بیشتر
407 بازدید سرور hp صادق قنبری 21 اکتبر 2015 بدون دیدگاه

سرور hp

سرور hp

سرور hp

سرور hp

سرور DL 380 G9 HP

سرور DL 380 G9 HP

در سری مقالات قبل در مورد سه موضوع مهم توضیح داده شد، برای مروری كوتاه و یادآوری آنچه در گذشته گفته شد باید این موارد اشاره كنم:
چه كسانی نیاز به سرور اختصاصی دارند و چرا؟

سرور اختصاصی برای كسانی كه به كسب و كار اینترنتی فكر می‌كنند و به دنبال جذب و حفظ ترافیك بالایی هستند مورد نیاز است (این مبحث در 3 شماره قبل بطور كامل توضیح داده شد)
شركت‌ها به چه تعداد سرور نیاز دارند و چرا؟
هر شركتی با اندازه متوسط, حداقل به سه و یا چهار سرور نیاز دارد (این مبحث در 2 شماره قبل بطور كامل توضیح داده شد)

چه كسانی نیاز به اتاق سرور دارند و چرا؟
با توجه به اینكه هر شركتی با اندازه متوسط حداقل به سه و یا چهار سرور نیاز دارد و جهت حفظ امنیت اطلاعات سرور‌ها و دور از  دسترس بودن سرور‌ها از عوام، محل نگهداری این سرور‌ها باید در محیطی بسته و مهر و موم شده باشد معمولاً پیشنهاد می‌شود از رك استفاده كنیم، گذشته از اینكه شركت‌های با اندازه بزرگ‌تر به تعداد سرور‌های بیشتری نیاز دارند اما همچنان استفاده از رك یكی از بهترین محل‌های نگهداری سرور است، اما همان‌طور كه می‌دانیم رك‌ها از نظر استحكام چندان قابل اعتماد نیستند چون معمولاً تمام رك‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند كه از اطراف محصور شده و جنس حصار‌ها ورق فلزی مستحكم و ضخیمی است اما علت بی‌اعتمادی به آنها این است كه تمام رك‌ها از سمت جلو پوششی از جنس شیشه دارند و اگر روزی سرقتی اتفاق بیفتد درب شیشه‌ای شكننده است و به راحتی سرور‌های داخل رك قابل دسترس خواهند بود.

مشخصات اتاق سرورسرور hp
با توجه به حساسیت امنیت اطلاعات شركت‌ها و جهت دور بودن اطلاعات از دسترس افراد غیر مسئول و ایجاد مكانی امن در جهت متمركز كردن سرور‌ها، هسرور hpر شركتی در اندازه‌های متوسط و به بالا باید اقدام به راه‌اندازی اتاق سرور كند.
سرور hp
راه‌اندازیسرور hp اتاق سرور یك نوع تخصص در زمینه فناوری اطلاعات محسوب می‌شود و شامل مواردی بسیار كلیدی و ریز اما حیاتی است. برای مطالعه بیشتر از استاندار‌های راه‌اندازی اتاق سرور باید به مباحثی كلیدی آن در بحث استاندارد‌هایی از قبیل ISMS یا همان مدیریت امنیت اطلاعات پرداخت.
سرور hp
مدیریت امسرور hpنیت اطلاعات به ما می‌آموزد كه چه مواردی برای ساختن ساختار یك اتاق سرور مورد نیاز است كه از حوصله این مقاله خارج است پس بطور كلی با اشاره به بعضی موارد كلیدی و عمومی به شكلی خیلی ساده خواهیم دانست كه عمومی‌ترین عنوان‌ها برای یك اتاق سرور چیست و ساده‌ترین و بهترین راه برای راه‌اندازی یك اتاق سرور در شركت‌هایی با اندازه متوسط و یا بزرگ‌تر كدامند.

موارد كلیدی و سرور hpسخت‌افزاری اتاق سرور
 بهتر است درب اتاق سرور سرور hpمعمولاً قفل باشد تا از ورود افراد غیر مسئول جلوگیری شود. برای ساده‌تر شدن این موضوع بهتر است درب ورود به گونه‌ای طراحی شود كه برای قفل یا باز كردن آن نیازی به كلید نباشد، به عنوان مثال بهتر است كارتی باشد و یا رمزی.
ر
سرور hpكلیه ورود و خروج‌ها به اتاق سرور باید تصویربردای شود، جهت تصویربرداری از اتاق سرور به حداقل یك دوربین CCTV نیاز دارید و یك دستگاه ضبط دیجیتال تصاویر برای مدت طولانی.

سرور DL 380 G9 HP

سرور DL 380 G9 HP

سرور DL 380 G9 HP

سرور DL 380 G9 HP

سرور DL 380 G9 HP

سرور DL 380 G9 HP

سرور hp
اتاق سرور بسرور hpاید از هرگونه گردوغبار و رطوبت دور باشد، تا كارآیی فن‌های موجود در كیس و رك‌ها بهتر باشند و گردوغبار باعث از كاراندازی آنها نشود. همچنین رطوبت می‌تواند آسیب جدی به خازن‌ها و برد‌های الكتریكی وارد كند، پس بهتر است برای به حداقل رساندن رطوبت محیط اتاق سرور، از كولرگازی استفاده شود چون كولر‌های آبی رطوبت زیادی در محیط اتاق سرور ایجاد می‌كند و گزینه مناسبی برای خنك نگه داشتن اتاق سرور نیستند.
سرور hp
دمای مناسبسرور hp اتاق سرور 18 درجه سانتیگراد است. با توجه به بالا بودن مصرف انرژی در كولر‌های گازی، هنگام خریداری به برچسب میزان مصرف انرژی آنها توجه فرمایید. همچنین باید توجه داشته باشید كه جهت جلوگیری از ورود گردوغبار به اتاق سرور باید كلیه منافذ پوشانده شوند بخصوص پنجره‌ها بهتر است دوجداره باشند كه از هدر رفتن انرژی نیز جلوگیری خواهند كرد.
سرور hp
در اتاق‌هایسرور hp سرور حتماً باید تجهیزات اطفای حریق در دسترس باشد تا در صورت بروز كوچك‌ترین مشكل بتوان به آسانی و سرعت به حل مسئله پرداخت، اما برای تشخیص بهتر شروع آتش‌سوزی معمولاً بهترین شرایط این است كه در داخل رك‌ها و محیط اتاق سرور سنسور‌های تشخص آتش‌سوزی نصب گردد و جهت بالا بردن بیشتر امنیت بهتر است درب اتاق سرور از رنگ و جنس نسوز انتخاب شود تا در صورت بروز آتش در خارج از اتاق سرور، آتش‌سوزی به درون اتاق سرور منتقل نشود.
سرور hp
سیستم روشناسرور hpیی اتاق سرور از مواردی دیگر است كه باید رعایت شود، طراحی این سیستم باید به‌گونه‌ای باشد كه هنگام خروج شخص ازسرور hp اتاق سرور به صورت اتوماتیك خاموش شوند علت اصلی این موضوع علاوه بر صرفه‌جویی در  انرژی پرارزش برق، جلوگیری از تولید حرارت مضاعف در محیط اتاق سرور توسط لامپ‌ها و سیستم‌های روشنایی است.
سرور hpسرور hp
از دیگر عوامل بسیارسرور hp ضروری و حیاتی، تأمین انرژی برق است. تأمین انرژی باید از طریق برق شهری انجام شود و جهت اطمینان بیشتر در مواقع اضطراری قطع برق باید حتماً یو.پی.اس و یا ژنراتور نیز برای اتاق سرور در نظر گرفته شود، قطع ناگهانی جریان برق در بعضی موارد خسارات جبران‌ناپذیری در سیستم عامل‌ها به وجود می‌آورد كه به زحمت می‌توان سیستم را به وضعیت قبلی آن بازگرداند.
سرور hp
همرچنین در قسمت تأمین انرژی برق استفاده از چاه ارت نیز بسیار ضروری است. چاه ارت جهت
جلوگیری و رخارج‌سازی بار‌های اضافی و مخرب بر روی سیستم برقی است. با توجه به احتمالات بروز نوسانات ناشی از برق استفاسرور hpده از استابلایزر نیز بسیار ضرورت دارد تا از خطرات احتمالی نوسانات برق و صدمات ناشی از آن جلوگیری شود.ر
ر
مورارد ذكر شده در خصوص راه‌اندازی یك اتاق سرورِ معمولی است به همین دلیل از بسیاری از استاندار‌دها نامی برده نشد و زیرا اكثر استاندارد‌های نام برده نشده در شركت‌های بزرگ و اتاق‌های سرور قوی و مورد استفاده دارد و هزینه كردن برای این‌گونه اتاق‌ها برای آنها برآیند مثبت خواهد داشت اما برای اكثر شركت‌های كوچك و متوسط، اجرای تمامی موارد استاندارد ضرورتی ندارد و توجیح مالی برای آن نیز وجود ندارد؛ لذا از گفتن این موارد كه لازم و ملزوم اتاق

سرور DL 380 G9 HP

سرور DL 380 G9 HP

سرور DL 380 G9 HP

Vسرور DL 380 G9 HP

سرور برای شركت‌های كوچك نیست، صرفنظر می‌كنم.

سرورر hp

سرورر hp

سرور رhpرررر

منبع
مطلب چه طور بود؟
این نوشته توسط صادق قنبری ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 308
ممنونم از مستر اچ پی دیدن میکنید . در کنار کار دیتاسنتری و زیر ساخت های سخت افزاری علاقه ی بسیاری به وبلاگ نویسی و فروش دارم. و با شما برای کمک به شما همراهتون خواهم بود.سرور های اچ پی تخصص ماست،بعد ۵ سال کار تخصصی شبکه، سرور، استوریج ،ماکروسافت و سیسکو، دیگه تصمیم رو به موندن تو حوزه ی سرور و استوریج و دیتاسنتر گرفتم و تمام تلاشم رو برای داشتن دنیایی پویا تر و فعال تر خواهم کرد.و با شما برای کمک به شما همراهتون خواهم بود.هر وقت خواستید با من تماس بگیرید۹۱۹۵۱۸۰۵۱۴
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه