این نوع حافظه ی مشهور کامپیوتر که مخفف عبارت Random Access Memory است یکی از اصلی ترین قسمتهای کامپیوتر به حساب می آید. این حافظه ها بر خلاف ROM ها که حافظه های فقط خواندنی هستند ، از نوع خواندنی-نوشتی می باشند از اینرو نقش کلیدی تری را به بعنوان حافظه بازی می کنند. زیرا به اطلاعات آنها دسترسی کامل داریم.

بطور کلی اطلاعات مربوط به برنامه هایی که می خواهیم اجرا شود روی رم سرور hpقرار می گیرد . دلیل این امر کاملا روشن است. این رم ها دارای سرعت بالایی در خواندن و نوشتن می باشند در حالیکه حافظه دیسک سخت ( Hard Disk ) به این سرعت نیست. حال تصور کنیم که CPU یا همان پردازنده قصد پردازش اطلاعات ما را دارد. مشخص است که سرعت بسیار بالای تحلیل سی پی یو با سرعت پائین هارد دیسک همخوانی نرم سرور hpداشته به همین جهت از حافظه های موقتی به نام RAMرم سرور hpاستفاده می کنیم. پس می توان گفت که حافظه های رم برای برقراری تعادل بین هارددیسک و پردازنده می باشد.

رم ها ساختار پیچیده در عین حل ساده ای دارند. یک حافظه رم بطور کلی از میلیون ها سلول که محل ذخیره بیت های اطلاعاتی است ساخته شده که هر سلول از یک خازن و یک ترانزیستور تشکیل شده است. خازن ها وظیفه ی نگه داشتن یک واحد داده را دارند که بصورت صفر و یک شمرده می شوند. یعنی این خازن ها یا پر هستند ( یک ) یا خالی هستند ( صفر ) . ترانزیستورها بعنوان تقویت کننده های حسی ، نقش هماهنگ کننده ای را دارند که آیا اطلاعات از خازنشان خوانده بشود یا خیر !

در حافظه های رم ، شما در هر زمان دلخواه می توانید به داده ها دسترسی داشته باشید. همانطور که

خرید رم اچ پی سرور hp

خرید رم اچ پی سرور hp

خرید رم اچ پی سرور hp  قبلا هم گفته شد این حافظه ها موقت هستند و از آنجایی که محل ذخیره سازی دائمی اطلاعات به شمار نمی آیند با قطع شدن برق تمام اطلاعات موجود بر روی آنها هم از دست می رود. حال که با  مفهوم رم سرور hpآشنا شدیم به تعریف نوعی از این حافظه های موقت می پردازیم که امروزه تقریباً تمامی سیستم ها با آنها مجهز شده اند.

DDR

, فروش سرور HP , فروش سرور اچ پي , قيمت سرور HP , استوريج اچ پي ,استوريج HP , سوييچ HP , سوئيچ HP,

سرور hp , سرور اچ پي , سرور hp , ML310EG8 ,
, dl580v2 g8 , hp server dl380 g9 , dl580g8 4890 v2 , سرور hp,
HP Server ProLiant DL380 G8,
HP Server ProLiant DL380 G7,

نمايندگي, اچپي, dl380g9, server, hp, سرور, سرور hp, hp سرور, G9, سرورML310, DL380G9, DL380G8, DL380G7, سرورHP, رمHP , هاردHP, اورجينال, قيمت, فروش , استعلام, hpقيمت ,

نمايندگي,
اچپي,
dl380g9,
server,
hp,
سرور,
سرور hp,
hp سرور,
G9,
سرورML310,
DL380G9,
DL380G8,
DL380G7,
سرورHP,
رمHP ,
هاردHP,
اورجينال,
قيمت,
فروش ,
استعلام,
hpقيمت
,

این حافظه ها که نسل جدیدتر SDRAM ها ( Synchronous Dynamic Random Access Memory ) می باشند تکنولوژی جدیدتری در ساخت آنها لحاظ شده است.رم سرور hp

DDR مخفف Double Data Rate است. این رم ها قابلیت انتقال دو مقدار داده را در یک واحد زمانی دارند. همین امر نشان از سرعت به مراتب بالاتر آنها نسبت به نسل قبل خود دارد. این نوع حافظه ها نسبت به انواع قبلی خود به ولتاژ پائین تری برای عملکرد نیاز دارند. نکته ی دیگری که در مورد این نوع حافظه ها وجود دارد فرکانس کاری بالاتر آنهاست. هرچه فرکانس کاری آنها بالاتر باشد ظرفیت انتقال دیتای بالاتری خواهند داشت فلذا انتخاب مناسب تری برای کاربران خواهند بود. لازم به ذکر است که قبل از خریداری این نوع رم ها باید به مادربورد (MotherBoard) خود نگاهی بیاندازید تا مطمئن شوید که از این نوع رم پشتیبانی می کند یا خیر.

DDR2

این رم ها نسل دوم DDRرم سرور hp ها هستند. فرکانس کاری آنها بالاتر از نوع قبل و توان مصرفی و ولتاژ کاری آنها بهینه شده یعنی کاهش پیدا کرده است.

خرید رم اچ پی سرور hp

خرید رم اچ پی سرور hp

خرید رم اچ پی سرور hp

در این نوع ، کانالهای انتقال دیتا دو برابر قبل در نظر گرفت رم سرور hp ه شده است یعنی توانایی انتقال چهار مقدار دیتا را در واحد زمان دارند.

فروش سرور ,, سرور HP, فروش سرور HP, فروش سرور اچ پي , سرور اچ پي , قطعات سرور قديمي HP , سرورهاي HP , قطعات سرور HP , تعمير سرور HP

فروش سرور ,, سرور HP, فروش سرور HP, فروش سرور اچ پي
, سرور اچ پي , قطعات سرور قديمي HP , سرورهاي HP , قطعات سرور HP , تعمير سرور HP

این رم ها مدتهاست که دارای شهرت بالایی هستند. بسیاری از سرم سرور hpیستم های خانگی ما امروزه به این رم ها مجهز شده اند. این نوع رم ها ، تا قبل از ورود برادر سومشان یعنی DDR3 ، در نسبت قیمت به کارایی  ، در بالاترین رده قرار داشتند.

DDR3

شاید بخاطر داشته باشید که در سال 2008 میلادی یعنی همزمان با معرفی پردازشگرهای i7 و پشتیبانی آنها در مادربورد هایی که به Chipset های مدرن مجهز شده بودند ، RAM های پرسرعتی به نام DDR3 معرفی و عرضه شدند. این RAM ها تا حدی پرسرعت و در نوع خود بی نظیر هستند که شرکتهای سازنده مادربورد و CPU به سرعت محصولات خود را با آن تطبیق داده و از آن پشتیبانی کردند. سازندگان این نوع RAM با اختصاص کانالهایی که قابلیت انتقال 8 مقدار دیتا را در واحد زمانی دارد ، موفق به ساخت این محصول بی نظیر شدند.

خرید رم اچ پی سرور hp

خرید رم اچ پی سرور hp

سرور hp

سرور hp

این رم ها با انواع قبرم سرور hpلی خود سازگاری نداشته (یعنی در اسلات DDR  و DDR2 قرار نمی گیرد) و شما برای استفاده از آنها مجبور خواهید بود مادربورد و پردازنده خود را نیز عوض کنید.

خرید رم اچ پی سرور hp

اما باید گفت که DDR3 هم حرف آخر نیست .  ورود رم های DDR3 به بازار یعنی باز شدن راه برای نسل های بعدی و فوق پیشرفته که معلوم نیست بر کدام تکنولوژی تکیه خواهند زد.

خرید رم اچ پی سرور hpرم سرور hp