google-site-verification: google2a0f0ec252a563a6.html سرور HP , نمایندگی فروش سرور HP , قیمت سرور HP اچ پي server رم hp hpپاور هارد hp
بیشتر
274 بازدید سرور راد 12 سپتامبر 2015 بدون دیدگاه

اچ پي server رم hp hpپاور هارد hp

اچ پي server رم hp hpپاور هارد hp

اچ پي server رم hp hpپاور هارد hp

اچ پي server رم hp hpپاور هارد hp

اچ پي server رم hp hpپاور هارد hp

 

قیمت سرور HP

قیمت سرور HP

031 300x240 رم چیست و دارای چند نوع می باشند ؟

RAMیکی از انواع حافظه ها و البته پر کاربردترین آنهاست. RAM مخفف اصطلاح Random Access Memory یا حافظه با دستیابی تصادفی بوده و حافظه‌ای قابل خواندن و نوشتن می‌باشد. توجه داشته باشید که وقتی ما از حافظهءاصلی کامپیوتر حرف‌می‌زنیم، منظور همان RAM است. این حافظه به ‌صورت غیرمستقیم در اختیار کاربر یا User قرار می گیرد .

قیمت سرور HP

سرور hp

سرور hp

سرور hp

سرور hp

اصولاً اطلاعات و داده‌های مربوط به هر برنامه‌ای که می‌خواهد اجرا شود، روی RAM قرار می‌گیرد. دلیل انجام این عمل ایجاد تعادل بین سرعت CPU و دیسک سخت می‌باشد. از آنجایی که سرعت CPUها بسیار زیاد است و سرعت دیسکهای سخت نسبت به آنها پایین می‌باشد، RAM می‌تواند با قرارگیری بین این دو یک تعادل سرعت ایجاد نماید. بنابراین مقدار RAM در مواقعی که کاربر نیاز به اجرای چندین برنامه به طور همزمان را دارد و یا از برنامه‌های پر حجم استفاده می‌کند تأثیر به سزایی در سرعت کامپیوتر خواهد داشت.

قیمت سرور HP

حافظه RAM به دو دسته تقسیم می‌شود که عبارتند از حافظة RAM پویا و حافظة

قیمت سرور HP

RAM ایستا.
در حافظه RAM پویا یا Dynamic RAM اطلاعات پس از مدت کوتاهی از بین می‌روند و لذا در هر ثانیه در حدود ۲۵۰ الی ۵۰۰ بار باید اطلاعات موجود در آن تازه یا Refresh گردند. به همین دلیل بسیار کند عمل می‌کنند.
حافظة های ایستا یا Static RAM که از فلیپ فلاپ‌ها تشکیل شده‌اند با مصرف برق کم به مدت طولانی اطلاعات را نگهداری می‌کنند و اطلاعات این حافظه‌ها نیاز به تازه شدن ندارد ، لذا سرعت آنها بیشتر از Ram های پویا است . لازم به ذکر است که پس‌از قطع جریان برق اطلاعات این RAMها پاک می‌شود. در کامپیوترهایی که امروزه در بازار یافت می شوند RAMها از نوع Static RAM هستند. همچنین گفتنی است RAMهای قدیمی‌تر که اندازة کوچکتری داشتند با نام SIMM و RAMهای کنونی که بزرگتر هستند را با نام DIMM می‌شناسند.
در حال حاضر دو نوع RAM در بازارهای کامپیوتر یافت می‌شود. یک نوع SDR و دیگری DDR.
RAMهای SDR دارای خطوط انتقال یا BUS ضعیف‌تری هستند و در نتیجه سرعت کمتری دارند، مقدار ظرفیت این RAMها تا چند سال گذشته ۱۶، ۳۲و ۶۴ مگابایت بود و در حال حاضر بیشتر ظرفیت‌های موجود ، در رِنجِ ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ مگابایت هستند. گفتنی است BUS این نوع RAM در محدودة ۶۶، ۱۰۰و ۱۳۳مگاهرتز است.
RAMهای DDR دارای BUS، ۲۶۶، ۳۰۰، ۳۳۳ و ۴۰۰ مگاهرتز بوده و به همین دلیل سرعت بیشتری نسبت به RAMهای SDR دارند، مقدار ظرفیت این نوع RAMها به دلیل حضور نسبتا تازه در بازار، ۲۵۶ و ۵۱۲ مگابایت و یک گیگابایت است.
تفاوت ظاهری این دو نوع RAM در برشهایی است که روی پایه‌های آنها مشاهده می‌شود، SDRAMها دارای ۲ برش روی پایه‌هایشان هستند در حالیکه RAMهای DDR تنها یک برش بر روی پایه دارند.

قیمت سرور HP

هنگامی‌که می‌خواهید یک RAM بخرید، قبل از انتخاب RAM ، باید Main Board انتخاب شده‌باشد . سپس براساس نوع پشتیبانی RAM توسط Main Board ، نوع RAM را که DDR یا SDR می باشد مشخص می نماییم . در مرحله بعد بایستی با توجه به مقدار Bus پشتیبانی شده از طرف مادربرد ، RAM را انتخاب نمود. بهترین حالت، انتخاب مقداری برابر برای RAM است. انتخاب مقدار بیشتر برای RAM ، تفاوتی در میزان کارایی سیستم ندارد و انتخاب مقدار کمتر علاوه بر پایین آوردن کارایی کامپیوتر، گاهی ممکن است مشکلاتی را نیز از قبیل اشکال در عملکرد صحیح سیستم، به وجود می‌آورد.

قیمت سرور HP

قیمت سرور HP

02 300x126 رم چیست و دارای چند نوع می باشند ؟

ماژول های SDRAM دارای ۱۶۸ پایه و ماژول های DDR SDRAM دارای ۱۸۴ پایه می باشند و هر دو ۶۴ بیتی هستند.
ولتاژ مصرفی DDR برابر ۵/۲ ولت و SDRAM برابر ۵/۳ ولت می باشد. سرعت انتقال اطلاعات رم های DDR با فرض برابر بودن فرکانس پایه ( به عنوان مثال ۱۳۳ مگاهرتز) برابر رم های SDRAM می باشد.
از نظر ظاهری رم های SDRAM دارای دو شکاف و DDR SDRAM یک شکاف می باشند.
حداکثر فرکانس رم های SDRAM برابر با ۱۳۳ مگاهرتز و سرعت انتقال اطلاعاتی معادل ۱ گیگا بایت می باشد، اما آخرین مدل رم های DDR دارای ۵۳۳ مگاهرتز و حداکثر سرعت انتقال اطلاعات آنها برابر با ۴ گیگابایت می باشد.

قیمت سرور HP

شایان ذکر است که رم های ۱۶۸ پایه ای به طور کامل از رده خارج شده اند.

DDR2 و DDR3 دارای همان تکنولوژی Double Data Rate می باشند .

قیمت سرور HP

سرور DL 380 G9 HP

سرور DL 380 G9 HP

حال تفاوت DDR3 و DDR2 و DDR در چیست ؟ این حافظه ها در فرکانس کاری ، ولتاژ کاری ، توان مصرفی و توان تلفاتی با یکدیگر تفاوت دارند . به ترتیب پیشرفت ، توان مصرفی و تلفاتی و ولتاژ کاری کم می شوند و فرکانس کاری افزایش می یابد . برای مثال ولتاژ های کاری نامی برای DDR ، DDR2 و DDR3 به ترتیب ۲٫۵ ، ۱٫۸ و ۱٫۵ ولت می باشند .

منبع
مطلب چه طور بود؟
این نوشته توسط راد ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 309
ممنونم از سایت من دیدن میکنید . در کنار کار دیتاسنتری و زیر ساخت های سخت افزاری علاقه ی بسیاری به وبلاگ نویسی دارم. / با شما برای کمک به شما همراهتون خواهم بود.هر وقت خواستید با من تماس بگیرید... 09190391486/9190391476
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه