google-site-verification: google2a0f0ec252a563a6.html سرور HP , نمایندگی فروش سرور HP , قیمت سرور HP , سرور اچ پي, سرور hp, server hp - سرور hp
بیشتر
395 بازدید سرور قطعات سرور hp راد 12 سپتامبر 2015 بدون دیدگاه

, سرور اچ پي, سرور hp, server hp

,

همه ما میدانیم که رایانه ها مجهز به حافظه رم هستند. اما شاید برخی از ما ندانیم که رم چیست و دقیقا چه کاری انجام میدهد. اغلب تصور میکنیم که رم بیشتر به معنی سرعت بیشتر سرور HP  در سیستم است و در سرور HP  نتیجه همه ما خواهان رم بیشتر هستیم. اما دقیقا از کجا باید بدانیم که سیستم ما به چه میزان رم احتیاج دارد و چگونه باید بیشترین بازدهی را از رم سیستم داشت؟سرور HP 

حافظه رم یکی از حیاتی ترین و اساسی ترین سخت افزارهای هر سیستم است در نتیجه درک ماهیت و عملکرد آن بسیار سودمند و کاربردی است. در واقع داشتن آگاهی از نحوه عملکرد رم میتواند به خوبی برای شما مشخص کند که سیستم شما چه کاری را میتواند به خوبی انجام دهد و از پس چه کاری بر نمی آید.

حافظه رم چیست؟

در واقع RAM یا Random Access Memoryسرور HP   گونه ای از حافظه برای سرور HP  ذخیره سازی داده ها است که اجازه میدهد فایل ها در مدت زمانی کوتاه نوشته و خوانده شوند بدون اینکه در این خواندن و نوشتن تقدم و تاخر زمانی اهمیتی داشته باشد. سرور HP  در واقع حافظه رم به دلیل سرعت بالای آن در خواندن و نوشتن از سایر حافظه های دیگر از جمله دیسک سخت است. رم به سیستم شما اجازه میدهد که با سرعت بالا به داده های مورد نیاز دسترسی داشته باشد و در نتیجه رم تاثیر سرور HP  بالایی بر سرعت عملکرد سیستم شما دارد.سرور HP   نکته دیگر آنکه رم یک حافظه موقتی است  سرور HP که پس از هر بار راه اندازی مجدد سیستم عامل تمامی داده های ذخیره شده بر روی آن پاک میشود:

حافظه RAM چیست و سیستم شما چه میزان RAM نیاز دارد؟

این امر از رم یک حافظه موقت عالی برای ذخیره سازی داده ها میسازد که برای برنامه هایی که نیاز به دسترسی سرور HP  سریع و مداوم به داده ها دارند به کار گرفته میشود. برای مثال اگر از یک واژه پرداز برای نوشتن یک متن استفاده کنید، در حالی که مشغول ویرایش هستید، اطلاعات و داده های آن بر روی رم ذخیره میشود تا در حین ویرایش بتوانید به شکل زنده همه تغییرات اعمال شده را در آن واحد مشاهده کنید.سرور HP 

اساسا دو گونه متفاوت از رم وجود دارد: استاتیک یا ثابت و دینامیک یا متغیر. رم دینامیک یا DRAM زمان دسترسی در حدود 60 نانو ثانیه (یک میلیاردم ثانیه) سرور HP  را مقدور میسازد در حالی که SRAM  سرور HP  یا رم استاتیک زمان دسترسی 10 نانو ثانیه دارد. با این وجود DRAM به دلیل هزینه کمتر آن بیشتر مورد اقبال و استفاده است.

چه میزان رم بر روی سیستم شما نصب شده؟سرور HP 

برای فهمیدن آنکه سیستم شما در حال حاضر از چه میزان رم سرور HP   برخوردار است کافی است از روی دسکتاپ خود بر روی آیکون Computer و یا در Explorer بر روی This PC کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید:سرور HP 

حافظه RAM چیست و سیستم شما چه میزان RAM نیاز دارد؟

این کار پنجره ای را باز سرور HP  میکند که تمامی اطلاعات سیستم شما را به سرور HP  شکل کلی ارائه میکند. در اینجا در ذیل بخش System میتوانید میزان رم سیستم خود را که با Installed Memory مشخص شده، پیدا کنید:

حافظه RAM چیست و سیستم شما چه میزان RAM نیاز دارد؟

نکته آنکه سرور HP  اگر سیستم عامل شما از نوع 32 بیتی باشد، تنها از 4 گیگابایت رم و نه بیشتر پشتیبانی میکند و در این حالت ممکن است در این پنجره، میزان رم نمایش داده شده کمتر از میزان رم نصب شده بر روی سیستم باشد. همچنین اگر کارت گرافیک سیستم شما حافظه مخصوص به  سرور HP  خود نداشته باشد، از رم سیستم برای انجام عملیات گرافیکی استفاده خواهد کرد.

چگونه بیشترین بازدهی را از رم سیستم داشته باشیم؟سرور HP 

بهترین کاربران آنهایی هستند که میدانند چگونه بیشترین استفاده را از رم سیستم خود داشته باشند. یک راه استفاده بهینه از رم بهره گیری از قابلیت ReadyBoost است که در واقع ابزاری است که از ویندوز ویستا در دل این سیستم عامل تعبیه شده است و میتواند از یک فلش USB به عنوان یک رم اضافی برای سیستم استفاده کند.سرور HP 

البته این ابزار به اندازه خرید یک رم اضافه برای سیستم کاربردی نیست اما یک راه کار ساده و اساسی و در اغلب موارد پاسخگو و کم هزینه برای افزایش سرعت سیستم است. به ویژه اگر از یک سیستم بسیار کند رنج میبرید.

راه دیگر آن است که بیشتر و بیشتر از ابزار Task Manager استفاده کرده سرور HP   و در استفاده از آن استاد شوید. هرچند این کار پیش پا افتاده به سرور HP  نظر می آید اما شک نکنید حرفه ای ترین کاربران ویندوز کسانی هستند که همواره پنجره Task Manager در کنار سایر برنامه ها در سیستم آنها باز است و مدام پروسه ها و عملکرد سیستم را رصد میکنند:

حافظه RAM چیست و سیستم شما چه میزان RAM نیاز دارد؟

در این پنجره ستون Memory  سرور HP  بسیار مورد علاقه ما است. اگر متوجه شدید که نرم افزاری بدون هیچ استفاده ضروری در حال بلعیدن حافظه رم است میتوانید بدون هیچ تفکر اضافی آن سرور HP   را بسته و حتیUninstall کنید. در این مورد به خصوص بر روی نرم افزارهای Startup تمرکز کنید.

سیستم شما به چه میزان رم احتیاج دارد؟سرور HP 

امروزه به نظر میرسد  سرور HP   که برای آنکه یک سیستم چابک و سریع داشته باشید که از پس پردازش   سرور HP   نرم افزارهای مدرن بر آید، باید رم سیستم را ارتقا دهید. ذکر چند نکته اساسی برای ارتقای رم سیستم ضروری است.

در حال حاضر و با استانداردهای 2015 کف رم مورد نیاز سیستم برابر با 4 گیگابایت است سرور HP   . یعنی به میزانی که سیستم از پس اغلب کارهای پردازشی مورد نیاز کاربر برآید. اما آنچه به عنوان یک حاشیه امنیت میتوان ذکر کرد، داشتن 8 گیگابایت رم به همراه یک سیستم عامل 64 بیتی است به ویژه اگر کارت گرافیکی رایانه شما واجد رم یا حافظه درونی خاص خود نباشد. این میزان رم خیال شما را از بابت اجرای نرم افزارهای معمول گرافیکی و پردازشی و همچنین اغلب بازی های موجود در بازار راحت میکند:

حافظه RAM چیست و سیستم شما چه میزان RAM نیاز دارد؟

اما اگر به شکل ویژه و تخصصی در حوزه نرم افزارهای گرافیکی و بازی های مدرن مشغول هستید، قطعا میزان 16 گیگابایت رم چیزی است که  سرور HP  به آن محتاج هستید. بیش از این میزان  رم  سرور HP  به هیچ عنوان برای سیستم های خانگی و حتی شرکتی نیاز نیست، مگر آنکه هدف خاصی از کار با سیستم مقصود شما باشد.  سرور HP  در واقع تفاوت رم 16 گیگابایت با 32 گیگابایت در یک سیستم خانگی حتی برای انجام چندین پردازش سنگین عملا قابل احساس نیست ( با توجه به مکانیزم مدیریت رم در سیستم عامل ویندوز).

سرور HP  سرور اچ پي,
سرور hp,
server hp,
اچ پي server ,
رم hp,
hpپاور ,
هارد hp,
کش اچ پي,
سرور DL 380 G9 ,
سرور DL 380 G8 ,
فروش DL 380 G9 ,
قیمت DL 380 G9 ,
سرور اچ پی
, قیمت سرور HP
,, سرور اچ پي, سرور hp, server hp – سرور hp

منبع
مطلب چه طور بود؟
این نوشته توسط راد ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 309
ممنونم از سایت من دیدن میکنید . در کنار کار دیتاسنتری و زیر ساخت های سخت افزاری علاقه ی بسیاری به وبلاگ نویسی دارم. / با شما برای کمک به شما همراهتون خواهم بود.هر وقت خواستید با من تماس بگیرید... 09190391486/9190391476
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه