google-site-verification: google2a0f0ec252a563a6.html سرور HP , نمایندگی فروش سرور HP , قیمت سرور HP فروش سرور HP DL380 G9
بیشتر
858 بازدید سرور راد 11 اکتبر 2015 بدون دیدگاه

فروش سرور HP DL380 G9

فروش سرور HP DL380 G9
G9 ثبت نشده
فروش سرور HP DL380 G9
فروش سرور HP DL380 G9

در پی بررسی کاربردهای رایانش ابری در سازمان های مختلف بودم که دیدم در خیلی جاها ابر و دیتا سنتر یا مراکز داده باهم اشتباه گرفته شده اند ، بنابراین لازم دانستم در یک مقایسه ساده تفاوت بین این دو عبارت را بیان کنم .

تفاوت بین ابر و دیتاسنتر ها چیست ؟ ابر دیتاسنتر است یا دیتاسنتر ابر است ؟ یا این دوتا کاملا از هم متفاوت اند ؟

لغات مابین ابر و دیتاسنتر ممکن است مانند همه اصطلاحات مخصوص یک صنف بایکدیگر اشتباه به کار گرفته شوند اما تنها وجه مشترک بین این دو ،این واقعیت است که هر دو اطلاعات را ذخیره می کنند .

تفاوت اصلی مابین یک ابر و یک دیتاسنتر این است که ابر یک فرم off-premise از رایانش است که داده را روی اینترنت ذخیره می کند درحالیکه یک دیتا سنتر سخت افزار on-premise است که داده یک سازمان رو به صورت محلی ذخیره می کند . سرویس های ابری توسط شخص ثالثی با عنوان فروشنده ابرآماده و به روز رسانی می شوند درحالیکه مراکز داده عمدتا توسط  بخش it سازمان نگه داری و به روز رسانی می شوند .

هرچند هر دونوع سیستم های رایانشی برای ذخیره سازی داده استفاده می شوند ، اما فقط دیتاسنتر به عنوان یک واحد فیزیکی می تواند سرورها ودیگر تجهیزات را ذخیره کند . به این ترتیب ، فروشندگان سرویس ابر دیتاسنترها را برای میزبانی سرویس های ابری و منابع مبتنی بر ابر استفاده می کنند . برای اهداف میزبانی ابر فروشنده ها ممکن است چندین دیتاسنتر را در چندین نقطه جغرافیایی بکار گیرند تا در دسترس بودن داده را برای کاربران مختلف و از نقاط مختلف تضمین کنند و خطراز دست رفتن داده ها را به کمترین حد ممکن برسانند .

برای شرکت ها در نظرگرفتن اینکه آیا از رایانش ابری استفاده کنند یا دیتاسنتر خودشان را برپاکنند ، ۳ عامل اصلی می تواند انتخابشان را تحت تاثیر قرار دهد :

نیازهای کسب و کارشان ، امنیت داده ها و هزینه سیستم ها

کسب و کار شما به ابر نیاز دارد یا به یک دیتاسنتر ؟

یک دیتاسنتر مناسب شرکت  هایی است که نیاز به یک سیستم اختصاصی برای کنترل کامل داده ها و تجهیزاتشان دارند . از آنجایی که فقط خود شرکت قادر به استفاده از قدرت زیرساخت خود است ، دیتاسنتر گزینه مناسب تری برای سازمان هایی است که انواع مختلفی از برنامه ها را بکار می برند و حجم کاری بالایی دارند . اما با این حال یک مرکز داده محدودیت هایی نیز دارد مثلا محدودیت در ظرفیت ؛ زمانی که شما دیتاسنتر خودتان را ایجاد می کنید قادر به تغییر مقدار ظرفیت ذخیره سازی آن نخواهید بود و حجم کاری آن بدون خرید و نصب تجهیزات اضافه تغییر نخواهد کرد .

از سوی دیگر ، یک سیستم ابری برای احتیاجات سازمان مقیاس پذیر است . به صورت بالقوه ظرفیت نامحدودی دارد که می تواند بنا به برنامه های سرویس و فروش شما تغییر کند . یکی از معایب ابر این است که شما به نسبت یک دیتاسنتر کنترلی روی آن ندارید زیرا یک شخص ثالث مدیریت آن را برعهده دارد مگر اینکه یک ابر خصوصی در سازمان خود راه اندازی کنید و منابع ان را به صورت عمومی در اختیار کاربران قرار دهید .

امنیت ابر در مقابل امنیت دیتاسنتر

از انجایی که ابر یک فرم خارجی از رایانش است ، ممکن است امنیت کمتری نسبت به یک دیتاسنتر داشته باشد . برخلاف دیتاسنترها ، جاییکه امنیت فاکتور اصلی سازمان شمااست ، شما داده سازمان خود را در اختیار یک شخص ثالث قرار می دهید با / بدون تعهد نامه امنیتی از قبل تعیین شده ای . اگر ابرتان در چندین دیتاسنتر در مکان های مختلفی قرار گرفته باشد ، هر مکان نیز نیاز به اقدامات امنیتی مناسب دارد .

یک دیتاسنتر ، به صورت فیزیکی به یک شبکه محلی متصل می شود که راحت تر می توان این اطمینان را پیداکرد که تنها افراد از پیش تعیین شده به تجهیزات و اطلاعات دسترسی دارند . با این حال ابر برای هر کسی که شناسه (ورود) مناسب را دارد از طریق ارتباط اینترنتی در دسترس است که این به خودی خود آرایه وسیعی از نقاط ورود و خروج تولید می کند که باید محافظت شوند تا مطمئن شد داده انتقالی به درستی محافظت می شود .

هزینه ابر در مقابل هزینه دیتاسنتر

برای سازمان های کوچک ، ابر به نسبت دیتاسنتر مقرون به صرفه تر است . زیرا اگر تصمیم بگیرید برای سازمان کوچک خود دیتاسنتر ایجاد کنید از هزینه های  زیرساخت  من جمله فضا و سخت افزار گرفته تا هزینه نگه داری ماهیانه مانند حقوق مسئول نگه داری و تعمیرات و مدیریت می تواند سالیانه حدود ۱۰ تا ۲۵ میلیون دلار در پی داشته باشد .

برخلاف یک مرکز داده ، رایانش ابری نیاز به زمان یا سرمایه اولیه برای اجرا ندارد . در عوض ، اکثر فروشندگان سرویس های ابری طیف وسیعی از سرویس های اشتراکی مقرون به صرفه  به شما پیشنهاد می دهند که می توانید بنا به بودجه و مقیاس سرویس مورد نیاز سازمان خود ، انتخاب های خود را داشته باشید . در حالیکه دیتاسنترها برای ساخت زیرساخت و سرویس ها نیاز به زمان دارند اما خدمات ابری بلافاصله پس از ثبت نام در اختیار شما قرار می گیرد .


فروش سرور HP DL380 G9

فروش سرور HP DL380 G9
فروش سرور HP DL380 G9

نسل جدید معرفی شده در رده سرور های DL سرور HP DL380 G9 و قابلیت و کارایی بالا تر نسبت به سرور HP DL380 G8 دارند .
نسل سرور های G9 برای کاهش هزینه و کاهش پیچیدگی ها نسبت به نسل قبل میباشد .
سرور HP DL380 G9 قابلیت پشتیبانی از CPU های اینتل E5-2600 v3 با ۷۰ درصد کارایی بالاتر نسبت به نسل های قدیمی تر .
سرور HP DL380 G9 پشتیبانی و ساپورت ۱٫۵ ترابایت smart memory DDR4 HP و ۱۴ درصد کارایی بالاتر نسبت به نسل های گذشته .
سرور HP DL380 G9 پشتیبانی از ۱۲ Gb/s SAS، ۴۰ Gb NIC که باعث میشود در هر طیفی در زمینه IT این سرور ها کارایی بالایی برخوردار شوند .

مشخصات کلی سرور HP DL380 G9

سری پردازنده پشتیبانی شده Intel
مدل پردازنده Intel Xeon E5-2600 v3
تعداد پردازنده قابل نصب ۲ عدد
تعداد هسته های در دسترس ۳۶
۶ or 12 or 18 or 24 or 30 or 36
امکان نصب دو منبع تغذیه با قابلیت Hotplug
درگاه های توسعه ای ۶ درگاه
پشتیبانی از ۲۴ عدد درگاه اسمارت مموری DDR4
حد اکثر پشتیبانی از ۱۵۳۶ گیگ مموری
پشتیبانی ار ۲۴ عدد شکاف درگاه هارد
پشتیبانی از hot plug format
کنترل کننده ذخیره سازی HP Dynamic Smart Array B140i Controller
دارای سیستم iLO4 2.0 ویژه HP
ابعاد ۸٫۷۳ در ۴۴٫۵۵ در ۶۷٫۹۴ سانتی متر
وزن حداقل ۲۳٫۶ کیلوگرم

دریافت کاتالوگ سرور HP DL380 G9

سرور HP DL380 G9
سرور HP DL380 G9

شرکت ما مفتخر است به عنوان عامل اصلی وارد ککنده و پخش کننده سرور HP ProLiant DL380 Generation9 باشد .
تمام قطعات سرور HP DL380 G9 به صورت اورجینال و جدا قابل ارایه میباشد .
تمام قطعات دارای هولوگرام اصلی HP میباشند .
رم سرور HP DL380 G9 و هارد و CPU سرور HP DL380 G9 به صورت پک اصلی و اورجینال جهت ارتقای سرور HP DL380 G9 قابل ارایه هست .

منبع
مطلب چه طور بود؟
برچسب ها
این نوشته توسط راد ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 309
ممنونم از سایت من دیدن میکنید . در کنار کار دیتاسنتری و زیر ساخت های سخت افزاری علاقه ی بسیاری به وبلاگ نویسی دارم. / با شما برای کمک به شما همراهتون خواهم بود.هر وقت خواستید با من تماس بگیرید... 09190391486/9190391476
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه