بیشتر
422 بازدید سرور سرور hp صادق قنبری 19 آوریل 2015 ۱ دیدگاه

فروش سرور dl 380 g9 قیمت

8Gb/s SFP+ Brocade branded

سرورهای HP

فروش سرور dl 380 g9 قیمت

فروش سرور dl 380 g9 قیمت

فروش سرور dl 380 g9 قیمت

فروش سرور dl 380 g9 قیمت

فروش سرور dl 380 g9 قیمت

Proliant یک نام تجاری برای کامپیوترهای سرور است که در ابتدا توسط شرکت کامپک توسعه یافته و روانه بازار شدند. پس از آن که HP شرکت کامپک را خریداری کرد، به توسعه و عرضه این خانواده از سرورها تحت عنوان HP Proliant ادامه داد. سیستمهای Proliant در حوزه تعداد واحدهای فروخته شده و درآمدی که نصیب شرکت HP کردهاند، پیشتاز بازار سرورهای x86 بهشمار میآیند.

این سرورها به چهار خط اصلی ا

سرور DL 380 G9 HP

سرور DL 380 G9 HP

ز محصولات تقسیم میشوند: ML، DL، BL و SL. تفاوت اصلی این سریها به شکلساخت آنها مربوط میشود. سری Proliant ML از سرورهای مبتنی بر کیسهای تاور با ظرفیت توسعه داخلی دیسکها و اتصالات تشکیل شده است. سری DL، سرورهای نصب شونده در رک (Rack Mount) چند منظوره را در بر میگیرد. سری BL نیز شامل سرورهای تیغهای (Blade) است که در داخل BladeSystem شرکت HP قرار میگیرند. در نهایت سری SL از سرورهای متراکم نصب شونده در رک برای محیطهای با مقیاسهای بزرگ تشکیل شده است.

 

گروه DL

اين گروه از سرورها ،سرورهايی با سايز كوچك هستند كه به صورت فشرد
فروش سرور ,, سرور HP, فروش سرور HP, فروش سرور اچ پي
, سرور اچ پي , قطعات سرور قديمي HP , سرورهاي HP , قطعات سرور HP , تعمير سرور HP
ه با چگالی بالايی هستند و قابليت انعطاف و مديريت پذيری بالايی دارند. همچنين برای محيطهای با تعداد زياد سرور مناسب هستند و جهت استفاده بايد داخل رك قرار گيرند. در اين گروه از سرورها می توان به مدلهای سری DL100 ، DL300 ، DL500 ، DL700 و DL900 اشاره نمود.

. سری DL100 سرورهای ساده وكم هزينه، با قابليت پشتيبانی دو پردازنده،مناسب برای محيطهای كاری كوچك با معماری يك لايه(Single_tier)، قابل استفاده برای كاربردهايی از قبيل Networking ,FileandPrint Shared internet access و… که شامل مدلهای DL120، DL160. DL165 و DL180 می باشد.

. سری DL300 ارائه شده در مدلهای متنوع، با قابليت پشتيبانی از دو پردازنده،مناسب برای ديتا سنترها و محيطهای كاری بزرگ، قابل استفاده برای كاربردهای Front-end network application ,e-mail ,Database و … که شامل مدلهای DL320،DL360،DL370 ، DL385و DL380 می باشد.

. سری DL500 سرورهای قابل توسعه،با قابليت پشتيبانی از چهار پردازنده،ايده آل برای پردازشهای سنگين و برنامه های كاربردی با درجه اهميت بسيار زياد،سيستم های ERP,CRM,Larg Database و … .که شامل مدلهای DL580 و DL585 می باشد.

. سری DL700 و DL900 در حال حاضر دو مدل DL785 و DL980 سرورهای قدرتمند این رده هستند که با قابلیت پشتیبانی از تعداد پردازنده ها تا 8 عدد، می توان در کاربردهای پردازشی بسیار سریع و بسیار بالا از آنها استفاده نمود.

فروش سرور ,, سرور HP, فروش سرور HP, فروش سرور اچ پي
, سرور اچ پي , قطعات سرور قديمي HP , سرورهاي HP , قطعات سرور HP , تعمير سرور HP

گروه ML 

اين گروه از سرورها برای پشتيبانی از ميزان حافظه ديسك و I/O بالا طراحی شده اند.در بخشهای مختلف از جمله سايتها، ديتا سنترها و … مي توان از آنها استفاده نمود.همچنين برای استفاده نيازی به رك ندارند وبه صورت Tower قرار می‌‌‌‌‌گيرند. البته در صورت نياز می‌توان اين سرورها را داخل رك قرار داد. در اين گروه سرورهای مدلهای سری ML100 و ML300 قرار دارند.

. سری ML100 سرورهای ساده،كم هزينه، مناس

سرور DL 380 G9 HP

سرور HP

ب برای محيطهای كاری كوچك و قابل استفاده برای Netowrking, File and Print,Shared Internet access,HPC clusters که شامل مدلهای ML110، وML150 می باشد.

. سری ML300 سرورهای با قابليت پشتيبانی از يك يا دو پردازنده، مديريت پيشرفته از راه دور و انعطاف پذیری بالا در ميزان حافظه و I/O ، كارايی و قابليت گسترش بالا، مناسب برای كاربردهای Email,Database که شامل مدلهای ML310، ML350، ML330وML370 می باشد.

 

گروه BL

گروه سرورهای Blade كه حالت تيغه‌ای دارند، به صورت كاملا فشرده و ماژولار طراحی شده اند. نحوه قرارگيری اين سرورها در رك به صورت مجموعه ای بوده و تعداد 8 يا 16 عدد از آنها در محفظه های مخصوصی با عنوان C7000 و C3000 قرار گرفته و داخل رك نصب می‌شو ند. قابليت انعطاف بالا و ساختار متفاوت، موجب كاهش هزينه های ديتا سنترها و بالا رفتن كيفيت سرويس دهی شده است .

در اين گروه سري‌ C-class و در هر سری مدلهای مختلفی قرار دارند:

. سری BL C-Class سرورهايی تيغه ای با قابليت های Enterprise ، دارای ويژگيهايی مشابه سرورهای رده ML,DL از قبيل هاردهای HotPlug، كارتهای شبكه وI/O و مديريت راه دورسرورILO .قابل استفاده دركاربردهای Virtualization وسطح Enterprise .از مدلهای مختلف اين سرورها می توان BL460C،BL465C،BL490C،BL685C،BL620c وBL680 را نام برد.

(P/N 57-1000012-01

تفاوت بین GBIC و SFP در سرور چیست ؟

فروش سرور ,, سرور HP, فروش سرور HP, فروش سرور اچ پي
, سرور اچ پي , قطعات سرور قديمي HP , سرورهاي HP , قطعات سرور HP , تعمير سرور HP

 

برای اینکه بتوانیم ارتباط مادربورد را با رسانه ای مثل فیبر نوری برقرار کنیم شما به Connector هایی مانند GBIC یا SFP نیاز دارید. GBIC مخفف کلمات Gigabit Interface Converter است و بیشتر در دهه 1990 مورد استفاده و معمول بوده است. در واقع این Connector به عنوان یک استاندارد برای برقراری ارتباطات بین رسانه هایی مثل کابل های مسی و فیبرهای نوری مورد استفاده قرار می گرفت. در مقابل SFP مخفف کلمات Small Form-Factor Pluggable است که تقریبا همان هدفی را دنبال می کند که GBIC به دنبال آن است. اما مهمترین تفاوتی که بین GBIC و SFP وجود دارد در انداره این Connector ها است ، ماژول های SFP واقعا کوچکتر از ماژول های GBIC هستند.

تفاوت GBIC و SFP

تفاوت در اندازه ها برای بسیاری از افراد اولویت زیادی دارد ، مخصوصا برای افرادی که همه روزه کارهای زیادی را باید با آنها انجام دهند و مهمترین دلیل در استفاده از SFP به جای GBIC اشغال فضای کمتر و طبیعتا زیبایی بیشتر در کار است ، طبیعی است که در تعداد زیاد و محیط های بسیار بزرگ حتی کوچکترین فضای اشغالی نیز به چشم می آید. معمولا فضایی که در اتاق های سرور وجود دارد محدود است ، استفاده از SFP به جای GBIC باعث می شود شما در رک های خود بتوانید تجهیزات دیگری را نیز بکار ببرید. به خاطر وجود همین تفاوت SFP به سرعت جایگزین GBIC شد و دلیل آن هم استقبال مدیران شبکه از کوچک بودن این ابزار و طبیعتا فضای کمتر اشغالی آن بود. همانطور که SFP محبوب تر می شد GBIC محبوبیت خود را کم کم از دست داد. امروزه استفاده از GBIC تقریبا منسوخ شده است و شما به ندرت سازنده تجهیزات شبکه ای را ببینید که در تجهیزاتش امکان استفاده از GBIC را همچنان دیده باشد. SFP امروزه تقریبا روی تمامی دستگاه های سویچ و روتر شبکه ای که به این قابلیت نیاز داشته باشند وجود دارد اما تکنولوژی ها همه روزه تغییر می کنند و طبیعتا SFP هم در حال جایگزین شدن با تکنولوژی های جدیدتر است ، امروزه SFP+ در حال جایگزین شدن به جای SFP است.

سرور DL 380 G9 HP

سرور DL 380 G9 HP

فروش سرور ,, سرور HP, فروش سرور HP, فروش سرور اچ پي
, سرور اچ پي , قطعات سرور قديمي HP , سرورهاي HP , قطعات سرور HP , تعمير سرور HP

 

اگر به دنبال این هستید که بدانید کدامیک از این دو دارای کارایی بهتری در عمل هستند زیاد به خود زحمت ندهید چون تفاوت چندانی در خصوص کارایی آنها وجود ندارد و معمولا از این جهت مقایسه ای انجام نمی شود. ویژگی های هم GBIC و هم SFP از نظر عملکرد الکتریکی و یا ارتباط با فیبر نوری تقریبا مشابه است. بنابراین عوض کردن تجهیزات و Switch کردن بین SFP یا GBIC تفاوت چندانی برای شما در کارایی شبکه به وجود نخواهد آورد و نه شبکه شما بهتر خواهد شد و نه بدتر ، بنابراین اگر شما قصد ایجاد کردن یک زیرساخت شبکه جدید را دارید و نمی خواهید از تجهیزات قدیمی شبکه استفاده کنید ، بهتر است به جای استفاده از تجهیزاتی که از GBIC پشتیبانی می کنند ، از تجهیزاتی استفاده کنید که از ماژول های SFP یا SFP+ پشتیبانی می کنند. همیشه به این موضوع فکر کنید که درست است که تجهیزاتی که از GBIC استفاده می کنند در حال حاضر ارزانتر هستند اما در مدت زمان طولانی در صورتیکه این تجهیزات به مشکل بخورند برای تهیه کردن یک GBIC قدیمی هزینه های بیشتری باید پرداخت شود از طرفی ممکن است اصلا جایگزینی برای آنها پیدا نشود. امیدوارم از این مطلب استفاده کردن باشید ، خوشحال می شویم از تجربیات شما دوستان در ادامه استفاده کنیم. ITPRO باشید

فروش سرور ,, سرور HP, فروش سرور HP, فروش سرور اچ پي
, سرور اچ پي , قطعات سرور قديمي HP , سرورهاي HP , قطعات سرور HP , تعمير سرور HP
سرور DL 380 G9 HP

Vسرور DL 380 G9 HP

نویسنده : محمد نصیری
منبع : انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
منبع
مطلب چه طور بود؟
این نوشته توسط صادق قنبری ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 308
ممنونم از مستر اچ پی دیدن میکنید . در کنار کار دیتاسنتری و زیر ساخت های سخت افزاری علاقه ی بسیاری به وبلاگ نویسی و فروش دارم. و با شما برای کمک به شما همراهتون خواهم بود.سرور های اچ پی تخصص ماست،بعد ۵ سال کار تخصصی شبکه، سرور، استوریج ،ماکروسافت و سیسکو، دیگه تصمیم رو به موندن تو حوزه ی سرور و استوریج و دیتاسنتر گرفتم و تمام تلاشم رو برای داشتن دنیایی پویا تر و فعال تر خواهم کرد.و با شما برای کمک به شما همراهتون خواهم بود.هر وقت خواستید با من تماس بگیرید۹۱۹۵۱۸۰۵۱۴
دیدگاه خود را بنویسید
یک دیدگاه