان را سنجید. برای  مثال ممکن است شما بر روی دوسرور سی پی یو 2 GH   و بر روی سرور دیگر 2.8 GH داشته باشید ولی کارایی سرور 2 یی بالاتر از اون یکی سرور باشد.

نکته دیگری هم مد نظر داشته باشید که سی پی یو های تولیدی در سری های مختلف دارای سرعت های متفاوت تری نیز هستند و این را همیشه  مد نظر قرار بدهید.

 

• Cache size

داستان را با یک مثال بسیار ساده مخام شروع بکنم حالا صرف مثال هایی که من براتون میزنم نگید چقدر ساده هست پشت همه این مثالهای ساده میلیارد ها خط داده و دستورالعمل هست هدف ما از این مثال ها فقط یادگیری شماست .

اگر  در واحد فروش میخواهید چایی بخورد تعداد مراحلی را که باید طی کنید تا بتونید یک لیوان چایی بخورید

1-سماور را پر اب بکنید

2- بزارید بجوشد

3-برید اشپز خونه چایی دم بکیند

4-لیوانتون رو بردارید چایی بریزید

خب حالا من به جزئیات اشاره نکردم ولی چند مرحله شد؟

بخاهید همه این کار ها را خودتون انجام بدید چقدر طول میکشه ؟دیگه وقتی برای بقیه کاراتون دارید همه این کارا رو برای نهارتون هم بخاهید انجام بدید.

را حل؟

نفر مسئول چایی برای شما همه مراحل رو انجام میده اما شما باید برید اشپز خونه چایی بریزید

خب 10 دقیقه وقت شما را یک لیوان چایی میگیره

اگر همین کتری چایی تو لابی شرکت بود چقدر؟5 دقیقه

اگر یه فلاکس پر کنید و بزارید رو میزتون چطور؟ 5 ثانیه

 

کل زمان شما ببیند چقدر کاهش پیدا میکنه؟

خب  این خلاصه ای از کاری است که یک کشینگ برای سی پی یو انجام می دهد شما هر چه کش بالایی در لایه های پایین تر برای سی پس یو داشته باشید داده های و دستورالعمل های بیشتر را در خود ذخیره میکند و سرعت بالاتر می رود.و اگر داده های بیشتری در کش شما باشد سی پس یو میتونه به واحد EXECUTION داده های بیشتری را ارسال کند و سرعت نیز به مراتب بالاتر می رود.

البته به بحث لایه بندی نیز دقت داشته باشید که چه کشی در چه لایه ای دارید هر چه کش شما در لایه های پایین تر بیشتر باشد سرعت شما نیز به مراتب بالاتر می باشد.

 

 

• Microarchitecture

معماری های مختلف را همیشه مد نظر داشته باشید.مثلا سی پس یو های زنون از معماری NetBurst microarchitecture  استفاده میکنند که در ساختمان داخلی خودشون از دو رجستر استفاده میکنند که باعث بالا رفتن سرعت نیز می شود. که باعث میشه واحد EXEبا سرعت بالاتر و کلارایی بهتر عمل بکند.

معماری سی پی یو داستان جداگانه داره برای همین بهتر دونستم که در یک پست دیگه بصورت کامل به این مطلب بپردازم.

چگونه یک سرور خوب را انتخاب بکنید…

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و پنجم شهریور ۱۳۹۲ ساعت 9:26 شماره پست: 434

اصولا اکثر دوستان از نوع سرور ها و کانفیگ های پیچیده ای که دانرد گله دارند و گاهی سرور انتخابی خود را گران  می دانند و نسبت هزینه ای که سازمان برای انها می گذارد بسیار گله مند هستند .

همیشه دوستان ای تی کار ما به دنبال راه حل هایی هستند برای انتخاب سرورشون مثلا برای یه فایل سرور ساده ایا باید ده میلیون تومان هزینه بکنند یا نه؟

در ادمه مطلب شما را بیشتر با این فرایند اشنا میکنیم؟


تجربه اساسی ترین درجه انتخاب یک سرور خوب است بهترین را برای شما تماس با یک شرکت معتبر سخت افزاری هست که همیشه مشاوره های رایگان را با نیروهای فنی شان را برای شما اسان نمی میکنند ولی اینکه همیشه به یک نیروی فنی اتکا نکیند و از دیگران نیز مشورت بگیرید یادم میاد تو یکی از پروژه ها به یکی از دوستان ادمین پیشنهاد یک سرور دادم برگشت گفت جوون من به اندازه سن تو فقط تو این کار بودم همیشه با این حرف هایمان ….

خب در ایران بهترین نوع سرور را شرکت اچ پی ارایه میده و میشه گفت در زمینه سرور جزء نامبر وان ها در دنیاست و در ایران حالا بنا به برخی مسایل مثل ساپورت اسون و … دارای بازار بسیار خوبی است خب شرکت اچ پی نیز برای بسیاری از مسائل که ادیمن ها باهاش روبرو هستند  را ه حل هایی هم گذاشته است .

دراین بخش دو نرم افزار را که اکثرا میتویند ازش برای کانفیگ استفاده بکیند بهتون معرفی میکنم البته اگه وقت بشه سعی میکنم در پست های بعدی نیز بصورت کامل این نرم افزار ها رو تشریح بکنم

Exchange2010_Sizer

SharePoint2010Sizer

TPSQL2005x64_Sizer

خوب چون اکثر دوستان در باب اینترنت هستند دیگه من کار دانلود ش رو بر عهده خودتون میزارم البته من این فایل ها رو دارو و اگه دوستان نتونستن دانلود بکنن یه ایمیل بزنند براشو ن میل بکنم.

کافیه فایل exeرا نصب بکنید و خیلی راحت باهاش کار بکنید البته مد نظر داشته باشید که بصورت 100 در صد نمیشه به این نرم افزار ها اعتماد کرد همیشه از کسی که اهل فنه هست و تو این زمینه 4 تا پیرهن بیشتر از شما پاره کرده مشورت بگیرید.

البته نرم افزار های دیگری نیز مثل power adviser نیز هست که اونم برای کافنیگ رک و حالا بسیار مسائل جزئی به دردتون میخوره.

Performance Monitor
+ نوشته شده در شنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۹۲ ساعت 9:24 شماره پست: 429

Performance & Reliability Monitor

بهترین راه برای اینکه بتونید البته نمی شه گفت بهترین راه ولی حداقل ترین راهش اینه که با نرم افزار خود ویندوز بتویند کارایی سرورتون رو مششخص بکنید در ادامه مطالب توضیحاتی درباره این مقوله براتون گذاشتم .


 

استفاده از Performance & Reliability Monitor

برای بسیار از افراد مسئله نیازهای سخت افزاری ویستا مشکلی اساسی در بروز کردن سیستم عامل خود است. حتی برخی این امر را به عنوان شکست ویستا می خوانند. اما با قدری مدیریت صحیح می توان سیستم عامل ویستا را با شرایط سخت افزاری هر کامپیوتری بهینه سازی کرد. نتیجه آنکه رضایت بیشتری از کارکردن با کامپیوتر خود خواهید داشت. بارها و بارها افرادی را دیدم که دست به ارتقاء برخی از قطعات کامپیوتر خود زده اند، اما این ارتقا تاثیر مثبتی در عملکرد نداشته چرا که مشکل از مسائل دیگری بود. در این مقالات همچنین می آموزیم که چگونه موثرترین ارتقا را در صورت نیاز در کامپیوتر خود انجام دهیم هرچند که در بسیاری از موارد راهکار هایی ارائه می شود تا از ارتقاء بی مورد خودداری کنیم. فراموش نکنیم که در زمان نصب ویندوز خود قسمتی از بهینه سازی را خودکار انجام می دهد و ما را به سمت عملکرد قابل قبولی هدایت می کند.

یکی از ویژگی های خوب ویندوز ویستا طراحی مجدد قسمت Performance & Reliability است. در ویستا برخلاف تفکر عامیانه توجه خاصی به مسائل Performance سیستم شده و خصوصا در Service Pack 1 بهبودهای بسیار خوبی اتفاق افتاده. برای انکه بتوانید عملکرد سیستم خود را بهینه سازی کنید، باید پردازش ها، اعمال زیرسیستمی دیسک ها، اعمال زیرسیستمی شبکه ای و سایر اعمال را مانیتور کنید. در این سری از مقالات قصد دارم تا نحوه رفع اشکال، مانیتور، بهینه سازی و نگه داری سیستم عامل ویندوز ویستا را مورد بررسی قرار دهیم و ابزارهای زیر بررسی می کنیم.

Reliability and Performance Monitor, Memory Diagnostics Tool, System
Information, Task Manager, Performance Information and Tools, System Tool,
System Configuration, Task Scheduler, Event Viewer, Indexing Options, Remote
Desktop and Remote Assistance.

با ابزارهای متعددی می توانید عملکردهای سیستم را مورد بررسی کنید و در خصوص ارتقا و یا تغییر تنظیمات تصمیم گیری کنید.

ساخت یک Baseline

یک Baseline (خط مبنا) نمایش لحظه ای از عملکردهای فعلی سیستم است. مثلا شش ماه است که سیستم شما تغییر سخت افزاری نکرده اما کند شده است، اگر از ابزار Performance Monitor استفاده کرده باشید و در این شش ماه از کامپیوتر خود Baseline log (ثبت وقایع خط مبنا!!!) گرفته باشید، به راحتی متوجه خواهید شد که کمبود کدام منبع ( وسیله) باعث کند شدن سیستم شما شده است.

در زمان های زیر شما باید یک Baseline بسازید:

۱) زمانی که برای اولین بار کامپیوتر را تنظیم می کنید.
۲) در بازه ها زمانی مشخص.
۳) هر زمانی که تغییر سخت افزاری در کامپیوتر رخ داد.

مثلا اگر شما می خواهید مقداری RAM به کامپیوتر خود اضافه کنید، برای انکه تاثیر این ارتقا را بدانید، می توانید اول عملکرد سیستم خود را بررسی کنید. پس اضافه کردن نیز می توانید تاثیر انجام این ارتقا را دوباره بررسی کنید.

یافتن Bottlenecks

یک Bottlenecks، یک نوعی از منابع سخت افزاری است که در مقایسه با سایر منابع ناکارآمد تر است و این منبع باعث کاهش سرعت عملکرد سیستم می شود. شما باید Bottleneck را پیدا کنید و در برطرف کردن مشکلات حاصله از آن اقدام کنید. مثلا یک کامپیوتر با پنتیوم ۴ ، ۳٫۰GHZ و ram 1024MB را در نظر بگیرید. اگر از نرم افزار هایی که حافظه زیادی احتیاج دارند استفاده می شود ، مشکل کمبود حافظه رخ می دهد. انگاه ارتقاء پردازنده CPU کمکی به افزایش عملکرد سیستم نخواهد کرد.

تعیین کردن Trends

بسیاری از مدیران شبکه متاسفانه ترجیح می دهند تا به صورت reactively مدیریت کنند به جای آنکه مدیریتی proactively داشته باشند. در مدیریت reactively روی حل مشکلی متمرکز می شویم که اتفاق افتاده و در مدیریت proactively گام هایی را بر می داریم که از بروز مشکل جلوگیری به عمل آید. مدیریت reactively در حوزه فناوری اطلاعات و زیرساخت های آن در اکثر کیس ها مناسب نیست و تجربه نشان داده نتایج خوبی را به جا نمی گذارد. در ضمن به صورت آرمانی در دنیای کامل تمام مدیریت ها به صورت proactively می گیرد.

با استفاده از ابزار Performance & Reliability Monitor می توانید از بروز مشکلات جلوگیری کنید. مثلا اگر مشاهده می کنید که در هر ماه مصرف CPU حدود ۸% افزایش یافته و در حال حاضر تقریبا ۶۰% است می توانید حدس بزنید که در زودتر از ۴ ماه با مشکل کمبود پردازنده رو به رو خواهید شد. (بیشتر مربوط به سرورها و نه کامپیوتر های شخصی)

استفاده از هشدارها

ابزار Performance & Reliability Monitor امکان فراهم آوردن مدیریت proactively را با دادن هشدار نیز فراهم می آورد. شما می توانید شمارنده ای را تنظیم کنید که اگر اطلاعات جمع آوری شده، به آن عدد رسیدند، به شما هشدار داده شود. مثلا می توانید مشخص کنید که اگر دیسک کامپیوتر شما کمتر از ۲۰% فضای خالی داشت به شما هشدار داده شود و شما فرصت خواهید داشت که یا دیسک دیگری اضافه کنید و یا مقداری از اطلاعات بی مصرف را پاک کنید.

از طریق Administrative Tools می توانید به Performance & Reliability Monitor دسترسی پیدا کنید و یا از طریق RUN و perfmon.exe نیز به طور مشابه به ابزار مذکور می توانید دسترسی پیدا کنید. زمانی که این ابزار را باز می کنید، به صفحه ای می روید که گزارش لحظه ای از سیستم شما ارائه می دهد. قسمت Resource Overview خلاصه ای از قابل توجه ترین منابع است. برای مانیتور کردن سایر مواردی که در این قسمت ذکر نشده باید به Performance Monitor در قسمت Monitoring Tools بروید. به صورت پیش فرض % Processor Time در کامپیوتر Local مانیتور می شود.

انتخاب View مناسب

امکان رسم سه نوع نما مختلف وجود دارد که عبارت اند از :

۱) نمودار خطی : به صورت پیش فرض این نوع نمودار نمایش داده می شود. بیشترین کارایی این نمودار زمانی است که عناصر کمی مانیتور می شوند. مزیت این نمودار ردیابی اطلاعاتی است که در زمانی مشخص بررسی می شوند.

۲) نمودار ستونی : زمانی که عناصر زیادی مانیتور می شود بهتر است از این نوع نمودار استفاده کنید.

۳) نمای گزارشی : در این نما فقط به صورت نوشتاری و در لحظه گزارش گرفته می شود و مزیت این نما در ردیابی حجم زیادی از اطلاعات است.

اضافه کردن شمارنده:برای اضافه کردن شمارنده باید روی آیکون به شکل + کلیک کنید و در قسمت available Counters ابتدا کامپیوتری را که می خواهید مانیتور کنید را انتخاب کنید. در خصوص مانیتور کردن کامپیوتر های Remote به ترافیک مربوط به Performance & Reliability Monitor توجه کنید. البته امکان مانیتور کردن کامپیوتر remote زمانی که نمی خواهید استفاده جزئی که Performance & Reliability Monitor از منابع سیستم می کند نیز تاثیرگذار باشد، تا حدودی موثر است. در ضمن توجه کنید که در کامپیوتر Remote باید دارای مجوز های مدیریتی لازم باشید.در نهایت یک مورد را برای مانیتور کردن انتخاب کنید و instances مربوطه را نیز انتخاب کنید، با زدن دکمه add ، کانتر دلخواه شما به سمت راست، کانتر هایی که اضافه شده اند وارد خواهد شد. اکنون می توانید کانتر دیگر اضافه کنید و یا با زدن دکمه OK تغییرات را اعمال کنید.

جهت highlight کردن یک کانتر ان در در پنل پایین انتخاب کنید و دکمه highlight را بزنید.برای حذف یک کانتر در پنل پایین آن کانتر را انتخاب و دکمه delete را بزنید.

استفاده از Reliability Monitor

Reliability Monitor ویژگی جدیدی است که در ویندوز ویستا اضافه شده و جهت بررسی پایداری کامپیوتر به کار می رود. اطلاعات در ۵ دسته بندی جمع آوری می شوند:

۱) نصب و پاک کردن برنامه های حتی شامل به روز رسانی های ویندوز و درایور ها
۲) خرابی های نرم افزاری شامل hangو crash
3) خرابی ها سخت افزاری شامل دیسک و حافظه (RAM)
4) خرابی های سیستم عامل حتی شامل مشکلات boot
5) خرابی های گوناگون شامل خاموش شدن غیرمترقبه

که در خرابی های درایور احتمالا شما می خواهید Device Manager راچک کنید و با استفاده از Windows Update به دنبال درایور جدید بگردید. در خرابی حافظه احتمالا می خواهید از ابزار Memory Diagnostics استفاده کنید و در خرابی های دیسک از اطلاعات خود حتما Backup بگیرید و … . در همه حال می توانید Event View را بررسی کنید و Problem Reports and Solutions به دنبال راهکاری برای حل مشکلات پیش آمده باشید. توجه داشته باشید که مشکلات که در Reliability Monitor با آن روبه رو می شوید را جدی بگیرید.

استفاده از ست های جمع آوری اطلاعات (Data Collector Sets )

Data Collector Sets اطلاعات را جمع آوری می کنند و تبدیل به اطلاعاتی می کند که قابل مشاهده باشند. این اطلاعات را می توانید در Monitorهایی که توضیح داده شد ببینید. ست های جمع آوری اطلاعات می توانند اطلاعاتی را جمع آوری کنند که در زیر به آن اشاره شده:

۱) کانتر های عملکرد (Performance counters)
2) اطلاعات بازبینی وقایع (Event trace data)
3) اطلاعات سیستم (System configuration information)

ویندوز ویستا شامل ۴ ست جمع آوری کننده اطلاعات است که عبارت اند از:

۱) LAN Diagnostics
2) System Diagnostics
3) System Performance
4) Wireless Diagnostics

هر ست جمع آوری اطلاعات شامل تعدادی کانتر است که البته شما هم می توانید یک ست جمع آوری اطلاعات برای خود بسازید.

در قسمت User Defined ، Right-click کنید و در قسمت New، Data Collector Set را بزنید. سپس اسمی مناسب برای ست خودتان انتخاب کنید. اگر Create A set from template را انتخاب کنید، به سرعت می توانید یک ست بسازید و پس از می توانید ست خودتان را ویرایش کنید.و اگر بخواهید آن را دستی بسازید، از شما سوال می شود که می خواهید آیا یک Data log می خواهید بسازید و یا یک هشدار دهنده ی عملکرد سیستم.کانتر هایی را که می خواهید تنظیم کنید، همچنین می توانید تنظیم کنید که اگر یک کانتر به عددی بیشتر یا کمتر از میزانی که شما می خواهید رسید، به شما هشدار داده شود و سپس از شما سوال می شود که log ها در کجا ذخیره شوند و تحت کدام Account ، کانتر ها کار کنند. توجه کنید که پس از ساختن یک کانتر وضعیت آن به صورت Stop خواهد بود و برای فعال شدن آن، باید آن را start کنید.

هدف مانیتور کردن عملکرد سیستم، مدیریت و بهینه سازی عملکرد آن است. مثلا اگر CPU در کامپیوتر شما به عنوان یک Bottleneck است، شما می توانید از نرم افزار هایی را که استفاده می کنید با نرم افزار هایی که قدرت پردازشی کمتری می خواهند جایگزین کنید و یا اگر مادربور شما استفاده از چند CPU را پشتیبانی می کند، می توانید یک CPU اضافه کنید. اگر این امکان وجود ندارد، باید به فکر ارتقاء کامپیوتر باشید. البته فراموش نکنید که ویندوز ویستا در نسخه های Business ، Enterprise و Ultimate فقط می تواند حداکثر از ۲ CPU بدون توجه به تعداد هسته های هرکدام پشتیبانی کند. در ویرایش های خانگی تنها از یک CPU پشتیبانی می شود و در ویرایش های ویندوز سرور ۲۰۰۸ این تعداد متفاوت است. برای کاهش تاثیرات Performance & Reliability Monitor بر سیستم، به موارد زیر توجه کنید، چرا که خود این ابزار قسمتی از منابع سیستم را استفاده می کند .

۱) زمانی که Performance & Reliability Monitor در نمای نمودار ها مشاهده می شود از منابع بیشتری استفاده می کند.
۲) زمامی که دفعات نمونه گیری را در بازه های افزایش می دهید، از منابع بیشتری استفاده می شود.( بیش ازیک بار در هر ۳ ثانیه)
۳) انتخاب تعداد بسیاری کانتر از منابع بیشتری استفاده می کند.
۴) انتخاب تعداد بسیاری کانتر و افزایش دفعات نمونه گیری در بازه های زمانی باعث افزایش حجم Logfile ها می شود و بر میزان فضای خالی دیسک می تواند موثر باشد.

زمانی که از log File ها استفاده می کنید، توصیه می شود بازه های زمانی را به صورت زیر تنظیم کنید:

روزانه : هر ۳ تا ۵ دقیقه
هفتگی: هر ۱۵ دقیقه
ماهیانه: هر ۲ یا ۳ ساعت

lom
+ نوشته شده در شنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۹۲ ساعت 9:6 شماره پست: 428

LOM=

List of materials properties

استاندارد های پاور
+ نوشته شده در سه شنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۲ ساعت 16:21 شماره پست: 427

Efficiency level certifications


 

Efficiency level certifications

80 Plus test type 115V internal non-redundant 230V internal redundant
Fraction of rated load 10% 20% 50% 100% 10% 20% 50% 100%
80 Plus 80% 80% 80%
80 Plus Bronze 82% 85% 82% 81% 85% 81%
80 Plus Silver 85% 88% 85% 85% 89% 85%
80 Plus Gold 87% 90% 87% 88% 92% 88%
80 Plus Platinum 90% 92% 89% 90% 94% 91%
80 Plus Titanium 90% 94% 96% 91%
فروش قطعات اورجینال سیسکو
+ نوشته شده در سه شنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۲ ساعت 14:37 شماره پست: 814

تجهیزات سیسکو به شرح ذیل به قیمت مقطوع به فروش می رسد

09128352023

این سوئیچ برای یکی از بزرگترین پروژه های داخل کشوری وارد شده بود و از تعداد 4عدد یکی مورد استفاده قرار نگرفته است و در استوک انبار می باشد و به فروش میرسد.

 

Cisco Catalyst 6509-E Switch

کانفیگ و پیاده سازی در سایت شما نیز بصورت رایگان توسط دوستان واحد فنی ما انجام خواهد شد.

 

 

GLC-SX-MM


WS-C6509-E
WS-C6509-E-FAN (included)


WS-CAC-6000W
CAB-AC-2500W-INT (power line)


X2-10GB-SR


WS-F6700-DFC3C


WS-X6724-SFP


WS-X6748-GE-TX


WS-F6700-CFC


MEM-XCEF720-1G


VS-S720-10G-3C
Included:VS-F6K-MSFC3
Included:VS-F6K-PFC3C
Included:VS-S720-10G
Included:MEM-C6K-CPTFL1GB
Included:BF-S720-64MB-RP
Included:MEM-XCEF720

سرفصل های hp accelerated san essentialsدوره

+ نوشته شده در دوشنبه هجدهم شهریور ۱۳۹۲ ساعت 11:15 شماره پست: 426

 

بسیاری از دوستان درباره دوره های مختلف سوالاتی کرده بودند که قسمت اعظمی از ان درباره STORAGEبود

سلاح دیدم سرفصل های اصلی این دوره رو براتون در ادامه مطلب بزارم.


Introduction

 • SAN definition, benefits, and goals
 • High-speed backup and availability
 • Server and storage consolidation
 • DAS, NAS, and SAN concepts and comparisons
 • Host, target, and interconnect device characteristics
 • Power-on sequence

Fibre Channel (FC) Basics

 • FC terminology, port types, topologies, and layers
 • Class of service

Fibre Channel Switches

 • Switch configuration parameters
 • Principal switch selection
 • Frame routing within a fabric
 • Trunking and port channels
 • Virtualization within the fabric

SAN Hosts

 • Host role within SAN and virtualization
 • Host installation checklist and bus connections
 • Boot from SAN and load balancing
 • Multi-path SAN connections and software
 • Multi-path I/O (MPIO) components within OS

Disk Targets

 • Disk drives and associated technologies
 • How disks are connected to controllers
 • LUN masking and array management

Fiber Channel Advanced

 • Fibre channel addressing and reserved addresses
 • Ordered sets
 • Primitive signals and sequences
 • Flow control and zoning
 • Link and fabric services
 • Fabric login and segmentation

SAN Management

 • SAN management choices and considerations
 • Technologies driving SAN management
 • HP SAN management today
 • HP storage essentials

iSCSI

 • IP storage
 • iSCSI stack, packet construction, and name convention
 • iSCSI connection, hardware options, and security
 • HP Storage SAN as a sample of a iSCSI system

SAN Extension

 • SAN extension technologies and implementations
 • Fibre channel over IP (FCIP)
 • FCIP and its role in SAN extension
 • FCIP performance and security
 • Fibre routing implementations in a SAN

FCoE / CEE

 • FCoE and CEE standards
 • FCoE I/O consolidation and terminology
 • Lossless ethernet
 • FCIP, iSCSI, and FCoE protocols

SAN Security

 • Basic storage security model and access points
 • Planning security in a SAN
 • Core components for securing SAN data management
 • Security in practice
 • Authentication and encryption

Data Protection

 • Backup types and their differences
 • Accelerated and dynamic de-duplication
 • Synchronous and asynchronous replication
 • Split mirror and snapshot replication

Performance

 • Factors affecting SAN, disk, and drive speed performance
 • Fibre channel technology and how it affects storage performance
 • Planning a disk system that accounts for effects of RAID, cache, and chunk size on performance
 • I/O profiling

SAN Design

 • Architecture choices and design considerations
 • HP standard SAN topologies and topology design rules
 • Core and edge architecture
 • Levels of high availability in SAN architecture
معرفی سرور اچ پی پرولیانت – نسل ۸
+ نوشته شده در دوشنبه هجدهم شهریور ۱۳۹۲ ساعت 10:23 شماره پست: 408

معرفی سرور اچ پی پرولیانت – نسل ۸

لینک ویدیو

رک های سری 1000 اچ پی

+ نوشته شده در یکشنبه هفدهم شهریور ۱۳۹۲ ساعت 12:43 شماره پست: 407

نگاه به این قیافه ش نکنید خیلی رک بسیار سنگینی هست ولی تکون دادن و بلند کردنش پدر ادم رو در میاره…


 

ازامروز دیگه مخام استارت عملی سیسکو رو بزنم…
+ نوشته شده در یکشنبه هفدهم شهریور ۱۳۹۲ ساعت 10:40 شماره پست: 406
ازامروز دیگه مخام استارت عملی و علمی سیسکو رو بزنم…

بدتریرین تجربه کاری من…/

+ نوشته شده در یکشنبه هفدهم شهریور ۱۳۹۲ ساعت 9:15 شماره پست: 405

بعضی وقتا اتفاقاتی برام می افته که نمی تونم توصیفش کنم اونقدر اذیت کننده میشه دنیا که حتی نفس کشیدن توش هم زجر اوره…در ادامه یکی از تجربیات خودم را در هفته گذشته براتون میزارم…


 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:”Table Normal”; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:”Calibri”,”sans-serif”; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:”Times New Roman”; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

دیروز یکی از بدترین تجربیات کاری من بود  و خیلی تجربه  تلخی بود.دیروز یکی از دوستان قدیمی تماس گرفت و مشکلش رو مطرح کرد خیلی برام عجیب بود بعد از مدت ها این دوستم دوباره یادی ازمن کرده خب به هر حال منم سر پروژه بودم از طرف شرکت  و جریان رو برام تعریف کرد البته اون طوری که خودش دوست داشت.خب قضیه این بود که دوست فروشنده من تعدادی رم رو در سال گذشت به یک سازمان بزرگ فروخته بود و متاسفانه ادمین سازمان طی جریاناتی متوجه خرابی و غیر استاندارد بودن رم ها شده و چون ضمانت نامه دوست من دست سازمان بود تحدید به اجرایی کردن ضمانت نامه و درخواست خسارت کرده بود و ادمین سازمان میگفت که کل رم ها باید تعویض گردد چون 2 تا از رم ها مشکل دارند پس همشون مشکل دارند.البته از شرکت خودمون مرخصی گرفتم و جریان را بهشون نگفتم و به عنوان نماینده شرکت دوستم رفتم به اون سازمان البته اگه این دست نوشته رو شرکت ببینه نمی دونم چی میشه.

خی منم سر پروژه بودم گفتم مشکلی نیست من برای بازدید از سازمان و رم ها میرم و سعی میکنم مشکل را حل کنم البته طی توضیحاتی که دوستم داد فهمیدم که فنی کار شرکتشون رفته ولی متاسفانه باز نتونشته مشکل رو حل بکنه   با پیک تعدادی ر م به دست من رسید و از سر پروژه با هماهنگی های لازم رفتم سازمان تا ببنیم قضیه چیه؟

با برخوردی سردی از طرف ادمین سازمان مربوطه روبرو شدم و به شدت به همه چی گیر می داد  و برا من بسیار تعجب برانگیز بود که چراچرا؟

تازه داستان برام روشن شد و کل جریان رو فهمیدم و فک کنم اون لحظه یکی از بدترین لحظات زندگیم بود دوست عزیز بنده، رم غیر استاندارد را با قیمت کذایی بسیار بالا بجای رم استاندارد فروخته و رم ها هر 2 ماه می سوزنند. تازه قسمت اصلی داستان اینجا شروع میشه که روی این دو سرور یک برنامه کشوری ران هست که تو اون موقع که نیازه اگر سرور fail بشه شاید حتی برای یکساعت مرگ صدها هزار نفر را به همراه داره .تازه وقتی جریان رو فهمیدم سرم گیج رفت و دیگه هیچی نفهمیدم البته همه این قضایا را وقتی  رفع مشکل شد وقتی که مشکل رم و سرور سازمان رو حل کرد م و ادمین رابطه بهتری با من برقرار کرد داستان ر و برا من تعریف کرد.

تازه عمق فاجعه رو وقتی میفهمید که خیلی چیزای دیگه رو نمیشه اینجا گفت بشنوید در واقع شکه شدم واقعا.

البته به زبان غیر مستقیم مشکل دار بودن رم ها را گوشزد کردم  ولی تاسفم از خیلی چیزاست بخاطر چقدر سود حاضریم چه کارایی بکنیم اگه بدونیم که این کار ما به جون صد ها هزار نفر ختم میشه بازم حاضریم همچین کاری بکنیم.

من  در چندین پست در این وبلاگ نحوه تشخیص دادن ر م های استاندارد با غیر استاندارد را توضیح دادم ولی نمی دونم چرا بعضی از دوستان باز هم دقت نمی کنند درکلدوستان عزیز دقت کنند که قیمت پایین قطعه دلیل اصلی غیر استاندارد بودن یک جنسه .

شاید من در طول هقته ده ها تماس برای خرید یا سفارش کالا به من میشه ولی وقتی دوستان قیمت ها را از واحد فروش می دن بعضی ها میگن چرا هارد ی رو که شما 800 هزار میدید شرکت دیگه 500 تومن میده خب دلیلشو گفتم ولی دوستان بی لطفی میکنند خواهش میکنم دقت کنید سازمانی که شما دارید اونجا کار میکنید در سطح ملی در حال اریه خدماته اگه یکساعت به هر دلیلی سرور شما downباشه شاید ده ها  هزار ساعت کار مفید باطل میشه وپس حداقل یه مطالعه کوتاهی داشته باشید به عنوان یک کارشناش فنی سازمانتون چون فردا به هر دلیلی مشکلی پیش بیاد نفر شما مسئول هستید.

دوستانی هم که مشاوره میخوان بضورت رایکان بنده تلفنی کمکشون میکنم .حتی میتویند عکسی از اون جنس یگیرید وبرای ما میل بکیند تا دقیق تر بتونیم به شما مشاوره بدیم.

برای داشتن ایرانی اباد

ودیروز تصمیم گرفتم که دیگه هیچ وقت سر همجنین پروژه هایی حاضر نشم هیج وقت.البته با اون دوست عزیمم هم دیگه تموم کردم واقعا تموم.

SAN HARD
+ نوشته شده در یکشنبه هفدهم شهریور ۱۳۹۲ ساعت 9:6 شماره پست: 404

تفاوت بین  MBR  و  GPT

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

در 2008 دونوع هارد داریم

MBR:MASTER BOOT RECORD 3 تا میتونی پارتیشن داشته باشی ولی اگر تبدل بکنی به   GPT:   اون موقع میتوین پارتیشن های زیادی داشته باشی.

البته GPT خاصیت های بیشتری دارد و فضای بیشتر از 2 ترابایت رو نیز ساپورت میکند.

N+1  یعنی اینکه 2 پاور دارم یکی غیر فعال است و اون یکی فعال است در صورتی  N+2یعنی جفتش هم در حال کار کردن هستند.

تفاوت بین  MBR  و  GPT

تفاوت این دو در خلاصه بصورت ذیل ذکر شده است و جهت اطلاعات کامل تر یک فایل pdf در پرشین گیگ آپلود کردم که میتوانید از آنجا بردارید

MBR supports a maximum of four primary partitions

GPT supports 128 primary partitions

 MBR supports 2 TB partition size

GPT can support 19 EB (19,000,000 TB) partition size

MBR has no backup partition table

GPT has backup partition table

MBR –  1  حراکثر 4 پرایمری ساپورت میکند ولی GPT  قابلیت ساپورت 128 پرایمری را دارد.

2 – MBR حداکثر تا حجم 2 ترا بایت را ساپورت می کند ولی در GPT این حجم به 19 میلیون ترا بایت میرسد.

3 – MBR  دارای پشتیبان از پارتیشن بندی شما نیست ولی  در GPT این پشتیبان گیری وجود دارد .

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:”Table Normal”; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:”Calibri”,”sans-serif”; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:”Times New Roman”; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

دستنبند ها الکتررومغناطیسی

+ نوشته شده در یکشنبه هفدهم شهریور ۱۳۹۲ ساعت 9:3 شماره پست: 403

 

دستبند ها الکترومغناطیسی


 

دستنبند ها الکتررومغناطیسی

حتما در هنگام شروع کانفیگ باید از این دستبند ها استفاده بکیند زیرا دستگاه پر از برد های الکترونیکی هست و ممکن است الکتریسته ساکن دست شما به این برد ها اسیب برساند من خودم که تا حالا ندیدم چه برسه تا استفاده بکنم ولی اگه شما یه تازه کارید حتما داشته باشید زیرا اسیب به یه سرور 10 میلیون تومانی خسارت های جبران ناپذیری را وارد میکند.

 

برخی از چیزهای که باید یاد بگیرم
+ نوشته شده در شنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۲ ساعت 17:22 شماره پست: 402

Network Time Protocol=NTP

Configuring VLAN Trunk Protocol =VTP

Simple Network Management Protocol=SNMP

Spanning Tree Protocol=STP

Link Aggregation Control Protocol =LACP

Wake-On-LAN Support

+ نوشته شده در شنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۲ ساعت 10:52 شماره پست: 401

Wake-On-LAN Support


Client PC Configuration

Most motherboards today have a built in NIC and support WOL functionality. Some computers have WOL disabled by default. You have to go into the Basic Input Output System (BIOS) options to enable WOL. This is the procedure to enable WOL on a client PC:

 1. Enter the BIOS setting screen during the computer’s Power On Self Test (POST).Note: Usually the F10 or Delete key is pressed to enter the BIOS settings.
 2. Within the BIOS screen, navigate to the Advanced settings and then Device Options.
 3. Within this screen, look for settings related to Wake-On-LAN and enable it.
 4. Save and exit the BIOS settings.Note: The exact procedure and options available in BIOS to enable WOL are different with each computer manufacturer. Refer to the motherboard manual provided with each computer for more information on the BIOS settings.
 5. Check the advanced properties of your network card in order to ensure that the WOL functionality is enabled.
  1. Choose Start > Settings > Network and Dial-up Connections, then right-click on your Local Area Connection.
  2. Click Properties and choose Configure.
  3. Navigate to the Advanced tab. Set the Wake Up Capabilities property to Both and WOL Speed to Auto.catl3-wol-vlans2.gif
  4. Click the Power Management tab and check the box that states Allow this device to bring the computer out of standby.catl3-wol-vlans3.gif

   Note: In Microsoft Windows XP machines, there is one more option: Only allow management stations to bring the computer out of standby. This last option turns on the computer only if a WOL magic packet is received. Without this option checked, any traffic sent to the network adapter turns on the PC.

Complete these steps in order for the client to obtain an IP address from the DHCP server:

 1. Choose Start > Settings > Network and Dial-up Connections, then right-click on your Local Area Connection and choose Properties.
 2. Under the General tab, click Internet Protocol (TCP/IP) and then Properties.
 3. Choose Obtain an IP address automatically.catl3-wol-vlans4.gif

Server PC Configuration

Complete these steps in order to configure the WOL server:

 1. Download and install the Wake-On-LAN utility.
 2. Configure the PC with a static IP address of 172.16.3.2/24.
 3. Configure the PC as a DHCP server.
 4. Create three scopes with these details:
  Scope IP Range IP Excluded Range
  VLAN 2 172.16.2.1 – 172.16.2.254 Mask – 255.255.255.0 172.16.2.1
  VLAN 3 172.16.3.1 – 172.16.3.254 Mask – 255.255.255.0 172.16.3.1 and 172.16.3.2
  VLAN 4 172.16.4.1 – 172.16.4.254 Mask – 255.255.255.0 172.16.4.1

  Refer to How To Install and Configure a DHCP Server in a Workgroup in Windows Server 2003 leavingcisco.com for more information on the DHCP server configuration.

Verify

 

منبع
مطلب چه طور بود؟
برچسب ها
این نوشته توسط صادق قنبری ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 308
ممنونم از مستر اچ پی دیدن میکنید . در کنار کار دیتاسنتری و زیر ساخت های سخت افزاری علاقه ی بسیاری به وبلاگ نویسی و فروش دارم. و با شما برای کمک به شما همراهتون خواهم بود.سرور های اچ پی تخصص ماست،بعد ۵ سال کار تخصصی شبکه، سرور، استوریج ،ماکروسافت و سیسکو، دیگه تصمیم رو به موندن تو حوزه ی سرور و استوریج و دیتاسنتر گرفتم و تمام تلاشم رو برای داشتن دنیایی پویا تر و فعال تر خواهم کرد.و با شما برای کمک به شما همراهتون خواهم بود.هر وقت خواستید با من تماس بگیرید۹۱۹۵۱۸۰۵۱۴
دیدگاه خود را بنویسید
تعداد دیدگاه : 2